Neler Yeni

r5 3600 soğutucu önerisi ve voltaj ayarlanmalı mı?

Quepardo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
307
İsim
Berkem Özevim
Bütçeniz yeterliyse Mx-4 2019 Edition almalısınız bence.

Üst fan için de fotoğraftaki Snowman fan yerine linkteki fanı tavsiye ederim. Görünüşü ve aydınlatması daha iyi.

Birde ben yerinizde olsam alıp denerdim olmazsa iade edersiniz. Ben ilk T6 Ultra aldığımda mavi olanı almıştım ancak rengini beğenmeyip iade ettim. Yani iade alıyorlar. Tabi biraz da satın alacağınız yer ile ilgili ben Ramtech Bilgisayar'dan almıştım.

Soğutma konusunda iyi olur mu çünkü halihazırda üst fan var ama biri beyaz biri mavi sabit renk bunlardan birini üste takıp tek renk olanı alta takmayı düşünüyorum
Ben de ramtech bilgisayar'dan rainbow olanını almayı planlıyorum 189.90 TL şu anda
Mesaj otomatik birleştirildi:

Var da sorun neydi onu söyleseydin ona göre bir şey derdim :D.
Konuyu açarken yazmıştım hocam r5 3600 işlemcisini otomatikte bırakınca voltajı fazla veriyor diye bir şeyler gördüm de forumlarda o voltajı manuel olarak sabitlemek daha mı sağlıklı olur ve öyleyse nasıl yapabilirim

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Konuyu açarken yazmıştım hocam r5 3600 işlemcisini otomatikte bırakınca voltajı fazla veriyor diye bir şeyler gördüm de forumlarda o voltajı manuel olarak sabitlemek daha mı sağlıklı olur ve öyleyse nasıl yapabilirim
Dostum tabii ki yapılabilir.
Düzgün bir değer tutturursan iyi olur.
Eğer işlemci 2020 model Ryzen 5 3600 ise çok iyi olur çünkü 2020 model olanlardak silikon kalitesi cidden iyi.
1.1 V gibi düşük bir voltajda 4.2-4.3 GHz yapılabiliyor.

DenizAktaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Deniz
Soğutma konusunda iyi olur mu çünkü halihazırda üst fan var ama biri beyaz biri mavi sabit renk bunlardan birini üste takıp tek renk olanı alta takmayı düşünüyorum
Ben ucuz ve hoş görünüyor diye almıştım. Soğutma konusunda fark yaratsın istiyorsanız daha kaliteli kasa fanları var. Onları tavsiye ederim.

Quepardo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
307
İsim
Berkem Özevim
Dostum tabii ki yapılabilir.
Düzgün bir değer tutturursan iyi olur.
Eğer işlemci 2020 model Ryzen 5 3600 ise çok iyi olur çünkü 2020 model olanlardak silikon kalitesi cidden iyi.
1.1 V gibi düşük bir voltajda 4.2-4.3 GHz yapılabiliyor.
Çok soru soruyorum farkındayım ama daha önce hiç voltaj olayına girişmedim de olayı öğrenebileceğim bir yazı ya da video biliyor musun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben ucuz ve hoş görünüyor diye almıştım. Soğutma konusunda fark yaratsın istiyorsanız daha kaliteli kasa fanları var. Onları tavsiye ederim.
Fark yaratmak değil zaten üst fanlar da 25-30 tllik şeyler de hani hiç etkisi olur mu diye sormuştum ben de güzel gözüksün diye istiyorum yoksa
zaten kasada şu anda bile 6 tane fan var alırsam 2 tane alıp üst 2 fanı da rgb yapmayı planlıyorum 8 fan kötü olsa da uçurur gibi :D
bir de varsa bir tane fotoğrafını atabilir misin fanın gerçek görüntüsü fotoğraftaki gibi mi diye merak ettim de

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Çok soru soruyorum farkındayım ama daha önce hiç voltaj olayına girişmedim de olayı öğrenebileceğim bir yazı ya da video biliyor musun
Maalesef öğreneceğin bir yazı yok ama bana ulaşırsan özelden yardımcı olabilirim, veya direkt konu açarsın.

DenizAktaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Deniz
Fark yaratmak değil zaten üst fanlar da 25-30 tllik şeyler de hani hiç etkisi olur mu diye sormuştum ben de güzel gözüksün diye istiyorum yoksa
zaten kasada şu anda bile 6 tane fan var alırsam 2 tane alıp üst 2 fanı da RGB yapmayı planlıyorum 8 fan kötü olsa da uçurur gibi :D
bir de varsa bir tane fotoğrafını atabilir misin fanın gerçek görüntüsü fotoğraftaki gibi mi diye merak ettim de
Şurada görünüyor bak sonradan eklediğim fotoğraflara bakarsan üste iki tane fan daha ekledim.

Quepardo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
307
İsim
Berkem Özevim
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Ryuga

Quepardo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
307
İsim
Berkem Özevim
Üst tarafa eklediğin fanlar çok ses yapıyor mu ?
Ben kasayı yere koydum ortamda hiç ses yokken bile ses gelmiyor anca hiç ses yokken kafamı dibine götürürsem ufak fan dönme sesi geliyor o kadar o da gerçekten kafamı 5 cm dibine yaklaştırınca anca

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Ryuga
Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler arkadaşlar

Quepardo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
307
İsim