Neler Yeni

PROTEİN TOZU ZARARLIMI?

expyw

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
emre
eğer kalitesiz olanları alıp tüketirsen zararlı diye biliyorum kaliteli olanları almaya çalış ama pahalıya kaçabilir

J4rvisM

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,180
İsim
Jarvis-M
beyler ben natural olarak vücut yapmaya çalışıyordum baktım olmuyo toza geçmeye karar verdim ama bazıları 40 yaşında mefta olursun diyolar zararlımı bide günde kaç ölçek almalıyım hangi marka önerirsiniz? şimdiden eyw
natural olmuyor ?
olmayınca toz ?
40 yaşında mefta ?

anabolik steroid kullanmıyorsun ve protein tozu alman gereken proteini daha kolay alman dışında hiçbir işine yaramayacak

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,618
İsim
Selim
hocam benim boyum 1.89 kilom 84 kaç gr proteine ihtiyacım olur
Hocam demek istediğim ne kadar proteine ihtiyacın değil bir öğün de sindirebilecegin protein miktarını söyledim yani 84gr proteinin hepsini tek öğünde alırsan çöp olur bunun yerine öğünlere böl 84gr proteinin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bezelye proteini neden tercih edilmesin? Bitkisel en faydalı protein ve biyoyararlanımı etten daha yüksek ya da yakın. Bezelye en sağlıklı protein kabul ediliyor. Neye göre asla tercih etmeyin dediniz?
Biz vegan değiliz kardeşim vegansan vegan lobilerinin en değerli bitkisel proteini bezelyedir doğrudur 👍 burada ki konu sizin vegan olmanız değil sporcu takviyesidir 🤷 bezelde ki proteinin yüzde 30 35 kadarını emebilirsiniz yani 100gr bezelye proteini kaslar 30 35gr olarak alır bunu da inkar edemezsiniz dünya da en temel bilimde sana söyler bitkisel proteinin emili ile etin emilimi farklı olduğu et proteini ise yüzde 95 ve üzeri lerde yumurta 97 yani sizin biyoyar biz sporcularin taktığı bir durum değil.

Son düzenleme:

backdoor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Murathan
Hocam demek istediğim ne kadar proteine ihtiyacın değil bir öğün de sindirebilecegin protein miktarını söyledim yani 84gr proteinin hepsini tek öğünde alırsan çöp olur bunun yerine öğünlere böl 84gr proteinin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Biz vegan değiliz kardeşim vegansan vegan lobilerinin en değerli bitkisel proteini bezelyedir doğrudur 👍 burada ki konu sizin vegan olmanız değil sporcu takviyesidir 🤷 bezelde ki proteinin yüzde 30 35 kadarını emebilirsiniz yani 100gr bezelye proteini kaslar 30 35gr olarak alır bunu da inkar edemezsiniz dünya da en temel bilimde sana söyler bitkisel proteinin emili ile etin emilimi farklı olduğu et proteini ise yüzde 95 ve üzeri lerde yumurta 97 yani sizin biyoyar biz sporcularin taktığı bir durum değil.
Siz hiç makale okudunuz mu bununla alakalı? Biyoyararlanımı yumurta ve wheye en yakın bitkisel protein. Hatta okuduğum araştırmada whey ile aynı kas kazanımı sağlıyor. Neye göre yüzde 30 35 diyorsunuz anlamıyorum. Bezelye protein tozunun vücuda yararı whey kadar var. Yapılan araştırma bunu gösteriyor. Sadece sodyum diyeti yapanlara pek tavsiye edilmiyor. İçinde buna ek doğal vitamin mineral bulunuyor. Baktığımızda daha zengin içerikli.

The Semih

80+ Gold
beyler ben natural olarak vücut yapmaya çalışıyordum baktım olmuyo toza geçmeye karar verdim ama bazıları 40 yaşında mefta olursun diyolar zararlımı bide günde kaç ölçek almalıyım hangi marka önerirsiniz? şimdiden eyw
Günümüzde organik ürün yemek çok zorlaştı, marketten pazardan besleniyorsan zaten onlarda zararlı. Kaliteli protein tozu ve düzenli beslenmeyle çözersin işi.

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,618
İsim
Selim
Siz hiç makale okudunuz mu bununla alakalı? Biyoyararlanımı yumurta ve wheye en yakın bitkisel protein. Hatta okuduğum araştırmada whey ile aynı kas kazanımı sağlıyor. Neye göre yüzde 30 35 diyorsunuz anlamıyorum. Bezelye protein tozunun vücuda yararı whey kadar var. Yapılan araştırma bunu gösteriyor. Sadece sodyum diyeti yapanlara pek tavsiye edilmiyor. İçinde buna ek doğal vitamin mineral bulunuyor. Baktığımızda daha zengin içerikli.
Aynen sen haklısın bezelye devam 😁

AlphaOMG

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
699
İsim
Ömer Keskin
Önerebileceğim tek protein tozudur. Hardline gibi markalara bulaşmayın daha öncede olduğu gibi laboratuvar hilelerine girip 1’i 2 gösteren firmadır. Protein tozuna nitrojen basıp bir ölçekte daha fazla protein var diye milleti kekliyorlar bunun genel adı nitrojen ( protein) spiking. Bu konuları iyi araştırın. Altta vereceğim linkteki marka bu konuda çok hassas ve hammadde olarak dünyanın en iyi maddesini kullanıyor Volac marka.

Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Gökhan Akın
İlgilendiği Kategoriler
fitness sipor
Puroteyin tozunu ekmeğe sürdüm yedim 2 ayda arnold oldum :D :D :D :D :D

Top Bottom