Neler Yeni

Sigara Nasıl Bırakılır ?

Khth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Khth
Arkadaşlar aranızda sigarayı bırakan birisi varsa anlatabilirmi nasıl bıraktığını ya da tavsiyesi olan varmı sigara nasıl bırakılır ya da nasıl azaltılır ? Babam için çok endişeleniyorum stres, üzüntü, sigara, kötü beslenme bari şu sigarayı azaltırabilsem, nasıl yapacağımı bilmiyorum.

wolvesina

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,350
İsim
Arda Gezer
Arkadaşlar aranızda sigarayı bırakan birisi varsa anlatabilirmi nasıl bıraktığını ya da tavsiyesi olan varmı sigara nasıl bırakılır ya da nasıl azaltılır ? Babam için çok endişeleniyorum stres, üzüntü, sigara, kötü beslenme bari şu sigarayı azaltırabilsem, nasıl yapacağımı bilmiyorum.
Çok uzun süredir içince zor oluyor ben şahsen günde 1 paket sigara içiyordum şuan ayda 1 sefer puro içiyorum sadece bana yetiyor

LaketrooS

80+ Silver
Kafanda bitirmediğin sürece hiçbir şeyi bırakamazsın.
Önce kafanda bitirmen gerekiyor.
evet asıl cevap bu. konuşman lazım babanla böyle olmaz fln de

Berat.21

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Berat Tanrıverdi
knk ben günde 1 paket içiyordum bi ara üst üste zam gelince bıraktım tak etti ulan dedim ben bu sigarayı bırakıcam böyle olmaz dedim yavaş yavaş bıraktım sana bi taktik veriyim mesela bugün 20 tane içtin diyelim 3 gün sonra 19 tane içmeye başla ondan sonraki 3 gün 18 tane öyle öyle yavaş yavaş bırakabilirsiniz alıştıra alıştıra

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,862
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Günde 1 paketten ayda 1 dala indirdim, kafamda bitirince çok kolay oldu. Aklına şunu kazı, sigaranın bana yararı yok bırakmalıyım. İş yine sende bitiyor aslında. Bağımlılık derecesine geldiysen bünyeni alıştırıp kendini rahatlatmak için nikotin sakızları var, bırakamazsan onu denersin. Hiç olmadı elektronik sigaraya geçip bırakmayı denersin. Yine olmadı dersen bi doktora görünüp bağımlılıkla mücadele için kişisel bir görüş almanı öneririm

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,936
İsim
tümen dağ
azalatarak devam et abur cubura yumul canın çekince en kötü e sigara veya puro ya geç

EgoistmanTR01

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,706
İsim
Egemen Toz
İlk başta kafada bitirmek lazım.
25 senedir babam içer bırakamadı kafasında bitiremedi.
Benim de 8. ayım bende kafamda daha bitiremedim :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
219
İsim
Muhammed
Nikotin bandı diye bir şey vardı onu kullanıp bırakan tanıdıklarım var dene istersen

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Bu konuyu babanın açması gerek misal.
Umarım demek istediğimi anlarsınız.

Eclipse

80+ Bronze
Paket tütün alıp içiyordum son üç senedir. Her zaman aldığım markalardan birisi değişmiş, yine de alıp benzer bir şeyi. Ağırlık olarak orta içim tütün içiyordum, bu aldığım hafifti. İçtiğim kesmiyordu ama parasını verdiğim ve açtığım için içmeye devam ediyordum. Çünkü dönem 30 liraya bir paket tütün alıp bir, bir buçuk ay kadar içiyordum. Bu vesileyle iki üç hafta boyunca o tütünü, içtiğim sigaradan hiçbir şey anlamayarak içtim. Bunun bırakmama bir şekilde faydası olduğunu düşünüyorum. On küsur yıllık sigara içişimin son bir senesi artık nefret ediyordum sigaradan. Önce dışardayken içmemeye başladım, ona alıştıktan sonra bu hafif tütün olayını fırsat bilir evde sigaraya dair neyim varsa attım. İstesem de sigara içemezdim artık. Bu şekil hiçbir bağ kalmayınca beklediğimden çabuk bir şekilde kurtuldum sigara illetinden. Her şeyin önce kafada bitmesi gerektiği doğru. Ben ilk bir hafta çok sıkıntı çekerim sanıyordum. Meğer bırakacam dediğimde erişebileceğim bir yerde sigara varken bırakmak zormuş. Benim bırakışım özetle bu şekilde, dilerim baban da bırakır.

Top Bottom