Neler Yeni

Saçımda deli gibi kepek var !

İntel Xeon

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
ben tarakla kazıyarak ve bastırarak yapıyorum taramassam eğer yine aynı oluyo
kafanı kasıyorsun büyük ihtimale tararken bastırma ve kafa derini kasıma kasıdıkca deri yara olur ve daha çok kepek atar 1 hafta hiç kafandaki yaraları elleme ve tarakla uğrasma sonra hergün banyo yaptıgında zaten kalmaz kepek

FurkanIIy

80+ Bronze
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
423
İsim
Furkan Arslan
Hocam çok sıcak su kullanıyorsan uzak dur. Saçını her gün yıkama. Ayrıca Proznic şampuan kullan. Yani bunların hepsini uygulayınca benim kepek sorunum düzeldi. Al bu da link:

NOT: Bu şampuanı belirli bir süre kullandıktan sonra bağımlılık yapıyor. Yani şampuanı bırakamıyorsunuz. Kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız. YTD

pc ustasi1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
953
İsim
pcustasi1
kafanı kasıyorsun büyük ihtimale tararken bastırma ve kafa derini kasıma kasıdıkca deri yara olur ve daha çok kepek atar 1 hafta hiç kafandaki yaraları elleme ve tarakla uğrasma sonra hergün banyo yaptıgında zaten kalmaz kepek
az önce yaptım banyo kafamı taramadım ve soğuk suyla yaptım inş düzelir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu sorunu aktif olarak yaşamaya devam eden ve ürün denemeye devam eden biri olarak;

Vichy Dercos - Çok pahalı ancak işe yarıyor. Egzama karşıtı en iyi şampuanlardan biri. Biraz saç döküyor ve pahalı. Kokusu kükürt gibi.

Doa Kozmetik Molecules - Saç tellerini çok kötü bir hale getiriyor ancak Dercos’un işini yapabiliyor. Saç dökmüyor. Sadece ölü duruyor saçlar. Fiyatı çok uygun. Kokusu rezil közlenmiş patlıcan kokuyor.

Şu an Maru Derm’in mor olanı kullanıyorum. Fiyatı uygun. Şampuan değiştiğim için hafif kepek yapıyor ama çok yoğun değil. Denemeye değer. Kepek için olanı da var sarıydı yanlış hatırlamıyorsam. Çok yoğun bir şekilde varsa Dercos’dan başlamanı öneririm.
eyw

SCEI

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
SCEI
Saçımı elliyorum toz gibi dökülüyor modum düşüyor okula gidesim gelmiyor
Aynısı bende var stresten kanka sınav varken falan oluyor dime

stresten uzak durup şu şampuanı kullan ve asla kaşıma kafanı şampuanı kafana sürdükten sonra 2 dk beklet ve böyle eğer kabuk falan varsa kesin stresden bende aynı çünkü cildiyeye gittim ilaç verdi ama işe yaramadı (kafanı kaşıma o kabukları koparma) ben her gün yıkanıyorum

Ekler

• 1711572586702.png
    1711572586702.png
    137.8 KB · Hit: 7

Hydranoid

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
478
İsim
Mustafa
Beyler head&shouldrs kepek karşıtı , ve birçok şampuan kullandım ancak geçmiyor iyice psikolojimi bozmaya başladı insanların arasına çıkarken utanıyorum.
Ben saçıma bebe yağı sürüyorum az şey yapıyor çok sıcak suyla yıkarsanız da muhteşem kepek yapıyor ona göre. Bebe yağını uzun zamandır egzamamdan dolayı kullanıyorum şimdi farkettim bayadır olmadı

pc ustasi1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
953
İsim
pcustasi1
Aynısı bende var stresten kanka sınav varken falan oluyor dime

stresten uzak durup şu şampuanı kullan ve asla kaşıma kafanı şampuanı kafana sürdükten sonra 2 dk beklet ve böyle eğer kabuk falan varsa kesin stresden bende aynı çünkü cildiyeye gittim ilaç verdi ama işe yaramadı (kafanı kaşıma o kabukları koparma) ben her gün yıkanıyorum
He valla sınav günü yada bi olay olduğunda oluyor daha çok

Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Fettah Altuntaş
Market şampuanı kullanıyorsun aga geçmez kepeğin. Ayrıca kullanman gereken şampuan tipi..

Ekstra kuru ve yıpranmış saçlar..
Kepek karşıtı falan hikaye.

Özellikle kuru saçlar/ekstra kuru saçlar/kuruya kuruya çöle dönmüş saçlar..
İbaresi olmayan şampuanlar dan uzak dur

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,198
İsim
Muhammet Çağrı
Saçlarınıza mutlaka ılık su vurun. Sıcak veya kaynar su ile yıkanıyorsanız kepek olması çok normal. Aynı şekilde kulaklarım yanaklarım kaşlarım falan aynı şekilde pul pul dökülüyordu. Ben bildiğin kaynar su ile yıkanıyordum. Duştan çıkınca omuzlarım göğüsüm kıp kırmızı o derece yani. Ilık suya geçtikten sonra kepeğim %80 oranında azaldı ve yüzümde ki dökülmelerde. Yaz aylarında zaten hiç olmuyor. Şampuan falan hikaye bana göre.
soğukla yıkıyorum ben.

pc ustasi1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
953
İsim
pcustasi1
Market şampuanı kullanıyorsun aga geçmez kepeğin. Ayrıca kullanman gereken şampuan tipi..

Ekstra kuru ve yıpranmış saçlar..
Kepek karşıtı falan hikaye.

Özellikle kuru saçlar/ekstra kuru saçlar/kuruya kuruya çöle dönmüş saçlar..
İbaresi olmayan şampuanlar dan uzak dur
eyw

songokutr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,159
İsim
haro
hazır gıda yeme
lahana turşusu yapın sadece tuz ile yapılacak araştırın bagırsagı düzeltin.
kepek sorunu geçer

Salu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
817
İsim
Furkan SARIGÖL
Konazol veya ketoral kullanabilirsin.Saçlarını çok sıcak suyla yıkama ve şampuan yerine bıttım sabunu kullanabilirsin.Şampuan kullanacaksan eğer çok sıkma dediklerimi yaparsan geçer bende de vardı sabun ve ketoral kullanıyorum geçti

Nutrix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Eren Ergün
Egzama olabilir, duş sıklığınıza baktığımda ondan kaynaklanan bir durum olduğunu sanmıyorum. Farklı saç ürünlerine ayrı ayrı birsürü para dökeceğinize bir Cildiye (dermatoloji) doktoru ile görüşmeniz sizin için daha uygun olur.

Top Bottom