Neler Yeni

Yardım Ssd takma sırasında problem

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Muhammet bayzit
Arkadaşlar adata ssd var elimde 500gb legend 800, bunun üst soketi alt soketi ile yapışması gerekiyor mu ? Bantını sökerken hafiften bir ince mavi tabaka bant kaldı ben bu anakartı diktiğim zaman üst soketi kayıp düşüyor bi yardımcı olabilirseniz iyi olur.
17139049923094401509682080359732.jpg

Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
emre yokuş
Fotoğraftan anladığım kadarıyla soğutucu bölümü ayrı durumda. Donanımların aşırı ısınmasını önlemek için üstteki parçayı SSD üzerine fotoğraftaki kısmına takmalısın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Muhammet bayzit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fotoğraftan anladığım kadarıyla soğutucu bölümü ayrı durumda. Donanımların aşırı ısınmasını önlemek için üstteki parçayı SSD üzerine fotoğraftaki kısmına takmalısın.
Hocam deniyorum zaten de parça durmuyor ssd üzerinde kayıp gidiyor anakartı kasaya dik getirince , o sebeple sordum üst tarafa evo alıp onu koyacağım.

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
724
İsim
Fatih Ayhan
metalin altındaki termalpad termalpadin üstünde hiçbir plastik kalmaması lazım. Beyaz korumayı sökerken şeffaf katman kaldıysa onu da çıkarmanız lazım. Termalpad ssdye temas ettiğinde yapışacaktır hafif de bastırın tabi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Muhammet bayzit
metalin altındaki termalpad termalpadin üstünde hiçbir plastik kalmaması lazım. Beyaz korumayı sökerken şeffaf katman kaldıysa onu da çıkarmanız lazım. Termalpad ssdye temas ettiğinde yapışacaktır hafif de bastırın tabi.
Hocam yok yapışmıyor aynen bir plastiği kağıda yapıştırır gibi yatay duruyor gibi hissediliyorken dik konuma gelince düşüyor , bunu takmazsam bi problem çıkar mı ?

Farex

80+ Bronze
Hocam yok yapışmıyor aynen bir plastiği kağıda yapıştırır gibi yatay duruyor gibi hissediliyorken dik konuma gelince düşüyor , bunu takmazsam bi problem çıkar mı ?
Zaten o yapışmaz üstüne ortalayıp sıkıştıracaksınız takmalısın daha iyi olur

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,698
İsim
Emir
Soğutucuyu üstüne koyduktan sonra vidalıyor musun?

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Muhammet bayzit
Soğutucuyu üstüne koyduktan sonra vidalıyor musun?
Zaten o yapışmaz üstüne ortalayıp sıkıştıracaksınız takmalısın daha iyi olur
Vidalamayı yapıyorum bu sefer vida tarafı duruyor , arka taraf serbest olduğu için yan yatıyor çapraz oluyor bu seferde , buna kendim macun sürüp yapıştırsam problem olur mu ?

Top Bottom