Neler Yeni

Size göre milliyetçilik nedir ?

.RBO.

80+ Silver
sizin tanımınıza göre milliyetçilik nedir neyi düşünen/isteyen/yapan milliyetçi olur ?

Zechion

80+ Silver
sizin tanımınıza göre milliyetçilik nedir neyi düşünen/isteyen/yapan milliyetçi olur ?
Sadece ad olarak kullanılan bir şey gibi geliyor bana. Artık çoğu kişinin milliyetçi olduğunu bile düşünmüyorum. Genelde "Milliyetçi" adı altında pazarlamalar yapılıyor.

.RBO.

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sadece ad olarak kullanılan bir şey gibi geliyor bana. Artık çoğu kişinin milliyetçi olduğunu bile düşünmüyorum. Genelde "Milliyetçi" adı altında pazarlamalar yapılıyor.
kendini milliyetçi sanan kuklalar siyaset yapıyor haklısın

zapkinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,649
İsim
Kanon
İlgilendiği Kategoriler
müziğe dair her şey
Milliyetçi; kendi milletine canı gönülden bağlı, kendi milletinin başka milletlerin hakimiyeti altında yaşamasını kabul etmeyip bağımsızlığına düşkün, kendi milleti için her şeyini feda edebilecek ama aynı zamanda kendi milleti dışındaki insanlara da saygı duyan ve onları hoşgörüyle karşılayan kişidir.

ceto95

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
çetin pekdemir
Milliyetçilik bir görüş düşünce ve onu insanın kendi parçası olarak görmesidir. buna nelerdir dersek islam, ırk, demokrat, cumhuriyetçi, sosyalist, muhafazakar, vb. şeylerdir ha birde sağ milliyetciliği ve sol milliyetciliğinden türüyor bunların hepsi, Ama bizim toplulumumuzda milliyetçilik sadece Türk milliyetciliği yani ırk milliyetçiliği var zannedilir.

Son düzenleme:

DefKot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,820
İsim
DefKot
Milliyetçilik ile en çok karıştırılan şey ırkçılık.

milenix

80+ Gold
Kendi milletine düşkün, milleyetiyle gurur duyan ve bu milletin başka milletlerin boyundurluğu altında yaşamasına izin vermeyendir. Bümin gibi, Kürşat gibi, Mustafa Kemal gibi ve daha niceleri gibi olmaktır.

The Batman

80+ Silver
bence milliyetçilik olayı ikinci dünya savaşından sonra bitti şuan insanlar nerede rahatsa o ülkeyi destekliyor

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,546
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
Laptop önerileri ve Telefon önerileri
bence milliyetçilik olayı ikinci dünya savaşından sonra bitti şuan insanlar nerede rahatsa o ülkeyi destekliyor
Aynen öyle katılıyorum milliyetçilik kavramının Dünya genelinde zayıflaması ve bireyselliğin artması. Bugün Dünya'nın içinde hiçbir gencin ciddi bir vatan sevgisi veya ülkesine bağlılığı bulunmuyor bence ve gayet normal. Bireysel düşünce ve "Karnın nerede doyarsa oranı vatanındır." düşüncesi ön planda.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,583
Üyeler
141,602
Son üye
ayberk17
Top Bottom