Neler Yeni

Rust Fps Drop Sorunu.

Batuw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,068
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları
Sabitliyorum ama yinede drop giriyor ram yetersiz diye düşünüyorum 8 GB daha 8x3 olacak sence alsami?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Rx 6500 XT ryzen 5 5600 8x3 yeter diye düşünüyorum ram yüzünden arkada uygulama calsitirmaiyorum yeterli olurmu 8x3
8.4 yap

Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Hüseyin Mert Görgel
Rust'u 3 ay oldu alalı. İlk 1,5 ay hiç sorun olmadan akıcı bir şekilde oynadım. Bu son 1,5 ay da çok drop yemeye başladım. FPS düşüşleri vs. oldu . İlk oyuna girdiğimde 15 GB RAM kullanıyor. Ama 1 saat oynadığımda 13 14'e düşüyor. Neden sizce?
yetersiz ram den dolayı drop yiyor olabilirsin ve işlemcin yetersiz olabilir rust ortalama 25gb ram ve l3 önbelleği fazla olan işlemciye ihtiyaç duyuyor. işlemcini minimum r5 5600 ve ramini 32gb yapmanı tavsiye ederim bazı durumlarda 24gb ram yetersiz kalabilir. elinde amd ekran kartı varsa ondan dolayıda drop yiyor olabilirsin rust nvidia ekran kartlarında gördüğüm kadarıyla daha stabil çalışıyor.

Crash1907

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Sefa
yetersiz ram den dolayı drop yiyor olabilirsin ve işlemcin yetersiz olabilir rust ortalama 25gb ram ve l3 önbelleği fazla olan işlemciye ihtiyaç duyuyor. işlemcini minimum r5 5600 ve ramini 32gb yapmanı tavsiye ederim bazı durumlarda 24gb ram yetersiz kalabilir. elinde amd ekran kartı varsa ondan dolayıda drop yiyor olabilirsin rust nvidia ekran kartlarında gördüğüm kadarıyla daha stabil çalışıyor.
Yani bende rx6500 XT ve ryzen 5 5600 var ama ram 16 elimde şu anlık para olmadığı için 8 daha Almayi düşünüyorum 24 olacak şekilde idare etmezmi . Ekran kartı ise AMD ekran kartı var da nasıl ogrene blrm ekran kartında mi degilmi diye.

Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Hüseyin Mert Görgel
Yani bende rx6500 XT ve ryzen 5 5600 var ama ram 16 elimde şu anlık para olmadığı için 8 daha Almayi düşünüyorum 24 olacak şekilde idare etmezmi . Ekran kartı ise AMD ekran kartı var da nasıl ogrene blrm ekran kartında mi degilmi diye.
işlemcin gayet yeterli duruyor ama 24 ram sorun çıkartabilir rust halihazırda ciddi ram tüketen bir oyun bende bile şuan 22gb ram tüketiyor ve arka planda discord felan açarsam bu durum 26gb seviyelerini buluyor. ekran kartın rust için pek uygun değil bence minimum rtx 3060 öneririm bende şuan 5700xt var ama drop yaşamaya başladım. artık 8gb vram bir tık yetmiyor. minimum 12gb 3060 ekran kartı kullanmanı tavsiye ederim. mümkünse nvidia ekran kartı bak dlss gibi teknolojilerle fps nide yükseltirsin

Crash1907

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Sefa
işlemcin gayet yeterli duruyor ama 24 ram sorun çıkartabilir rust halihazırda ciddi ram tüketen bir oyun bende bile şuan 22gb ram tüketiyor ve arka planda discord felan açarsam bu durum 26gb seviyelerini buluyor. ekran kartın rust için pek uygun değil bence minimum rtx 3060 öneririm bende şuan 5700xt var ama drop yaşamaya başladım. artık 8gb vram bir tık yetmiyor. minimum 12gb 3060 ekran kartı kullanmanı tavsiye ederim. mümkünse nvidia ekran kartı bak dlss gibi teknolojilerle fps nide yükseltirsin
Yani elimde para olmadığı için hiç bir şey yapamıyorum rx 6650 alicaktim para eksik kaldığı için alamadım . Yani 1 oyun için o kadar masrafa girmem gereksiz benim arkalarımda 8 GB ram tüketiyor neden peki.

Bazı arklar diyor ramdan deildir format at düzelir vs oyunu sil yukle diyolar .

Son düzenleme:

Batuw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,068
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları
Sahnsen ben 16 ramimle takilmadan oynuyom gtx1660s ryzen 5 3600 başka bi sorun vardır

Crash1907

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Sefa
Attığın resimde RAM ve VRAM yetmiyor. Formatla ilgisi yok. Bence RAM alma Rust'ı sil başka oyun oynarsın.
Başka oyun oynamıyorum.

Sahnsen ben 16 ramimle takilmadan oynuyom gtx1660s ryzen 5 3600 başka bi sorun vardır
Benim arkalarımda 16 gb ile oynuyor takılmadan anlamadım ben ya

Top Bottom