Neler Yeni

PC vs Ps5 hangisi daha mantıklı

The Semih

80+ Gold
Günümüzde PC den adam akıllı zevk almak istiyorsan en az RTX 4070 Tİ kartın olmalı.

burakatan

80+
23.000 TL bütçeye PlayStation almak mı yoksa , bilgisayar toplamak mı daha mantıklı ?
Elimde şuan PS4 var ama maalesef yetemediğini düşünüyorum artık kasmalar takılmalar olmaya başladı.
PC masraflı bir platformdur (sistem ve ekipmanlarının ayrı ayrı alınması ve Steam'e zam gelmesi sebebiyle) ve belli zamanda bir sistemi yükseltmen gerekir. Eğer bütçen varsa ve oyun dışında diğer işleri de (yayıncılık, dizi, film veya programcılık) görürüm diyorsan PC mantıklı ancak bir kere alırım kafam rahat olur, yükseltmekle uğraşmam, işim ağırlıkla olarak hikayeli oyunları oynamaktır ve elimde TV var 4K'da oynarım yeri gelirse dersen kesinlikle konsol mantıklı. Ben PC almıştım, ekipmanları falan çok masraflı geldi. Bir de o kadar para verip 1080p'de hala daha yüksek FPS alamamak koydu. Konsola geçmeyi düşünüyorum bundan dolayı. Bir tane idarelik de laptop alırım götürür beni.

Carlo

80+ Silver
En İyi Cevap
1
PC masraflı bir platformdur (sistem ve ekipmanlarının ayrı ayrı alınması ve Steam'e zam gelmesi sebebiyle) ve belli zamanda bir sistemi yükseltmen gerekir. Eğer bütçen varsa ve oyun dışında diğer işleri de (yayıncılık, dizi, film veya programcılık) görürüm diyorsan PC mantıklı ancak bir kere alırım kafam rahat olur, yükseltmekle uğraşmam, işim ağırlıkla olarak hikayeli oyunları oynamaktır ve elimde TV var 4K'da oynarım yeri gelirse dersen kesinlikle konsol mantıklı. Ben PC almıştım, ekipmanları falan çok masraflı geldi. Bir de o kadar para verip 1080p'de hala daha yüksek FPS alamamak koydu. Konsola geçmeyi düşünüyorum bundan dolayı. Bir tane idarelik de laptop alırım götürür beni.
Herhangi bir teknoloji kanalının topladığı sınırlı sayıdaki sistemler dışında doğru düzgün bir şey alabilmek Lamborghini almakla eşdeğer hale geldi. Ben Nisan 2021 senesinde 3700x ve 5500 XT'li sistemi 9500 TL'ye topladım. Şimdi sadece işlemci o fiyat! Ben PS5'i özel oyunlar için almıştım ama ileriki dönemlerde bilgisayarın yerine geçecek gibi.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,071
İsim
Mert Can Ergün
Ps5 daha mantıklı pc gibi sorun sorun çıkartmıyor hile yok

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,022
İsim
uwu
senin kararın bn pc yi seçerim kendi keyfime göre modlarımı kurarım istediğim mod la istediğim karakteri kullanırım bu fiyata

rtx4060/rx 6650xt sistem +24/27inç 144/165hz fhd monitör klavye maus ort bişey alınır

burakatan

80+
Herhangi bir teknoloji kanalının topladığı sınırlı sayıdaki sistemler dışında doğru düzgün bir şey alabilmek Lamborghini almakla eşdeğer hale geldi. Ben Nisan 2021 senesinde 3700x ve 5500 XT'li sistemi 9500 TL'ye topladım. Şimdi sadece işlemci o fiyat! Ben PS5'i özel oyunlar için almıştım ama ileriki dönemlerde bilgisayarın yerine geçecek gibi.
Aslında en güzeli sağlam bir PC yanında konsolun da olması ama TR şartlarında zor. Bence bir iş bulup sağlam para kazanıp güzel bir PC toplayana kadar konsol bütçe dostu olarak iş görür gibi. Zaten PC gibi değerinde düşme olmaz kolay kolay. Parayı bulunca konsolu satar, üstüne ekler PC'ni toplarsın. Açıkçası PC'de bir sınır olmaması insanı daha çok cezbediyor ama teknoloji o kadar hızlı gelişiyor ki bugün aldığın ekran kartı 1 sene sonraki oyunu son grafikte açamıyor yeri geldiğinde. Malum fiyatlar uçuk olunca da pek bir anlamı kalmıyor. Zaten konsol olmasa TR'deki oyuncuların büyük çoğunluğu hala daha 4K ya da 2K'ya geçememiş, FHD'de kalmış olurdu.

sanjikun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Abdurrahim Sekitmez
Hangi platformda arkadasin varsa ona yönel ps4 pro sahibiyim ama pcye gecis yaptim ps5de alsaydim ps4 pro gibi kenarsa tozlanacakti

xbehelit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Murat Aygun
23.000 TL bütçeye PlayStation almak mı yoksa , bilgisayar toplamak mı daha mantıklı ?
Elimde şuan PS4 var ama maalesef yetemediğini düşünüyorum artık kasmalar takılmalar olmaya başladı.
Ustam kimse belirtmemiş ama 1080p monitorun veya böyle bir tv var ise xbox series S ikinci el al temizini 7.000 gibi bir meblaya üstüne gamepass xbox store oyunları da ucuz hem önerebilirim veya xbox series X al 4k tadını çıkar

AEGON

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
807
İsim
YILDIRIM
Mümkümse hem pc hem ps5. İkisinde birini alabilecek durumdaysan öncelik olarak ne tür oyunlar oynadığın önemli koldan fps oyunları oynamak zor biraz daha oynarım dersen o zaman her türlü ps5. Bende ikiside var fps oyunlarını pc de oynuyorum diğer tüm oyunları ps5 den.

BARANN35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Baran Bal
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, Konsollar
Ben 10 yıldır konsol oyuncusuyum sadece 2 yıl oyun bilgisayarı kullandım, PS4 var şu an seneye Gta 6 için PS5'e geçecem, sadece oyun odaklı alacaksan (Netflix, YouTube gibi uygulamalarda var) PS almak daha mantıklı ama ders, ödev, iş için de kullanılacak bir cihaz istiyorsan PC alman gerekiyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Zeynep
Eğer PS5 oyunlarını alabilecekseniz PS5. Yoksa yerinizde olsam kırılmış PS4 pro veya slim, yanına da orta halli bir PC alırdım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Arda boz
Bende kasa mi ps5 mi diye düşünüp ps5 aldım. Gürcistandan bir arkadaş aldı. Cfi 1200 a sürümünü aldım. Memnunum. Bilgisayarda uzun süre oyun oynadigim zaman sırtımda ağrılar oluyor ama PS koltukta rahat rahat oynama keyfi bir başka. Eskiden Xbox game pass daha ucuzdu ama şimdi PS plusla 1 yıllıkları neredeyse aynı fiyat.pc de steam dolara geçtikten sonra ps store daha ucuz oldu.adaptic trigger gibi özellikleri oyunlarda iyi hissettiriyor. Ayrıca tabikide PS exculisive oyunlari.Bu sebeblerden ps5 almanizi oneririm

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,443
Üyeler
156,774
Son üye
Elzemm1
Top Bottom