Neler Yeni

😞Teknoway Tarafından Dolandırıldım😞

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,079
İsim
Lokman Doğan

ConquerorXIV

80+ Gold
Cepmarket Teknoway Mağduriyeti
https://teknoway.com.tr/

Bu iki firma aynı yer sanırım

Yaşamış olduğum mağduriyet şu şekilde bu durumu bizzat güzel dille bilgilendiren Xiaomi miu forum'dan H.kadioglu'na teşekkür ederim halihazırda elimde poco X3 Pro cihaz vardı tr cihazı 2.5 3 yıldır sorunsuz kullandım taaki 4-5 gün öncesine kadar x bir uygulamaya tıkladım cihaz kapandı hiçbir şekilde açılmadı bu durumu googlede araştırdım özellikle teknoway içerikleri ön plandaydi bende hiçbir yere goturmeden cihazı direkt kendilerine götürdüm Can isminde teknisyen cihazı aldı cihazın neyi var dedi bende herhangi bir uygulamaya tıkladım cihaz kapandı daha'da açılmadı dedim tamam işlemci problemi dedi 5000 TL bir fiyat verdi harici bir soru sormadı bana bende cihazı kendilerine bıraktım 4-5 gün sonra bugün beni aradılar cihazın hazır alabilirsiniz diye tamam dedim gittim cihazı almaya cihazı kendimce test ettim ve ilk gozume çarpan şey cihazın teknik özelliklerinde Poco X3 NFC olması idi bende bu normal mi dedim evet normal NFC romu attım dedi harici olarak cihazım 8/256'dan 6/128 düşürülmüştü bunlar normal dedi chip değişimi Ufs vs birçok bir şey dedi bende tamam diyip ücreti ödeyip çıktım ordan İETT bindim aklıma Xiaomi miu forum'dan H.kadioglu geldi bu durum içime sinmedi çünkü kendisine wp'den yazdım oda güzel dille seni katekulliye getirmişler dedi benim içime sinmemisti durum taaki harun hocam bunu kanıtlayana kadar ben tekrar 66 durağın 30'uncu durağında tekrar oraya gittim İETT'den inip durumu anlattım bana diyor forumlar çöp oradakiler iş bilmez oradakilere uyma vs dedi herşeyi kendisi biliyormus gibi ithamlarda bulundu yaşı ise 21 Can denilen teknisyenin ben kendisine cihaz kendisinden teslim aldığımda cihazdan çıkan parçalarını verirmisin dedim çöp onlar çöpe attım dedi 30 duraktan sonra tekrar gittiğimde bu cihazın orijinal parçalarını takip bana teslim edin dediğimde tamam dedi :) yalancı olduğu bariz ortada ilk cihazı teslim aldığımda parçalarıni çöpe attım diyor bu durum ortaya çıkınca ise tamam ver eski haline getirip cihazı sana verelim paranıda geri verelim diyor halihazırda paramı cihazımi aldım ama şu konuda hala şüpheliyim benim cihazın anakartı 8/256 hafızasını vs geri taktimi 15- 20 dk'da geri verdi çünkü bunu nasıl anlarım bilmiyorum

Poco X3 Pro cihazımı bana poco X3 NFC olarak teslim ettiler NFC anakarti ile değişim vs yapacağını hiçbir şekilde bana soylemedi teknisyen denilen şahıs sadece cihazın hafızası 128 düştü dedi bana ben oraya bugün gittiğimde ise cihazın hafızası 6/128 olarak değişmiş anakarti NFC ile değiştirilmis olarak verildi bide diyor ki bana ne gibi sorun olur bu senin için diyor :)

Ve utanmadan herkesin cihazını yaptım böyle diyor kimseden ses cikmadi diyor 🤬 belki onlar saftı ama ben değilim diğer kişilere üzülüyorum şuan cihazları X3 pro'dan NFC cihazına düşürülmus sanırım kimsenin bundan bi haberi yok

Diyeceğim oki insalaları dolandırmak bukadar kolay olmamalı kul hakkı yemek bukadar kolay olmamalı

Şuan bozuk bir cihaz ile basbasayim :( tuşlu telefon vardı dedemden kalma onu kullanıyorum şuan

Halihazırda birçok reklamını yapan firma var bunlardan birtanesi herkesin bildiği shiftdelete + hakkı alkan diğerlerini saymicam bilen biliyor ben şunu anladım bu tarz kişilerin reklam yaptığı yerlerden bir şey almayın ve cihazınızı tamir ettirmeyin

Cihazın son hali eski haline döndürduğu için şuan çalışmıyor cihazAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Şuan modum bu:

Video'da bile 217 derece diyemiyor kastettigim can videodaki can

Bu komple anakartı değiştirmiş, 6/128 olan takıp kakalmaya çalısmış sana sende ki 8/256 olan anakartı tamir edip başka cihaza takıp satardı muhtemelen

Ömer Murat KARACA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
709
İsim
Ömer Murat KARACA
Geçmiş olsun. Şahsen ne olursa olsun ben kendi servisi dışında hiçbir yere güvenemiyorum.

Zamanında Galaxy S4 cihazımın anakartı arızalandı. Cihaz yurtdısı pasaport kayıtlı olduğundan kendi servisi anakart degistiremeyiz dedi.
Mecbur çarşıda rastgele bir telefoncuya girdim yaptırdım. 6 ay dayandı, sonra yine aynı arızayı verince önceki yaptırdığım yere gittim. Tekrar tamir olmaz çıkma anakart bulman lazım dedi
Bir tanıdık yardımcı oldu çıkma anakart bulduk taktırdık. Takan dürüst (!) arkadaş anteni bozuk anakart takmış, arka kamerasını da cepleyip yan sanayi dandik bir kamera takmış. Anten bozuk olduğu için hat çekmiyordu, arka kamera da berbat çekimler yapıyordu. Gidip yeni telefon almıştım. Yarım telefon parası masrafım da boşa gitmişti. Bu olay olalı rahat 5-6 sene oldu. O günden beridir değil telefon göstermek, kılıf almaya bile bir telefoncunun önünden geçmiyorum. Gerekirse 3 kat para harcarım, gerekirse elimdekini çöpe atar sıfır telefon alırım. Yine de bu tür yerlere bir şeyimi emanet etmem.

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,079
İsim
Lokman Doğan
bildiğin ayaküstü sizi ...
kaç yaşındasınız acaba küçük müsünüz diye mi böyle bi yalan söyledi

Checkmate

80+ Bronze
Arayıp söyledi.
Telefonun rami, işlemcisi vs değişmez hocam bir tek iphone cihazların değişir o da telefondaki bilgileri kurtarmak için değiştirirler iPhone 11 de 4gb ram var misal bunu herkes bilir, gidipte buna 6gb iphone 12 pro ramı takamazsınız, yine iphone 11 den çıkmış 4gb ram takabilirsiniz. Bu takma işi de kolay bir şey değil Apple servisleri bile yapamaz bunu, Apple servisleri direkt komple anakart değişimi yapar. Bu parçalar zaten anakarta reball denilen lehim tekniği ile lehimlenmiştir, fppro gibi yerler bu gibi bozuk parçaları değiştirebilirler ama zor bir işlem. Herkes anlamaz.

Top Bottom