Neler Yeni

Sabahları nasıl erken kalkılır ?

Rulep

80+ Gold
telefonu eline alıyorsun saat 8 e alarm kuruyorsun sadece 1 tane sesi seviyesini fulle 22.45 te bütün teknoloji aletlerle ilişkini kes kesinlikle 1 dk bile bakma interneti kapat sonra kitap oku veya boş boş otur 23.00 olunca ışığı kapat yat uyuyamıyorum aklına getirme yatar vaziyette yarın ki yapacaklarını falan düşün sonra yavaş yavaş uyursun 2 güne alışırsın

''Wolfred!ghT

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,418
İsim
''Wolfred!ghT
Uyumadan önce sıvı tüketip yat.
Üst üste birden fazla alarm kur.(5 dakikada bir)
Yastıksız yat.
Günlük 8 saat uyku bir insan için yeterlidir.
Lakin nereden baksan günün 3'te 1'ine tekabül ediyor.
YouTube'da çeşitli uyku saatleri ve verimleri hakkında video var.
Saat 22.00-03.00 arası uykunun en iyi olduğu andır.Bu saatlerde uyumayı deneyebilirsin.
Sabahleyin öğle uykusunu 12.30-13.30 gibi deneyebilirsin.Bir çok yerde çok faydalı olduğu söyleniyor.
Uyku düzenini oluşturmak zor olacaktır lakin sonunda oluşturacaksın.
Bu arada İkindi uykusu kadar insanı kötü hissettiren bir uyku zamanı yok.
Kesinlikle önermiyorum.
İnsanın tüm enerjisini emiyor.

DefKot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,804
İsim
DefKot
15 tatil başladı ve benim bir sürü konu eksiğim var zaten son hafta okula gitmedim evde lol oynadım geçen hafta lol ü sildim zaten tatil başladığından beri erken kalkıp ders çalışmak istiyorum ama 11 den önce kalkamıyorum kahvaltı falan saat 13.00 oluyor sonra saate bakıyorum çok geç olmuş içimde büyük bir isteksizlik başlıyor dedim tamam bu pazartesi başlayacağım pazartesi oldu yine aynı senaryo sabah geç kalkıyorum kahvaltı falan öğleni buluyor dün toplam 1 saat ya çalıştım ya çalışmadım daha tatilin başındayız ve buna bir çare bulmak istiyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum bu tatilin böyle geçmesini istemiyorum geceleri twitch izliyorum ( elwind , pankyy , kendine müzisyen , elraenn ... ) ve geç uyuyorum genelde gece 2 gibi sabah 8 e alarm kuruyorum gözümü açamıyorum hemen alarmı kapatıp yatıyorum eskiden 6 da kalkar ders çalışırdım ama şimdi yok eskisi gibi değilim artık ve mesela video izliyep ders çalışmak istemiyorum hemen soru çözmek istiyorum ama çözemiyorum kısaca bir haftam böyle karamsat şekilde geçti kalan iki haftm böyle geçerse ikinci dönem çok sıkıntı çekerim.
1-sabah erken kalkmak için nasıl bir yöntem izlemeliyim ?
2-gece geç uyumamak için twitch i silmeli miyim ?
3-sabah erken kalkıp biraz ders çalıştıktan sonra kütüphaneye gidip akşama kadar orda kalmalı mıyım sizce ?
4-hiç motive değilim sürekli karamsarım bazen kalbim sıkışıyor daralıyorum ve hiç olumlu şey düşünemiyorum kendimi nasıl motive etmeliyim ?

önerileriniz benim için çok önemli şimdiden teşekkürler
1- 1-2 gün normal saat de yatıp istediğin saate alarm kur 3-4 saat uyur kalkarsın uykusuz dolaşırsın 1-2 gün ama sonra erken uykun gelir erken yatarsın 2-3 güne uyku düzeni yaparsın büyük ihtimalle

2- Eğer 3-4 saatlik uykuyla yatağa uzanırsan uyursun telefonla uğraşmaktan bir zevk almasın zaten

3- kaç saat ders çalıştığın değil ne kadar verimli çalıştığın önemli internet de ufak bir araştırma yaparak verimli nasıl çalışılır sorusuna cevap bulabilirsin

4- Sana iyi enerji veren müzikleri tercih et

Enesm06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
176
İsim
Enes
Önemli olan erken kalkman degil, erken yatman gerek. Vücudunun dinlenmeye ihtiyacı var demekki, o yüzden erken kalmak icin zorlama ama dinç sekilde kalip günü iyi degerlendirmeye bak

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
15 tatil başladı ve benim bir sürü konu eksiğim var zaten son hafta okula gitmedim evde lol oynadım geçen hafta lol ü sildim zaten tatil başladığından beri erken kalkıp ders çalışmak istiyorum ama 11 den önce kalkamıyorum kahvaltı falan saat 13.00 oluyor sonra saate bakıyorum çok geç olmuş içimde büyük bir isteksizlik başlıyor dedim tamam bu pazartesi başlayacağım pazartesi oldu yine aynı senaryo sabah geç kalkıyorum kahvaltı falan öğleni buluyor dün toplam 1 saat ya çalıştım ya çalışmadım daha tatilin başındayız ve buna bir çare bulmak istiyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum bu tatilin böyle geçmesini istemiyorum geceleri twitch izliyorum ( elwind , pankyy , kendine müzisyen , elraenn ... ) ve geç uyuyorum genelde gece 2 gibi sabah 8 e alarm kuruyorum gözümü açamıyorum hemen alarmı kapatıp yatıyorum eskiden 6 da kalkar ders çalışırdım ama şimdi yok eskisi gibi değilim artık ve mesela video izliyep ders çalışmak istemiyorum hemen soru çözmek istiyorum ama çözemiyorum kısaca bir haftam böyle karamsat şekilde geçti kalan iki haftm böyle geçerse ikinci dönem çok sıkıntı çekerim.
1-sabah erken kalkmak için nasıl bir yöntem izlemeliyim ?
2-gece geç uyumamak için twitch i silmeli miyim ?
3-sabah erken kalkıp biraz ders çalıştıktan sonra kütüphaneye gidip akşama kadar orda kalmalı mıyım sizce ?
4-hiç motive değilim sürekli karamsarım bazen kalbim sıkışıyor daralıyorum ve hiç olumlu şey düşünemiyorum kendimi nasıl motive etmeliyim ?

önerileriniz benim için çok önemli şimdiden teşekkürler
Eğer altı delik 15L'lik kovayla su taşıyacaksan düzgün olan ama az hacimli olan kovayla su taşımak her zaman daha manıklıdır.
Yani çok çalışma verimli çalış çünkü çok çalışmak hem seni yorup hırpalar hem bir işe yaramaz.
Verimli çalışırsan zamanını daha iyi yönetip daha fazla konu bitirebilirsin 3 saatte anlayacağın konuya 9 saat verimsiz çalışırsan belki 3 konuluk vaktini 1 konuya vermiş olucaksın ve anlamazsan boşuna gidicek o saatlerin.
Erken kalk , iyi bir kahvaltı yap ve kendini odakladığın zaman ders çalış.

anonym0us

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,579
İsim
Anon
İradeni zorlucaksın yapcak bir şey yok ha bu arada geç kalkman ders çalışmana engel değil keyfin nasıl istiyorsa öyle düzen kur kendine

Flushixy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,718
İsim
Ali Akpoyraz
Instagram
instagram.com/aliakpoyraz
Yazı çok uzundu okumadım ama öncelikle minimum kaç saat uyuduğunda dinç olarak yataktan kalkabildiğini öğrenmen lazım. Bunu da deneme yanılma yoluyla yapabilirsin, mesela ben günde 4.5 saat uyuduğum günler 7-8 hatta 10 saat uyuduğum günlerden daha dinç uyanıyorum. Bunu bildiğim için ona göre uyuyup ona göre kalkıyorum.

Kısacası kendini ve vücudunu tanıyarak başla bu işe, daha sonra yavaş yavaş uyuma vakitlerini kısalt örn 7 saat , 6 saat 50 dk ... 6 saat 40 dk vb. ilerleyerek en kötü 1 haftada istediğin saatte uyanmaya başlarsın.

Mert

80+ Silver
İşe gideceğim günlerde 4 saat uyumuş olsam dahi sabah 5.30’da kalkarken zorlanmıyorum. Motivasyon olduğu sürece problem yok.

Top Bottom