Neler Yeni

İnceleme Samsung S20 FE incelemesi

prmdmnn

80+ Bronze
Herkese merhabalar. Yeni bir incelemeyle karşınızdayım. yaklaşık 3 aydır S20 FE kullanıcısıyım ve inceleme yapmak için biraz beklemek istedim çünkü bazı soru işaretlerim vardı ama şimdi inceleme hazır. Öncelikle cihazın kutu içeriğinden bahsedelim:

KUTU VE KUTU İÇERİĞİ:

Alıntıyı görüntüle

Kutusu bu şekilde, kutusunun kaliteli bir malzemeden yapıldığını söyleyebilirim yani düzgün de paketlenirse kargo esnasında herhangi bir problem olmayacaktır. Kutudan ise bir adet Samsung S20 FE, type -C girişli 15 W hızlı şarj aleti ve garanti belgesi çııyor. Cihazın içerisinde herhangi bir kılıf ya da kulaklık bulunmuyor.

CİHAZIN TEKNİK ÖEZELLİKLERİ:

- Ekran boyutu: 6.5 inç
- Ekran özelliği: Süper Amoled
- Ekran çözünürlüğü: 1080x2400 (FHD+) Piksel
- Ekran yenileme hızı: 120 HZ
- Batarya kapasitesi: 4500 MAh
- Ana kamera çözünürlüğü: 12 mp ( diyafram açıklığı 1.8)
- OİS: Mevcut
- İkinci arka kamera: 12 mp ( diyafram açıklığı 2.2)
- Üçüncü arka kamera: 8 mp ( diyafram açıklığı 2.4)
- Ön kamera: 32 mp ( diyafram açıklığı 2.2)
- İşlemci: Snapdragon 865 ( 7nm üretim teknolojisi)
- 6 GB Ram
- Dahili depolama: 128 GB

CİHAZIN KAMERA PERFORMANSI:

Öncelikle cihazda 12 mp olması sizi endişelendirmesin. piyasada ki çoğu 48 mp'li kameralardan çok daha iyi performans gösterdiğini söyleyebilirim. Cihazda OİS ve EİS teknolojileri bulunuyor bundan dolayı da video performansının da başarılı olduğunu söyleyebilirim. Ana kamera 1.8 diyafram açıklığına sahip ve bu da gece çekimlerinde bir artı sağlıyor ancak yine de gece çekimlerinde çok da başarılı olmadığını söyleyebilirim yüksek ışıkta ise gayet iyi bir performans gösteriyor. İkinci ve üçüncü kamera ise bildiğiniz gibi geniş açı ve telefoto kamerası. işlevlerini gayet yeterli yaptıklarını söyleyebilrim. Özellikle geniş açıyı çok beğendim 30x'e kadar zoom yapabiliyorsunuz ve yakınlaştırdıkça kalitesi de çok düşmüyor. Onun harici ise yapay zeka gayet başarılı renkleri çok yerinde ayarlıyor ve bazı cihazlar gibi fotoğraflar kartpostal gibi olmuyor. Ağır çekim performansını ise çok kullanmadım ama başarılı bulduğumu söyleyebilirim.

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Bunlar da kendi çektiğim bazı fotoğraflar. Kendiniz kamerayı değerlendirebilirsiniz.

CİHAZIN BATARYA PERFORMANSI:

Cihazda 4500 MAH'lık li-po bir batarya mevcut ve açıkçası batarya açısından telefonu yetersiz buldum. yoğun kullanımda 6-7 saatlik bir kullanım ömrü sunuyor ama ben yoğun kullanımda oyun oynayark 4-5'i gördüm. günlük ve normal kullanımda ise 1 günü çıkardığını söyleyebilirim ancak benim şahsen beklentimin biraz altında kaldı.

CİHAZIN OYUN PERFORMANSI:

Cihaz snaapdragon 865 işlemciye ve adreno 650 grafik birimine sahip. Çok fazla oyun oynamadım ancak sırf bu incelemeyi yapmak için PUBG mobile indirdim ve gerçekten iyi bir performans gösterdiğini söyleyebilirm. En yüksek ayarlarda kasmadan oyununuzu oynayabilirsiniz ve yarım saatte yüzde 10 şarjı gitti. En Yüksek ayarlar için gayet başarılı ve ayrıca herhangi bir ısınma problemi ve kasma donma yaşamadım.

GENEL DÜŞÜNCELERİM, KARGO SÜRECİ VE FİYATI:

Cihazı dediğim gibi yaklaşık 3 aydır kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum. Kamerası, işlemcisi ve Ekranı gerçekten çok başarılı ama en sevdiğim ve kullandığım özelliği ise kamerası, almamda ki en büyük sebep kameraydı ve gerçekten hem ön kamerasından hem de arka kamerasından çok memnunum. onun harici ilk defa 120 hz kullanıyorum ve gerçekten 60 hz ile farkını çok rahat anlıyorum. arayüzde gezerken ve video izlerken en ufak bir problem yaşamıyorum. Bu arada cihazda çift stereo hoparlör var ve gerçekten ses konusunda da samsung mükemmel bir işi çıkarmış. Fiyatına gelince ise ben cihazı hepsiburada üzerinden indirimde 6800 liraya adım ve yurtiçi kargoyla geldi. paket gayet sağlamdı ve kutuda herhangi bir hasar yoktu sorunsuz geldi. Cihazı genel olarak tavsiye ederim, eğer sormak istediğiniz bir soru varsa sorabilirsiniz her zaman cevaplarım. okduğunuz için teşekkürler.

@Kaneki Ken
Ben de 2.5 aydır kullanıyorum, kısaca özetleyeceğim. Önceden Poco X3 Pro kullanıyordum fakat babama telefon gerekiyordu, X3 Pro'yu ona verdim ve S20 FE'ye geçtim. 60 Hz'de tam şarjda ekran süresi olarak aşağı yukarı 8 saat civarı alıyorum. Bazen de 9 saat olabiliyor. Genellikle içerik seyretmede ve mesajlaşma gibi yerlerde kullanıyorum. Yoğun kullanımda ise ekran sürem 6 - 7 saat civarı süre alıyorum.

Önceki telefonuma nazaran birkaç eksik hissetmedim değil. Samsung sanırım lisans ödemek istemediğinden ve Buds aldırmak için de aptX-HD ve Adaptive gibi özellikler sunulmamış. KZ'nin Bluetooth spor adaptörünü kullanıyorum CSR8675 olanından. Bir de önceden 33W şarja alıştığım için 15W çok yavaş kalıyor. Tam şarj hızına ulaşmak için de Samsung'un 25W adaptörüne sahip olmam gerekiyor, maalesef Apple'ın 30W şarjı ve X3 Pro'nun şarjı da 15W şarj performansından farksız. Onun dışında tam kıvamında bir cihaz. Android 12'deyim. Yakında X3 Pro ile S20 FE hakkında bir blog yapabilirim.

Farway

80+ Silver
Ekranımda takılmalar oluyor,şarj hızlı bitiyor,eskiden aşırı ısınıp fps kısardı 43 derecede şimdi 45 e kadar çıkıyor fps düşmeden ama aşırı sıcak işte. Bu sıkıntıları olması üzücü.

Techno08

80+ Gold
Ekranımda takılmalar oluyor,şarj hızlı bitiyor,eskiden aşırı ısınıp fps kısardı 43 derecede şimdi 45 e kadar çıkıyor fps düşmeden ama aşırı sıcak işte. Bu sıkıntıları olması üzücü.

Şahsen bende öyle problemler yok hocam şarj hariç. Size sorunlu ürün gelmiş olabilir.

Farway

80+ Silver
Şahsen bende öyle problemler yok hocam şarj hariç. Size sorunlu ürün gelmiş olabilir.
Şarj bu aralar ciddi sorun oluyor eski performansından eser yok şarj konusunda.

Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Alihan Uyar
Ben de 2.5 aydır kullanıyorum, kısaca özetleyeceğim. Önceden Poco X3 Pro kullanıyordum fakat babama telefon gerekiyordu, X3 Pro'yu ona verdim ve S20 FE'ye geçtim. 60 Hz'de tam şarjda ekran süresi olarak aşağı yukarı 8 saat civarı alıyorum. Bazen de 9 saat olabiliyor. Genellikle içerik seyretmede ve mesajlaşma gibi yerlerde kullanıyorum. Yoğun kullanımda ise ekran sürem 6 - 7 saat civarı süre alıyorum.

Önceki telefonuma nazaran birkaç eksik hissetmedim değil. Samsung sanırım lisans ödemek istemediğinden ve Buds aldırmak için de aptX-HD ve Adaptive gibi özellikler sunulmamış. KZ'nin Bluetooth spor adaptörünü kullanıyorum CSR8675 olanından. Bir de önceden 33W şarja alıştığım için 15W çok yavaş kalıyor. Tam şarj hızına ulaşmak için de Samsung'un 25W adaptörüne sahip olmam gerekiyor, maalesef Apple'ın 30W şarjı ve X3 Pro'nun şarjı da 15W şarj performansından farksız. Onun dışında tam kıvamında bir cihaz. Android 12'deyim. Yakında X3 Pro ile S20 FE hakkında bir blog yapabilirim.
android 12 olmasından mennun musunuz ?

MertFM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,056
İsim
Mertcan Ceylan
açıkcası çok gördüğüm ama tam olarak görünüş açısından içime sinmeyen teelefon bu inceleme ile içime bir tık daha sindi 10k ya telefon arıyordum bulamayınca vazgeçtim 1 ay kadar daha bekleyip iphone 11-12 almayı düşünüyorum ama 12 alamazsam 11 yerine galiba bunu tercih edeceğim. Bu inceleme sonrası kamerayı gördükten sonra daha çok içime sindi açıkcası baya olmuş inceleme yapaalı herhangi bir takımla vs var mı şuan yada gördüğün bir sorun alınır mı 11k ya?
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu arada arkadaş instada sorunolar oluyor twitter da kasıyor demiş ben sadece sosyal medya ve kamera için telefon arıyorum bu tip sorunlarla karşılaştınız mı eğer öyle ise bana hiç uygun değil

Agathon

80+ Silver
En İyi Cevap
2
açıkcası çok gördüğüm ama tam olarak görünüş açısından içime sinmeyen teelefon bu inceleme ile içime bir tık daha sindi 10k ya telefon arıyordum bulamayınca vazgeçtim 1 ay kadar daha bekleyip iphone 11-12 almayı düşünüyorum ama 12 alamazsam 11 yerine galiba bunu tercih edeceğim. Bu inceleme sonrası kamerayı gördükten sonra daha çok içime sindi açıkcası baya olmuş inceleme yapaalı herhangi bir takımla vs var mı şuan yada gördüğün bir sorun alınır mı 11k ya?

bu arada arkadaş instada sorunolar oluyor twitter da kasıyor demiş ben sadece sosyal medya ve kamera için telefon arıyorum bu tip sorunlarla karşılaştınız mı eğer öyle ise bana hiç uygun değil
4 ay civarı bir süredir ben de kullanıyorum bu cihazı. 1 kere bile kasma yaşamadım daha :)

MertFM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,056
İsim
Mertcan Ceylan
4 ay civarı bir süredir ben de kullanıyorum bu cihazı. 1 kere bile kasma yaşamadım daha :)
şu instagram konusu kafama takıldı ya bir sorun gördün mü

Android 11'in son ay güncellemesine yükseltmenizi tavsiye ederim en stabil Android 11 sürümü.

Twitter kasıyordu ve İnstagramda Buglar oluyordu.
ne gibi sorunlar vardı sosyal medya da tam olarak iphone 11 mi bu mu çok kararsız kaldım zorlarsam 12 mini alacam ama o zor gibi duruyor

Agathon

80+ Silver
En İyi Cevap
2
şu instagram konusu kafama takıldı ya bir sorun gördün mü

ne gibi sorunlar vardı sosyal medya da tam olarak iphone 11 mi bu mu çok kararsız kaldım zorlarsam 12 mini alacam ama o zor gibi duruyor
Cihazda donma kasma tarzı hiçbir sorun yaşamadım ben.

Traqueer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
286
İsim
Enes
Abiler bende s20 fe kullanıcısıyım bi 6 7 aylık kullanım söz konusu ve şunu söyleyebilirim ki 120 hz e geçince şarj konusunda berbat bir cihaz haline geliyor nedense bende o şekilde bir kötü etki bıraktı. Herkeste öyle midir bilmem ama nedense 120 hz e geçince şarjı çok çabuk bitiyor gibime geliyor.

Agathon

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Ama 120 de bi başka bee
Abiler bende s20 fe kullanıcısıyım bi 6 7 aylık kullanım söz konusu ve şunu söyleyebilirim ki 120 hz e geçince şarj konusunda berbat bir cihaz haline geliyor nedense bende o şekilde bir kötü etki bıraktı. Herkeste öyle midir bilmem ama nedense 120 hz e geçince şarjı çok çabuk bitiyor gibime geliyor.

Top Bottom