Neler Yeni

Sendeo Kargo Rezilliği

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
708
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Daha önce hiç adını duymadığım bir firma. Bilinmedik firmaları tercih etmemeye çalışın.
Hiç denk gelmemeniz çok şaşırtıcı. Sendeo, Kolay gelsin gibi firmalar Tekelleşmiş MNG,Aras gibi firmalardan kat kat daha taşıma yapıyorlar.
İstistna durumlar olabiliyor bu arkadaşın yaşaadığı gibi çoğu siparişim sorunsuz teslim edildi bu kargo firmaları tarafıdnan

Kızgın Timsah

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
467
İsim
1 2
Hiç denk gelmemeniz çok şaşırtıcı.

Genellikle alışverişimi internet üzerinden yapıyorum ve daha önce alışveriş yaptığım hiçbir firma, bu firma ile kargomu göndermedi. Mesela Horoz Lojistik diye bir firma da varmış, onu da ağır bir eşya aldığımda öğrenmiştim. Firma iyi ya da kötüdür, o konu hakkında zaten bir bilgim yok. Benim demek istediğim, konu sahibi arkadaş önceden de bu firmayla alakalı sorun yaşadığını belirtmiş. Ona rağmen ısrarla bu kargo firmasıyla bir şey almaya çalışması da garibime gitti, onu belirttim.

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
708
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Genellikle alışverişimi internet üzerinden yapıyorum ve daha önce alışveriş yaptığım hiçbir firma, bu firma ile kargomu göndermedi. Mesela Horoz Lojistik diye bir firma da varmış, onu da ağır bir eşya aldığımda öğrenmiştim. Firma iyi ya da kötüdür, o konu hakkında zaten bir bilgim yok. Benim demek istediğim, konu sahibi arkadaş önceden de bu firmayla alakalı sorun yaşadığını belirtmiş. Ona rağmen ısrarla bu kargo firmasıyla bir şey almaya çalışması da garibime gitti, onu belirttim.
Evet horoz lojistik büyük parça ürünlerde MNG gibi tekel olarak düşünenebilirsiniz. Amazan Kolay gelsin,sendeo gibi firmalar ile de çalışıyor genelde. Sizin şansınıza denk gelmiş hocam bir dahaki siparişinizde yaşamazsınız yüksek ihtimalle.

Kızgın Timsah

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
467
İsim
1 2
Mesela ben de MNG ile alakalı çok sorun yaşadım. MNG'nin yakınından bile geçmemeye çalışıyorum elimden geldiğince.

enefti

80+
Şuana kadar hiç sorun yaşamadığım bir kargo firması bölgesel sorun olabilir şikayet edin bence
Kargo takibi yok hocam bölgesel ne olabilir? Kargo takip edilemiyor sitelerinde. Müşteri hizmetleri ile görüşüyorum kargom nerede diyorum bana "aciliyetinizi bildiriyoruz" cevabı veriliyor. Diyorum sorduğum soru ile bunun ne alakası var? Bana diyor ki " kargonuz gecikmiş aciliyetinizi bildiriyorum" . Ben kargom nerede bunu soruyorum çok basit bir soru. 10 tane müşteri hizmetlerine bağlandım hepsi bu cevabı veriyor. Ben kargom nerede bunu öğrenmek istiyorum. Belki daha yola bile çıkmadı duruyor artık neredeyse bilmiyorum.

Sebastian Szymanski

80+ Silver
Kargo takibi yok hocam bölgesel ne olabilir? Kargo takip edilemiyor sitelerinde. Müşteri hizmetleri ile görüşüyorum kargom nerede diyorum bana "aciliyetinizi bildiriyoruz" cevabı veriliyor. Diyorum sorduğum soru ile bunun ne alakası var? Bana diyor ki " kargonuz gecikmiş aciliyetinizi bildiriyorum" . Ben kargom nerede bunu soruyorum çok basit bir soru. 10 tane müşteri hizmetlerine bağlandım hepsi bu cevabı veriyor. Ben kargom nerede bunu öğrenmek istiyorum. Belki daha yola bile çıkmadı duruyor artık neredeyse bilmiyorum.
Kargo takip olayını hatırlamıyorum ama 2-3 kere siparişim onunla gelmiştir ve max 3 gün sürmüştür gelmesi

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,176
İsim
Necati
Geçen ayın 15 inden bu ayın 15 ine kadar toplam neredeyse 100 tane ürün sipariş ettim. 2 tane siparişim Sendeo firması ile gönderildi. Sendeo ile gönderilenlerin dışındaki kargolarda hiçbir gecikme yok hepsi 2 günde elime ulaşırken Sendeo ile gönderilenler 10 günde elime ulaşamıyor ve kargo hiç takip edilemiyor. Aralık 8 de sipariş ettiğim kargom teslim edilemedi olarak görünüyor ne teslimata çıkarma var ne bir şey ama teslim edilemedi diyor. Sendeo firması ile gönderilecek ürün varsa ürün aşırı aşırı ucuz değilse o firmadan almanızı önermem. Yurt dışından 1 haftada elimize ulaşırken ürünler Sendeo elimize ürünü 10 günde ulaştıramıyor. Berbat kargo hizmeti Sendeo.
Sanırım yeni bir firma , o gün n11 üzerinden alışveriş yaptım 2 tane ve ikiside sendeo ile aynı anda geldi , bir problem yoktu ve hızlı geldi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
995,021
Üyeler
157,319
Son üye
ceycey78
Top Bottom