Neler Yeni

Samsung Galaxy A34 5G vs iPhone 11

Respiky

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,507
İsim
Mertcan Uysal
Bütçe
23000
Borca Girip Almışken En İyisini Alayım Diyerek YD iPhone 13-14'mü, Veyahut Alış-Veriş Kredisi/GSM Puanı/Peşin Fiyatına Kredi Kartına Taksit Samsung Galaxy A34 5G'mi ya da Yenilenmiş ve'ya 2.el TR iPhone 11-12-13 mü alınmalı?
Ya da seçimleri bekleyip kılıçdaroğlu dedem ya da ince başkan gelince ötv kaldırılmasını mı beklenmeli? Teşekkürler.
Dipnot: Şuanda Xiaomi Redmi 10 2022 kullanmaktayım ve çok pişmanım.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,923
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Elindeki telefonun ne gibi problemleri var?

Respiky

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,507
İsim
Mertcan Uysal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
YouTube Shorts'larda Takılma, Mobil Bankacılık Uygulamarında Aniden Zaman aşımı hatası, NFC Olmaması, Stereo hoparlörde üst kısımda ki hoparlörün alt tarafdakina göre daha az ses verip yer yer eşzamanlı olmaması, İnstagram'da videolar 30FPS olması ve sürekli kasması, Google oturumlarında yer yer şifreyi kaydetmemesi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kısa bir ekleme yapıp şunları da dahil etmek istiyorum;
Firmaların Eskiyi Getir Yeniyi Götür Kampanyalarının Hiç Birinde bu telefon modelinin bulunmaması, 60hz'de ve pil tasarufunda kullanmama rağmen şarjının 3-4 senelik Samsung Galaxy A20'den daha kötü gitmesi, Amazon Prime'da dizi, film ve videoların 360P'de oynatılması
ikinci el piyasasının son derece saçma olması, ben 6.088tl'ye almıştım arkadaşım ikinci elini 3.500tl'ye aldı

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,924
İsim
Hamza Ziya Üstün
23k bütçe varsa ve zorlamayacaksa s23 ten başkası alınmamalı. Eğer zorlayacaksa a34 de iyi bir seçenek. İkisinden de pişman olmazsın. 4 er sürüm 5 yıl da güvenlik güncelleştirmeleri var. A34 mtk1080 ile geliyor gayet iyi fiyatına göre kamerası da fena değil ois özelliği de var ekstradan. S23 bahsetmeye gerek yok. Yd veya 2. El Tr iPhone lar da kötü bir tercih olmaz ama 11 artık eskidi ve ekranı IPS. Şahsen tercihim Samsung dan yana olurdu.

Respiky

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,507
İsim
Mertcan Uysal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
23k bütçe varsa ve zorlamayacaksa s23 ten başkası alınmamalı. Eğer zorlayacaksa a34 de iyi bir seçenek. İkisinden de pişman olmazsın. 4 er sürüm 5 yıl da güvenlik güncelleştirmeleri var. A34 mtk1080 ile geliyor gayet iyi fiyatına göre kamerası da fena değil ois özelliği de var ekstradan. S23 bahsetmeye gerek yok. Yd veya 2. El Tr iPhone lar da kötü bir tercih olmaz ama 11 artık eskidi ve ekranı IPS. Şahsen tercihim Samsung dan yana olurdu.
Yıllarca Android kullandım ve nadiren dışarı çıkan birisi olsamda bayramlarda bile saçma sapan Android telefonlar sırıtıyor 24K bütçeye kredi çekip çıkabiliyorum ama o bütçelerde iPhone almak daha mantıklı geliyor

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,924
İsim
Hamza Ziya Üstün
Samsung tarafında ikisinin de sırıtacağını düşünmüyorum benzer tasarımları var. iPhone da almak mantıksız değil burada tercih meselesi oluyor. Şahsen bir telefona 24k verseydim s23 alırdım çünkü TR cihazlarda daha mantıklısı yok. Yurtdışı da mi11t gibi görece ucuz ve performanslı android cihazlar haricinde bana mantıklı gelmiyor. Ha bir telefona 24k vermem orası ayrı realme gt2 pro almasaydım a34-s20fe-Yd mi11t alırdım. Sizin durum biraz karışık hepsi mantıklı olduğundan hangisini yapacağınıza karar vermek bayağı zor. iPhone 2. Elde değerini koruduğu için tercih edebilirsiniz.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,923
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
YouTube Shorts'larda Takılma, Mobil Bankacılık Uygulamarında Aniden Zaman aşımı hatası, NFC Olmaması, Stereo hoparlörde üst kısımda ki hoparlörün alt tarafdakina göre daha az ses verip yer yer eşzamanlı olmaması, İnstagram'da videolar 30FPS olması ve sürekli kasması, Google oturumlarında yer yer şifreyi kaydetmemesi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kısa bir ekleme yapıp şunları da dahil etmek istiyorum;
Firmaların Eskiyi Getir Yeniyi Götür Kampanyalarının Hiç Birinde bu telefon modelinin bulunmaması, 60hz'de ve pil tasarufunda kullanmama rağmen şarjının 3-4 senelik Samsung Galaxy A20'den daha kötü gitmesi, Amazon Prime'da dizi, film ve videoların 360P'de oynatılması
ikinci el piyasasının son derece saçma olması, ben 6.088tl'ye almıştım arkadaşım ikinci elini 3.500tl'ye aldı
Androidlerde 2. el ucuz olur çünkü bu cihazlara kolayca IMEI çakılıyor. K50 Ultra gibi bir telefonu 9-11 arasına alabiliyorsun mesela 2. elde. Diğer yazdığın sorunların %85' i klasik MIUI diyip geçebileceğim şeyler. Yani bende kayıt ettirilebilen (Hangi yolla oldugu tartısılır :d) bir 2. el veya kapalı kutu yd android telefon almanızı öneririm. a34 parasına güzel cihazlar bulunabilir

TinerciAlper

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,267
İsim
Alper Burak Sarı
Instagram
alperburaks
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198343077776
Discord
Alperburaks
Borca Girip Almışken En İyisini Alayım Diyerek YD iPhone 13-14'mü, Veyahut Alış-Veriş Kredisi/GSM Puanı/Peşin Fiyatına Kredi Kartına Taksit Samsung Galaxy A34 5G'mi ya da Yenilenmiş ve'ya 2.el TR iPhone 11-12-13 mü alınmalı?
Ya da seçimleri bekleyip kılıçdaroğlu dedem ya da ince başkan gelince ötv kaldırılmasını mı beklenmeli? Teşekkürler.
Dipnot: Şuanda Xiaomi Redmi 10 2022 kullanmaktayım ve çok pişmanım.
24k civarina yd 14 prolar bulunuyodu hala o fiyatta mi bilmiyorum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,184
Üyeler
141,949
Son üye
ghostrider1
Top Bottom