Neler Yeni

Sizce Dava açsam kazanır mıyım?

Hakan94

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mehmet Can
Merhabalar ben Leptop aldım a101 web sitesinden. Daha önce farklı yerden eski modelini aldım oyun da kasma olmuyordu. Ryzen 7 üst modeli aldım fakat oyunda kasıyor ve YouTube da dahi aşırı ısınıyor ses çıkarıyor. Bu model almadan önce yinede baktım YouTube da oyunu kasmadan oynuyordu insanlar. Freedos geldi Windows 10 kurdum Acer firması sorun olmaz dedi. 14 gün iade değişim için aldığınız yer ithalatçıya göndermesi gerekiyor dedi. A101 servise sizin vermeniz gerek dedi. Acer ise servise vermeyin cihaz yeni degisim iade istiyorsanız ithalatçıya göndermeli firma dedi.

A101 tekrar aradım zorladım resmen bilgileri maille ileteceğiz siz gönderin dediler ve iyiki beklemedim çünkü cuma dan beri bilgi maili gelmedi
smile.svg
. Acer aradım durumu izah ettim a101 geç dönüş yapabilir dedim ( doğru tahmin ettim), onlarda garanti belgesinde yazan firmayı arayın ve durumu anlatın dediler normalde firma ile iletişim kuruyor onlar ama belki yardımcı olurlar dedi.

Firma bana kod verdi kargo ile göndermem için. Ben sorunları tek tek yazdım ve sonuna iade istediğimi belirttim. Cuma verdim 5 saatlik yol olmasina rağmen Bugün kargo dağıtıma çıkarmış. Firmayı aradım geldi mi diye. Bugün dağıtıma çıktıysa gelse bile kayıt olmamıştır dedi. 20 gün süresi var dedi ve takip için sadece arayarak bilgi alırsınız dedi.

Benim anlamadığım olay orası servis yeri değil. 14 gün süreden 1 hafta kaldı. 6. Kullanım gününde kargoya verdim. Oyalarlarsa süreç geçmiş olur mu? Birde tüketici mahkemesine ne zaman başvurmam gerek? Sizce haklı çıkar miyim?

Ürün piyasada en ucuzu 6700₺ den başlıyor ben 5419₺ ye almıştım. Şuan aldığım yerde stok kalmamış.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Sorunu çözmeyecek bu dediğim ama A101 gibi marketlerden bu denli yüksek fiyatlı ürünler alınmaması gerektiğini herkes biliyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emir Alanıdaroğulları
Hukuki Olaylardan Pek Anlamıyorum Tıp Öğrencisiyim Ama Türkiye Tüketici Hakları Bakanlığına Gidebilirsin Hocam

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,968
Üyeler
142,063
Son üye
AkiBey
Top Bottom