Neler Yeni

RX 6700 XT VS RTX 3060 TI

Eneas_exe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
ENes
Lütfen biri aydınlatsın beni RX 6700 XT mı daha iyi RTX 3060 TI mi ?? Oyun konusunda DLSS FSR falan dahilde olabilir. Sistem dizicem yardımcı olun :))

tanrisal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Kenan Kırıkkaya
benim gibi sadece oyun oynama amaçlı alıyorsan başka işlerle uğraşmayacaksan 6700 xt al geç oyunlarda karşılaştırma videolarına da bakarsan 6700xt her türlü daha iyi

Eneas_exe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
ENes
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
benim gibi sadece oyun oynama amaçlı alıyorsan başka işlerle uğraşmayacaksan 6700 xt al geç oyunlarda karşılaştırma videolarına da bakarsan 6700xt her türlü daha iyi
Wattman hatası ve bir çok hata olduğunu söylüyorlar NVIDIA'da yenilikler var ama pahalı diye biliyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,108
İsim
a l p e r
O kadar para verip ekran kartı alacak olsam tercihim NVIDIA'dan yana olurdu. Driver gibi sorunlarla karşılaşmam, DLSS ve RTX gibi özelliklerden faydalanırım ve NVIDIA RTX 3060Ti demek daha havalı.

tanrisal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Kenan Kırıkkaya
Wattman hatası ve bir çok hata olduğunu söylüyorlar NVIDIA'da yenilikler var ama pahalı diye biliyorum.
2 aydır yoğun şekilde kullanıyorum ama herhangi bir sorun yaşamadım. donanım arşivi de bu konuda video atmıştı bak istersen

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,202
İsim
Ahmet Sevinç
Lütfen biri aydınlatsın beni RX 6700 XT mı daha iyi RTX 3060 TI mi ?? Oyun konusunda DLSS FSR falan dahilde olabilir. Sistem dizicem yardımcı olun :))
şahsen aynı performansı veriyorlar bunla ilgili birçok konuyuda bulabilirsin forumda
şahsen 6700xt nin tek artısı 12gb olması onun dışında çok bir şey yok

Eneas_exe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
ENes
şahsen aynı performansı veriyorlar bunla ilgili birçok konuyuda bulabilirsin forumda
hata falan veriyor diyorlar AMD için
Mesaj otomatik birleştirildi:

2 aydır yoğun şekilde kullanıyorum ama herhangi bir sorun yaşamadım. donanım arşivi de bu konuda video atmıştı bak istersen

Geçen senenin videosu bu biliyorum şuanda FSR konusundada DLSS le kapışıyorlar ama işte çok bir bilgim yk ondan bi tık param boşa gitmesin istiyorum.

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,688
İsim
uwu
unutmayalım fhde de 9.5gb vram sömüren oyun/lar var gelecek için ve ultra ayarlar için bn rx 6700xt yi secerim

Eneas_exe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
ENes
O kadar para verip ekran kartı alacak olsam tercihim NVIDIA'dan yana olurdu. Driver gibi sorunlarla karşılaşmam, DLSS ve RTX gibi özelliklerden faydalanırım ve NVIDIA RTX 3060Ti demek daha havalı.
Havası batsın o önemli değil benim için ÜLPRQWLĞ FSR teknolojisi var AMD de ve RTX bir şekilde güncellemelerle gelicektir onlar çok önemli değil hata vermesin yeter

unutmayalım fhde de 9.5gb vram sömüren oyun/lar var gelecek için ve ultra ayarlar için bn rx 6700xt yi secerim
İşte böyle bilgi verseler keşke çok teşekkür ederim sanada herkesede :)

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,202
İsim
Ahmet Sevinç
bu kartlar zaten artık ultra ayarlarda zorlanmaya başladılar nereye kadar ultra düşünüyorsun :)
madem o kadar uzun period aldık kaç kere hata alacağınıda hesaba kat

hata falan veriyor diyorlar AMD için

Geçen senenin videosu bu biliyorum şuanda FSR konusundada DLSS le kapışıyorlar ama işte çok bir bilgim yk ondan bi tık param boşa gitmesin istiyorum.
amd de temiz kurulum dedikleri bir şey var bu forumdada konusu var o konular ile kur en az hata alırsın ve evet hata verdiği oluyor bazen
fsr ve dlss şahsen kapışamıyor çünkü bir tarafta yapay zeka ile yapılan up-scaling diğer tarafta yazılım ile yapılan up-scaling buradan bile anlaşılıyor dlss2.0 zamanında bile insanlar görüntü kalitesinin daha iyi olduğunu söylüyorlardı fsr 2.0 a nazaran . Fakat amd de iş görür bir teknoloji ve kullanılabilir git aralarından ucuzu hangisi ise onu al paran yanmaz

Kyles

80+ Bronze
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
753
İsim
Caner
ben iki kartıda bi süre kullandım rx6700xt'de stok ayarlarda kullandığın sürece rahatsız edicek wattman alıcağını düşünmüyorum kronik sorun nvidia kartlardada var kusursuz elektronik alet günümüzde maalesef yapılmıyor. rtx3060ti veya rx6700xt de dlss ve fsr hala mantıklı bi tercih olduğunu düşünmüyorum ikiside görsel detayları gerçekten çok çamurlaştırıyor karşısında verdiği kare hızına değmiyor, sadece belli oyunlarda güzel iş yapıyor ve o oyunlarda da fsr veya dlss farkı görmedim.
rtx3060ti ile rx6700xt arasında performans farkı bazen %20 bile çıkabiliyor saf güç için rx6700xt tercih edebilirsin. rtx 3060ti de rt açılıcak kadar güçlü bi kart değil bence onun yerine 2k da kullanmak çok daha mantıklı, bence bu 2 kartda 2k da saf güçte verdiği kare hızları çok memnun edici o yüzden sadece oyun oynayacaksan rx6700xt iyi bi tercih olur
şunuda not düşeyim tam emin olmamakla beraber GoW oynarken daha düşük fps değerleri olmasına rağmen rtx3060ti da daha rahat oynamıştım nedenini bilmiyorum ikisininde ayarları aynıydı

Mirai

80+
Rx 6700 xt 3060 ti ile 3070 arasında bir kart 3060 ti dan daha iyi wattman felan bunlardan korkmayın teknoloji şans işi biraz rtx 3060 ti alırsanda bozulabilir rx 6700 xt alırsanda bozulabilir o şans tamamen sadece oyun oynayacaksan rx 6700 xt al geç

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
924,069
Üyeler
143,968
Son üye
PT-123585321
Top Bottom