Neler Yeni

Rehber Playstation vs Xbox, sizce hangisi?

Alex Mason

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
552
İsim
Kağan
Çoğu yerde eksiklik var ve bazı avataj ve dezavantajlardan bahsetmemişsin. 1. Playstation 5 te 3 kişiye kadar kardeşlik yapılıyor buda demek oluyor ki bir oyunun fiyatını 3 e bölüp arkadaşlarınızla alabilirsiniz. 2. Ps Plus her ay 2 tane Ps4 1 tane Ps5 yani toplamda 3 oyun oluyor ayrıca Ps5 i aldığınız zaman ps plus alırsanız size ücretsiz olarak 20 tane felan oyun veriyor içinde gow-tlou remastered gibi oyunlar veriyor ayrıyeten daha bir sürü sayabileceğim şey var rehber sadece internetten alınmış güç kıyaslamasından ibaret
Mesaj otomatik birleştirildi:

Playstationu sadece şu şartlar olursa laırım
1-PC güçlü olucak.
2-Oyun fiyatları ve kampanyaları xbox ile yarışabilir hale gelicek.
3-Konsolun ucuz versiyonu çıkıcak(Playsatation digital dğeil series s gibi.)
Zaten pc yoksa Türkiye'de en mantıklısı XBOX almak ama pc varsa oynadığın oyunları kaldırıyorsa Ps5 daha mantıklı çünkü zaten exlusive ve sağlam oyunları ps den oynıcaksın.

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
ben geçen ay aldım ps5 ve daha 2 gün önce hemen bir returnal çektim. God of war da oynayacağım
PS4 slim sahibiyim aynı zamanda. PS4 oyunlarını oynadım. Bir tek tlou2 oynamadım, bir de Spiderman Miles Morales. Onları ps5e saklıyorum 😍

Techno08

80+ Gold
Çoğu yerde eksiklik var ve bazı avataj ve dezavantajlardan bahsetmemişsin. 1. Playstation 5 te 3 kişiye kadar kardeşlik yapılıyor buda demek oluyor ki bir oyunun fiyatını 3 e bölüp arkadaşlarınızla alabilirsiniz. 2. Ps Plus her ay 2 tane Ps4 1 tane Ps5 yani toplamda 3 oyun oluyor ayrıca Ps5 i aldığınız zaman ps plus alırsanız size ücretsiz olarak 20 tane felan oyun veriyor içinde gow-tlou remastered gibi oyunlar veriyor ayrıyeten daha bir sürü sayabileceğim şey var rehber sadece internetten alınmış güç kıyaslamasından ibaret

Zaten pc yoksa Türkiye'de en mantıklısı XBOX almak ama pc varsa oynadığın oyunları kaldırıyorsa Ps5 daha mantıklı çünkü zaten exlusive ve sağlam oyunları ps den oynıcaksın.

boşuna demedim eksiklik olabilir diye. Ayrıca internetten copy paste de yapmadım kendi araştırmalarımı derledim. Ayrıca ben Playstation ve Xbox piyasasına yeni girdim her şeyi bilmem mümkün değil.

verdiğin extra bilgiler için teşekkürler

Son düzenleme:

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,762
İsim
Mert Can Ergün
ps5 oyunları pahali olabilir ama yükseltme oyunları ucuz game pass tarzı sistem var ps de bir kaç oyun var ilerde çoğalır ps5 oyunları kutulu aldığında satabiliyorsun takas yapabiliyorsun ve üstüne yeni oyun alıyorsun al sat mantığı oyuncu sayısı daha fazla xbox rtx3080 gücüne eşit diyorsun ama gücünü ve zorlayan oyun yok game pass dersen 1,2 oyun dışında çöp exclusive games candir microsoft o kadar zengin oyunlara türkçe alt yazı getirmiyor bir kaç oyunda var Playstation oyunlarına eskiden beri türkçe ve dublaj veriyor

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Emeğine sağlık, laptopum olmasaydı xbox tercih ederdim ama laptopum olduğu için ps5 daha mantıklı geliyor bana. Emeğine sağlık 🙌

Alex Mason

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
552
İsim
Kağan
boşuna demedim eksiklik olabilir diye. Ayrıca internetten copy paste de yapmadım kendi araştırmalarımı derledim. Ayrıca ben Playstation ve Xbox piyasasına yeni girdim her şeyi bilmem mümkün değil.

verdiğin extra bilgiler için teşekkürler
Ben teşekkür ederim ben sana copy + paste yaptın demedim zaten ama keşke bu piyasada yeniysen rehber açmak için çok erken değil mi ? İşi piyasada uzun yıllar boyu olanlara bırakta onlar detaylı rehber yapsınlar. 😉

Techno08

80+ Gold
Ben teşekkür ederim ben sana copy + paste yaptın demedim zaten ama keşke bu piyasada yeniysen rehber açmak için çok erken değil mi ? İşi piyasada uzun yıllar boyu olanlara bırakta onlar detaylı rehber yapsınlar. 😉

böyle bir rehber yapan yoktu. En azından şimdi insanların iyi ya da kötü değerlendirebileceği bir rehber var

Son düzenleme:

Dave Mustaine

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Eline sağlık.Konsolu sattıran oyunlarıdır. 😏

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1

Kanka sorun orada.
5 tane maks hadi 10 saat oynayacağın 7 oyun için(zaten fiyatları malum.) ben ödemem o konsola o parayı sonuçra sadece exclusive oynamak için alırım tek ve 8k vermem ben şahsen he bana en az 30-40 tane sağlam exclusive her türden bir oyun sunuyorsa alırım ama.

Alex Mason

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
552
İsim
Kağan
Kanka sorun orada.
5 tane maks hadi 10 saat oynayacağın 7 oyun için(zaten fiyatları malum.) ben ödemem o konsola o parayı sonuçra sadece exclusive oynamak için alırım tek ve 8k vermem ben şahsen he bana en az 30-40 tane sağlam exclusive her türden bir oyun sunuyorsa alırım ama.
Ps5 in exlusiveleri max 10 saat mi sürüyor ? Bide zaten 50 tane çok iyi her türden exlusive i olan bi konsol çıkmadı çıksa zaten ps ve xbox ı konuşmazdık xbox oyunlarını pc de oynuyorsun zaten pc yoksa xbox alın baya geriye uyumluluk var pc varsa ps bence.

Techno08

80+ Gold
Ps5 in exlusiveleri max 10 saat mi sürüyor ? Bide zaten 50 tane çok iyi her türden exlusive i olan bi konsol çıkmadı çıksa zaten ps ve xbox ı konuşmazdık xbox oyunlarını pc de oynuyorsun zaten pc yoksa xbox alın baya geriye uyumluluk var pc varsa ps bence.

god of war 40 saat sürüyor diyorlar henüz oynayamdım dağıtıma çıkarılmadı. Ama tlou’yu 13 saatte bitirmiştim

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Mesala bana göre TLOU 1 ve 2 Sıkıcı bir oyun ben bağ kuramam veya başkasının hikayesinden bana ne kurtulmuşsa ölmüşse bana ne.
Zaten hikaye arasam kitap finan okur film izlerim ama 300-400 TL'ye sadece hikaye üstüne para vermek gibi.
God Of War açık dünya oldu ve o sürer ve oynarım onu seviyorum loot shooter ve türevleri oyunarı.
Gran Turismo PS olsa ilk alacağım oyun olur.
DriveClub zaten harcandı.
Uncharted yani bana göre ortalama ama oynanır.
Benim gözümde bu kadar .
Horizion ve days gone saymıyorum .
Daha fazla varsa söyleyin he birde spiderman var da yani süper kahraman oyunlarından bayılıyorum oynarken maks 4-5 saatimi veririm gibi gibi.
Bu kişisel ama tamam güzle olsun da insafsız oyun fiyatlandırması ve konsolun fiyatı pahalı.
Her insan ultrada oynamak istemiyor bazı insanlar az para ödeyip oyunu ona göre düşük ortada oynamak ister.

Techno08

80+ Gold
Mesala bana göre TLOU 1 ve 2 Sıkıcı bir oyun ben bağ kuramam veya başkasının hikayesinden bana ne kurtulmuşsa ölmüşse bana ne.
Zaten hikaye arasam kitap finan okur film izlerim ama 300-400 TL'ye sadece hikaye üstüne para vermek gibi.
God Of War açık dünya oldu ve o sürer ve oynarım onu seviyorum loot shooter ve türevleri oyunarı.
Gran Turismo PS olsa ilk alacağım oyun olur.
DriveClub zaten harcandı.
Uncharted yani bana göre ortalama ama oynanır.
Benim gözümde bu kadar .
Horizion ve days gone saymıyorum .
Daha fazla varsa söyleyin he birde spiderman var da yani süper kahraman oyunlarından bayılıyorum oynarken maks 4-5 saatimi veririm gibi gibi.
Bu kişisel ama tamam güzle olsun da insafsız oyun fiyatlandırması ve konsolun fiyatı pahalı.
Her insan ultrada oynamak istemiyor bazı insanlar az para ödeyip oyunu ona göre düşük ortada oynamak ister.

tlou güzeldi bence ya. Herkesin zevki farklıdır tabi ama

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,490
Üyeler
140,505
Son üye
radrhyme
Top Bottom