Neler Yeni

Playstation 5 Halen Alınır mı?

kaan0513

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Kağan UĞURLU

kaan0513

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Kağan UĞURLU
Tak PC yi TV ye yatarak oyna şu mevzu da ne abartılıyor
20-30 yaş arası ayakta, amuda, koşarak farketmiyor fakat iş 35+ ya geldiğinde max konfor arıyor insan. 😉

CupOk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
.
20-30 yaş arası ayakta, amuda, koşarak farketmiyor fakat iş 35+ ya geldiğinde max konfor arıyor insan. 😉
Kasadan 2 kablo söküp TV ye takmak o kadar zor değil bunun için konsol almak bana saçma geliyor

kaan0513

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Kağan UĞURLU
Kasadan 2 kablo söküp TV ye takmak o kadar zor değil bunun için konsol almak bana saçma geliyor
Senin tercihin ikisininde yeri ayrı. Günümüz şartları bu kadar basit bir aleti aldırmadığı için farklı yöntemler aramak zorunda kalıyoruz. Yoksa bir pc bir de konsol çok lüks bir şey değil.

CupOk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
.
Senin tercihin ikisininde yeri ayrı. Günümüz şartları bu kadar basit bir aleti aldırmadığı için farklı yöntemler aramak zorunda kalıyoruz. Yoksa bir pc bir de konsol çok lüks bir şey değil.
PS 5 slim 17k hocam çok pahalı değil çok merak ettiyseniz alın deneyin bence

99723

80+ Silver
Merhaba arkadaşlar, hazırda imzamdaki bilgisayarım mevcut. Bu bilgisayar varken playstation alınır mı? Gereksiz bir masraf yapmak istemiyorum ne diyorsunuz?
Bence hiç düşünmenize bile gerek yok PS5 alın PS5 oyunları PC'ye geliyor ama Sony'nin PC politikası çok farklı işliyor hangi oyunun ne zaman geleceğini asla kimse kestiremiyor kafalarına göre seçip çıkartıyorlar ve yeni çıkardıkları hiç bir oyunlarını asla getirmiyorlar en erken 2 yıl bir oyunun gelmesi sürüyor ki bu süre de belirsiz ben PC'de beklerim ne zaman çıkarsa oynarım diyorsanız sizin bileceğiniz iş ki asla konsoldaki 4K grafiklerin ve stabil deneyimin yanına bile yaklaşamayacağınızı da unutmayın şu an imzanızda kullandığınız sistem ile hangi düşük çözünürlüklerde kaç FPS'te oynayacağın da muamma yeni gelecek Sony özel oyunlarını çok uzun süreler boyunca oynayamayacaksınız Sony'nin gönlü ne zaman ister de birini çıkarır ise o zaman PC'de oynayabileceksiniz ki %99 şu an kullandığınız sistemde çıktığı dönemde donanımı yetersiz olduğu için oyunu düzgün bir şekilde oynayamayacaksınız Grand Theft Auto VI gibi bir oyunu oynayamayacaksınız PS5'e çıktıktan en az 2 yıl sonra PC'ye gelecek şu anki kullandığınız sistemin donanımı PC'ye çıktığında yetersiz olduğundan yine düzgün bir şekilde oynayamayacaksınız karar sizin ben uyarımı yaptım gerisi size kalmış.

Şu an sıfır kapalı kutu PS5 Slim Dijital versiyonu sahibinden kurumsal hesaplı konsol mağazalarında 17.000 TL'ye satılıyor.
örnek:
Hiç PS'im olmamisti. PC ye gelmeyen PS5 oyunları için ocakta PS5 aldım. Ama aldıktan sonra hem horzion forbiden West hem de ghost of Tsushima geldi pc'ye. Bende sadece Spiderman 2 alıp oynadım sonrasında kuzene sattım. Playstation bile 2025 bahara kadar exclusive oyun gelmeyecek dedi. Bence şuan ps5 almam yerine PC ye gelen oyunları PC den oyna. Zaten Spiderman 2 de gelirse PC ye gelmeyen oyun kalmaz.
Büyük ihtimal yalan haberlere ve tıklama tuzaklarına denk gelmişsiniz 2025 bahara kadar PlayStation'a özel oyun gelmeyecek diye bir şey demediler.

Yanlış bilgi #2) 'PlayStation'ın gelecek yıla kadar önemli bir AAA 1. Parti oyunu yok. PlayStation'ın oyunu yok, 2024 kuru bir yıl olacak'

Gerçek #2) Bu yıl herhangi bir AAA 1. Parti oyun olmayacağını kastetmiyorlar, bu yıl kendi serilerinin devam oyunlarının olmayacağını kastediyorlar ki bunu hepimiz zaten biliyorduk çünkü bu yıl Spider-Man 3, God of War Egypt, Last of Us 3 veya Horizon 3'ü almayacağımız açıktı çünkü bu serilerdeki önceki oyunlar tam anlamıyla yeni çıktı.

2024'ün ilk çeyreğinde gelen PlayStation özel oyunları

- The Last of Us Part 2: Remastered 19 Ocak 2024
- Granblue Fantasy: Relink 29 Ocak 2024
- Foamstars 6 Şubat 2024
- Helldivers 2 8 Şubat 2024
- Pacific Drive 22 Şubat 2024
- Final Fantasy VII Rebirth 22 Şubat 2024
- Rise Of The Ronin 22 Mart 2024
- Stellar Blade 26 Nisan 2024

Daha 2024 bitmeden gelecek olan PlayStation özel oyunları da bunlar
- SILENT HILL 2 2024
- Lost Soul Aside 2024
- Concord 2024

2025'te ise Death Stranding 2 gibi muazzam bir başyapıt geliyor 2025'yılında sadece Death Stranding 2 de gelmeyecek yine her yıl olduğu gibi PS kullanıcıları için özel oyunlarla dolu bir yıl olacak.

Son düzenleme:

kaan0513

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Kağan UĞURLU
PS 5 slim 17k hocam çok pahalı değil çok merak ettiyseniz alın deneyin bence
Çok Pahalı diyen olmadı ki, konu başlığında yazdığım gibi şu anda alınır mı alınmaz mı? Sorum bu.
Bence hiç düşünmenize bile gerek yok PS5 alın PS5 oyunları PC'ye geliyor ama Sony'nin PC politikası çok farklı işliyor hangi oyunun ne zaman geleceğini asla kimse kestiremiyor kafalarına göre seçip çıkartıyorlar ve yeni çıkardıkları hiç bir oyunlarını asla getirmiyorlar en erken 2 yıl bir oyunun gelmesi sürüyor ki bu süre de belirsiz ben PC'de beklerim ne zaman çıkarsa oynarım diyorsanız sizin bileceğiniz iş ki asla konsoldaki 4K grafiklerin ve stabil deneyimin yanına bile yaklaşamayacağınızı da unutmayın şu an imzanızda kullandığınız sistem ile hangi düşük çözünürlüklerde kaç FPS'te oynayacağın da muamma yeni gelecek Sony özel oyunlarını çok uzun süreler boyunca oynayamayacaksınız Sony'nin gönlü ne zaman ister de birini çıkarır ise o zaman PC'de oynayabileceksiniz ki %99 şu an kullandığınız sistemde çıktığı dönemde donanımı yetersiz olduğu için oyunu düzgün bir şekilde oynayamayacaksınız Grand Theft Auto VI gibi bir oyunu oynayamayacaksınız PS5'e çıktıktan en az 2 yıl sonra PC'ye gelecek şu anki kullandığınız sistemin donanımı PC'ye çıktığında yetersiz olduğundan yine düzgün bir şekilde oynayamayacaksınız karar sizin ben uyarımı yaptım gerisi size kalmış.

Büyük ihtimal yalan haberlere ve tıklama tuzaklarına denk gelmişsiniz 2025 bahara kadar PlayStation'a özel oyun gelmeyecek diye bir şey demediler.

Yanlış bilgi #2) 'PlayStation'ın gelecek yıla kadar önemli bir AAA 1. Parti oyunu yok. PlayStation'ın oyunu yok, 2024 kuru bir yıl olacak'

Gerçek #2) Bu yıl herhangi bir AAA 1. Parti oyun olmayacağını kastetmiyorlar, bu yıl kendi serilerinin devam oyunlarının olmayacağını kastediyorlar ki bunu hepimiz zaten biliyorduk çünkü bu yıl Spider-Man 3, God of War Egypt, Last of Us 3 veya Horizon 3'ü almayacağımız açıktı çünkü bu serilerdeki önceki oyunlar tam anlamıyla yeni çıktı.

- Foamstars 6 Şubat 2024

- SILENT HILL 2 2024
- Lost Soul Aside 2024
- Concord 2024

2025'te ise Death Stranding 2 gibi muazzam bir başyapıt geliyor 2025'yılında sadece Death Stranding 2 de gelmeyecek yine her yıl olduğu gibi PS kullanıcıları için özel oyunlarla dolu bir yıl olacak.
Hocam detaylı açıklamanız için çok teşekkür ederim. Peki sizce ps5 alıp geçişmeli mi? Yoksa pro beklenmeli mi?

CupOk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
.
Çok Pahalı diyen olmadı ki, konu başlığında yazdığım gibi şu anda alınır mı alınmaz mı? Sorum bu.
Özel oyunlarına ilginiz varsa PS plus üyeliği alıp oradan oynayacak oyunlarınız varsa alabilirsiniz ama benim gibi PS özel oyunlarının çoğundan pek de etkilenmeyen biriyseniz sizin bileceğiniz iş

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,639
İsim
Oğuz Oğuz
PS5 oyunları PC'ye geliyor ama Sony'nin PC politikası çok farklı işliyor hangi oyunun ne zaman geleceğini asla kimse kestiremiyor kafalarına göre seçip çıkartıyorlar ve yeni çıkardıkları hiç bir oyunlarını asla getirmiyorlar en erken 2 yıl bir oyunun gelmesi sürüyor ki bu süre de belirsiz ben PC'de beklerim ne zaman çıkarsa oynarım diyorsanız sizin bileceğiniz iş ki asla konsoldaki 4K grafiklerin ve stabil deneyimin yanına bile yaklaşamayacağınızı da unutmayın şu an imzanızda kullandığınız sistem ile hangi düşük çözünürlüklerde kaç FPS'te oynayacağın da muamma yeni gelecek Sony özel oyunlarını çok uzun süreler boyunca oynayamayacaksınız Sony'nin gönlü ne zaman ister de birini çıkarır ise o zaman PC'de oynayabileceksiniz ki %99 şu an kullandığınız sistemde çıktığı dönemde donanımı yetersiz olduğu için oyunu düzgün bir şekilde oynayamayacaksınız Grand Theft Auto VI gibi bir oyunu oynayamayacaksınız PS5'e çıktıktan en az 2 yıl sonra PC'ye gelecek şu anki kullandığınız sistemin donanımı PC'ye çıktığında yetersiz olduğundan yine düzgün bir şekilde oynayamayacaksınız karar sizin ben uyarımı yaptım gerisi size kalmış bence hiç düşünmeden PS5 alın.

- Foamstars 6 Şubat 2024

- SILENT HILL 2 2024
- Lost Soul Aside 2024
- Concord 2024

Yani gelen oyunlar çokta iyi değil bence.
Tlou 2 zaten yeni bir oyundu remastered gereksiz oldu.
Ronin alacaktim ama grafikleri bf3 ile yarışır.
Helldivers 2 PC ye geldi zaten.
Stellar blade de hikayesi olmayan sırf kadın karakter var diye yapılmış bir oyun.
Foamstars herkese göre oyun değil.
Final Fantasy zaten FİFA gibi her sene geliyor.
Pacific dibe yinr Xbox game passe gelen oyunlar kalitesinde.
Yani kısaca ps5 e 3a oyun gelmediği sürece exlusive denmez hele ki bu ekonomide. Bu oyunlara indirim gelmeden para verilmez.
Yani sonuç olarak haber dolaylı yoldan doğru.
En kötü horizon kalitesinde bir oyun olmalı. Birde PS tarafında yeni ip lazım. Sıktı tlou gow horizon falan.
Imsoniac 1-2 Marvel oyunu yapıyor ama yetmez. Zaten sende biliyorsun ki ps5 konsol sattiracak 1 oyun geldi. O da Spiderman 2. Kalan diğer oyunlar PS4 e de çıktı zaten.

99723

80+ Silver

Hocam detaylı açıklamanız için çok teşekkür ederim. Peki sizce ps5 alıp geçişmeli mi? Yoksa pro beklenmeli mi?
Rica ederim. Siz hiç PS5 kullanmadığınız için şimdilik PS5 size fazlasıyla yeter sonra PS5 Pro çıktıktan sonra takas yapar PS5 Pro'ya geçersiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani gelen oyunlar çokta iyi değil bence.
Tlou 2 zaten yeni bir oyundu remastered gereksiz oldu.
Ronin alacaktim ama grafikleri bf3 ile yarışır.
Helldivers 2 PC ye geldi zaten.
Stellar blade de hikayesi olmayan sırf kadın karakter var diye yapılmış bir oyun.
Foamstars herkese göre oyun değil.
Final Fantasy zaten FİFA gibi her sene geliyor.
Pacific dibe yinr Xbox game passe gelen oyunlar kalitesinde.
Yani kısaca ps5 e 3a oyun gelmediği sürece exlusive denmez hele ki bu ekonomide. Bu oyunlara indirim gelmeden para verilmez.
Yani sonuç olarak haber dolaylı yoldan doğru.
En kötü horizon kalitesinde bir oyun olmalı. Birde PS tarafında yeni ip lazım. Sıktı tlou gow horizon falan.
Imsoniac 1-2 Marvel oyunu yapıyor ama yetmez. Zaten sende biliyorsun ki ps5 konsol sattiracak 1 oyun geldi. O da Spiderman 2. Kalan diğer oyunlar PS4 e de çıktı zaten.
Bu oyunları zaten Sony'nin 200-300 milyon dolar harcadığı üst düzey özel oyunları ile karşılaştırmayın Stellar Blade çok iyi bir oyun kesinlikle katılmıyorum Stellar Blade hakkında yazdığınız kısma gidin inceleme puanlarına ve oyunu inceleyen kanalların incelemelerini izleyin Final Fantasy VII Rebirth bu yılın en iyi oyunu çok büyük ihtimal kendisi yılın oyunu da olacak o dediğiniz 200-300 milyon dolarlık oyunlar da zaten geliştiriliyor PlayStation Showcase 2024'te Ghost of Tsushima 2 ve adını bilmediğimiz arkada geliştirilen çok fazla özel oyunların duyurusunu da göreceğiz yeni IP'ler zaten yapılıyor.

Neil Druckmann yeni oyununun "ana akım oyun algısını yeniden tanımlayabileceğini" söylüyor

"Birçok rüya proje üzerinde çalıştığım için şanslıyım ve şu anda belki de şimdiye kadarki en heyecan verici olan yeni bir proje için heyecanlıyım...

Özellikle The Last of Us'ın başarısının ardından bu yeni oyunun nasıl yankı uyandıracağını görmek için sabırsızlanıyorum çünkü bu oyun ana akım oyun algılarını yeniden tanımlayabilir."
1716746076583.png
1716746090391.png

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Mehmet Ali Aladağ
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı, ekran kartı, işlemci, vb.
Steam
Mehmetali20100
Discord
mehmetali2407
Merhaba arkadaşlar, hazırda imzamdaki bilgisayarım mevcut. Bu bilgisayar varken playstation alınır mı? Gereksiz bir masraf yapmak istemiyorum ne diyorsunuz?
Eğer Gurcistandan alabilme imkanın varsa alabilirsin. Sana tavsiyem slim al ve 8-10 dan fazla oyun yükleyeceksen hazır gitmişken 1/2tb ssd kap. Ama zaten pc'in var mış. Hemde çok güçlü. Eğer pro gelirse ve 4070 ti s ayarında olursa o zaman alabilirsin

Top Bottom