Neler Yeni

SINAVLAR ERTELENDİ

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,018
İsim
Batuhan Divrik
Ne korona ne tembellik.
2 aylık bir konudan sınav olmak varken 1 dönemlik konudan sınav olmanın haksızlık olduğunu düşünüyoruz.
Bir de okullara öğrenciler nasıl taşınılacak? Herkesin özel arabası yok olsa bile sürekli okula öğrenci taşıyacak zamanı yok. Eğer toplu taşıma kullanılacaksa büyük bulaş riski ortaya çıkacağı da aşikardır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şu an hangi üniversitenin hangi bölümündesiniz?
40 bine girdim istediğim yer olmadığı için bir sene daha çalışmak istedim. O yüzden şu an mezunum :)

ErenROG

80+ Gold
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,258
İsim
Eren Karakılıç
Ne korona ne tembellik.
2 aylık bir konudan sınav olmak varken 1 dönemlik konudan sınav olmanın haksızlık olduğunu düşünüyoruz.
Bir de okullara öğrenciler nasıl taşınılacak? Herkesin özel arabası yok olsa bile sürekli okula öğrenci taşıyacak zamanı yok. Eğer toplu taşıma kullanılacaksa büyük bulaş riski ortaya çıkacağı da aşikardır.
Dönemlik konudan sınav olmak istemiyoruz diyorsun da, bu zamana kadar hepsini zaten öğrenmiş olman lazımdı. YKS'ye girince 4 senelik konudan gireceksin sınava. Bu kadar kolaycı olmayın.

Şuan zaten 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı var. Yapacaklarsa da nasıl yapacaklar sınavı ben de bilmiyorum. YKS'de herkes kendi imkanları ile otobüsle gitmişti. Yine aynısı olur sanırsam.

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
İptal isteme nedeniniz gerçekten korona mı, yoksa sorumsuzluk mu? Siz sınava girmezseniz eğer diğer öğrencilerden farkınız nereden belli olacak? Kendinize ne katacaksınız? Sınavlar iptal diye kimse de çalışmayacak derslere. Sonuç ne olacak yani, elinize ne geçecek? Çalışın, girin sınava. O kadar vizyonlu okullardan tanıdığım onlarca öğrenci var, sınav var diye deli gibi çalışıyorlar ama meslek liseli twitter tayfa iptal olsun diyor. Tek amaçları 1 saat ders çalışmaktan kaçmak o kadar. Derslerine çalışan kimse sınav iptal olsun demiyor. Çalışmayan adam sanki söz hakkı varmış gibi iptal olsun diyip, bahane olarak da koronayı sunuyor. Daha 4-5 ay önce 1 milyondan fazla YKS ertelensin hashtag'i ile tweet atıldı. Peki ya sonuç? Adamlar da biliyor bu hashtag'de ki çoğu kişinin amacının korona olmadığını. Siz çalışın, iptal olmazsa girin, yüksek not alın. İptal olursa da bilginiz cebinizde kalıyor. Boş boş tweet atana, bu hashtag'i takip edene kadar zaten çalışmanız gereken derslere çalışırdınız.
Kanka haklısında evinde yaşlısı olan kronik rahatsızlığı olan binlerce çocuk,genç var.
Bunu sorumsuzluk diye geçip atamayız.
Yarın öbür gün sınav yüzünden ailesine bulaştırıp ölümüne sebep olursa bunun hesabını kim verir?
Hangi sınav insan sağlığından önemlidir?
Ben kaç aydır çalışıyorum haftaya gireceğim sınava hazırım ama benim düşünmem gereken daha önemli meseleler var.

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,018
İsim
Batuhan Divrik
Dönemlik konudan sınav olmak istemiyoruz diyorsun da, bu zamana kadar hepsini zaten öğrenmiş olman lazımdı. YKS'ye girince 4 senelik konudan gireceksin sınava. Bu kadar kolaycı olmayın.

Şuan zaten 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı var. Yapacaklarsa da nasıl yapacaklar sınavı ben de bilmiyorum. YKS'de herkes kendi imkanları ile otobüsle gitmişti. Yine aynısı olur sanırsam.
YKS girecek olunca yeminle herhalde şu kitle abooo. Ben biliyorum ya TYT den çıktığım da dışarıda en az 2000 kişinin tıklım tıklım çocuklarını beklediklerini.

Dahası  
Reaksiyon skoru
148
İsim
Kazım Halil

YKS vakti günlük 30k vaka açıklanmıyordu. Ki YKS sınavı kitlesi daha olgun daha laftan anlayan bir kesim olduğu için büyük sorun çıkmadı.

ErenROG

80+ Gold
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,258
İsim
Eren Karakılıç
Kanka haklısında evinde yaşlısı olan kronik rahatsızlığı olan binlerce çocuk,genç var.
Bunu sorumsuzluk diye geçip atamayız.
Yarın öbür gün sınav yüzünden ailesine bulaştırıp ölümüne sebep olursa bunun hesabını kim verir?
Hangi sınav insan sağlığından önemlidir?
Ben kaç aydır çalışıyorum haftaya gireceğim sınava hazırım ama benim düşünmem gereken daha önemli meseleler var.
Çoğu kişi diyorum zaten kanka. İstifa hashtag'i açmış adamlar. Bunların amacı hastalık korkusu değil, tembellik.

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
@ErenXPG Canım çalışmak istemiyor. Ne güzel girmiyeceğim sınava işte ne diye 1 paragraf yazıyosun çalış çalış diye
ne güzel girmemek varken çalışan enayidir

ErenROG

80+ Gold
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,258
İsim
Eren Karakılıç
YKS vakti günlük 30k vaka açıklanmıyordu. Ki YKS sınavı kitlesi daha olgun daha laftan anlayan bir kesim olduğu için büyük sorun çıkmadı.
Açıklanmıyordu diyorsun, çıkmıyordu demiyorsun. Benim abim doktor. Sadece onun hastanesinde günde 200-300 vaka çıkıyordu. Açıkladıkları sayılar gerçek değildi. Laftan anlayan kesim falan da değildi YKS tayfası. Milyonlarca tweet atıldı o konu içinde.

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,018
İsim
Batuhan Divrik
ÇOK DOĞRU YER OLGUN. YKS vakti günlük 30k vaka açıklamaya g... yemiyordu hocam :) Daha laftan anlayan dediğin 1m tweet atıldı. Bazı şeyleri kabullenmek lazım oturup çalışacaksınız ki kaldı ki dediğiniz şey bütün dönem konuları falan falan normal okul olsaydı ne yapacaktınız ?

ErenROG

80+ Gold
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,258
İsim
Eren Karakılıç
@ErenXPG Canım çalışmak istemiyor. Ne güzel girmiyeceğim sınava işte ne diye 1 paragraf yazıyosun çalış çalış diye
Çalışmadan elde ettiğin şey, hayatında ne işine yarayacak?

Dahası  
Reaksiyon skoru
148
İsim
Kazım Halil
Hocam iyi de tembellik eden kendine eder, sınavın daha sonraki bir tarihe ertelenmesi daha doğru bir karar olur.
Çalışan da emeğinin karşılığını asıl sınav olan YKS'de alır.

ErenROG

80+ Gold
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,258
İsim
Eren Karakılıç
ÇOK DOĞRU YER OLGUN. YKS vakti günlük 30k vaka açıklamaya g... yemiyordu hocam :) Daha laftan anlayan dediğin 1m tweet atıldı. Bazı şeyleri kabullenmek lazım oturup çalışacaksınız ki kaldı ki dediğiniz şey bütün dönem konuları falan falan normal okul olsaydı ne yapacaktınız ?
Adamsın la.

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Çoğu kişi diyorum zaten kanka. İstifa hashtag'i açmış adamlar. Bunların amacı hastalık korkusu değil, tembellik.
Genelleme yapamazsın ki.
280k kişinin hepsimi böyle?
Evden çıkmaya korkan annesine bulaştırma korkusuyla bu hashtagi açan 1 kişi bile olamaz mı?
Ayrıca istifa istemelerinde bir sakınca da yok
Sonuçta süreç rezalet ötesi yönetilmedi mi?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
977,547
Üyeler
154,610
Son üye
Moonlightt
Top Bottom