Neler Yeni

Secure Boot CSM hatası

Lyrox1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
185
İsim
ahmet okan
Merhaba sistemim UEFI desteklemiyor UEFI açtığımda gop hatası alıyorum ekran kartının UEFI desteği yok Valorant oynuyurum ve yakın zamanda gelen güncelleme ile Secure Boot açmamızı istiyorlar fakat ben açamıyorum bunun için bilet gönderdiğimde VBS kapatman gerektiğini söylediler kapatmama rağmen halen oyunda Secure Boot hatası veriyor ne yapmalıyım bu UEFI açmanın bir yolu var mıdır? Çözümlerinizi bekliyorum.
Sistem:
Ryzen 5 5600.
MSI B550M Pro-VDH Wi-Fi
Teamgroup Delta RGB 16 GB DDR4 3600 CL18 (2x8GB)
GTX 550 Ti

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,011
İsim
Semih Boran
Merhaba sistemim UEFI desteklemiyor UEFI açtığımda gop hatası alıyorum ekran kartının UEFI desteği yok Valorant oynuyurum ve yakın zamanda gelen güncelleme ile Secure Boot açmamızı istiyorlar fakat ben açamıyorum bunun için bilet gönderdiğimde VBS kapatman gerektiğini söylediler kapatmama rağmen halen oyunda Secure Boot hatası veriyor ne yapmalıyım bu UEFI açmanın bir yolu var mıdır? Çözümlerinizi bekliyorum.
Sistem:
Ryzen 5 5600.
MSI B550M Pro-VDH Wi-Fi
Teamgroup Delta RGB 16 GB DDR4 3600 CL18 (2x8GB)
GTX 550 Ti
*UEFI destekliyor. Desteklemiyor yanlış bilgi. Bunu daha önce zaten konu açıp cevaplamıştım. GOP'u eklemişsiniz de sonra ama NVFLASH görmemiş GPU'yu. 2015 tarihli vs bir NVFLASH sürümünü kullanın.

Lyrox1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
185
İsim
ahmet okan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
*UEFI destekliyor. Desteklemiyor yanlış bilgi. Bunu daha önce zaten konu açıp cevaplamıştım. GOP'u eklemişsiniz de sonra ama NVFLASH görmemiş GPU'yu. 2015 tarihli vs bir NVFLASH sürümünü kullanın.
Hocam nasıl destekliyor tike bakarmısınız.ayrıca hocam gop eklemedim dediğiniz konu windows uefı kurmaydı

Ekler

• gpuz.PNG
    gpuz.PNG
    46.8 KB · Hit: 17

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,011
İsim
Semih Boran
Hocam nasıl destekliyor tike bakarmısınız.ayrıca hocam gop eklemedim dediğiniz konu windows uefı kurmaydı
O tik zaten GOP durumunu gösteriyor. Hayır, siz GOP eklemiş ve NVFLASH ile ilgili konu açmışsınız ama kuramamışsınız. UEFI desteği diye bir şey yok GPU'lar da. GOP isteğe bağlı bir şey.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Size ilk yazdığım konuda ki mesajımı okuyun lütfen:

Lyrox1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
185
İsim
ahmet okan
O tik zaten GOP durumunu gösteriyor. Hayır, siz GOP eklemiş ve NVFLASH ile ilgili konu açmışsınız ama kuramamışsınız. UEFI desteği diye bir şey yok GPU'lar da. GOP isteğe bağlı bir şey.

Özür dilerim Hocam. 2015 NVFLASH indirdim fakat yazdırırken bu sorunu verdi rica etsem bakarmısınız ?

Ekler

• nv.PNG
    nv.PNG
    64.8 KB · Hit: 12

Lyrox1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
185
İsim
ahmet okan

Komutlarım bunlar
1-cd c:/
2-cd nvflash
3-nvflash64GF116_updGOP.rom

Yine aynı mesajda bahsetmiştim bu meseleden. Son cümlemi okuyun. O meseleyi söylüyor size. Yani, GPU almak zorundasınız.
yani yapabilecek bişey yok değilmi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,702
Üyeler
140,686
Son üye
Cemoko
Top Bottom