Neler Yeni

Tiering System|Tier Sistemi Nedir?|Kurgusal Evren Karakterleri Karşılaştırmak

PuSuRu

80+
Şimdi bu yazı sistem değiştirilmeden önce yazıldı diye düşünüyorum o yüzden "Omnipotent = Tier 0" hatası için bir şey demiyeceğim.
Bunun dışında örnek verilen karakterlerde bazı hatalar yapılmış, Ichigo 5B, Naruto 5C gibi.
Bunları kendimce düzelteceğim;
-Manga Saitama 4A(Garou'nun gama patlamalarından ölçek alıyor.)
-Naruto Adult SPSM ve üstü formları L2C metaya sahip, metayı saymazsak 4A.(Meta Momoshiki'nin evren yaratmasından, 4A'ysa Kaguya'nın yarattığı Kırmızı Nebula vs. içeren boyutundan ölçek alıyor.)
-Ichigo 2C, muhtemelen Yhwach'ın gargantayı etkilemesi ile 5D ap'den dolayı L1C verilebilir.
-Ben 10 hakkında çok bir bilgim yok, ama Alien X hatırladığım kadarıyla 2A'yı zorluyordu.
-Anos Silver Sea'nin uzay-zamanından etkilenmiyor ama bu L1C'ye baseline verdiği için 2A demek daha mantıklı.
-Gılgamış'ın 1A'yı zorlayacağını düşünüyorum, 1A diyemezsek L1C/1C uygundur diye düşünüyorum.
-Akuto H1A değil Tier 0.
-Featherine'de en son Tier 0'dan H1A'ya oradan da 1A'ya düşürülmüştü.
Paylaşımın üzerinden 2 yıl geçmiş olsa bile elinize sağlık hocam.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,757
İsim
Murat Orhan
Şimdi bu yazı sistem değiştirilmeden önce yazıldı diye düşünüyorum o yüzden "Omnipotent = Tier 0" hatası için bir şey demiyeceğim.
Bunun dışında örnek verilen karakterlerde bazı hatalar yapılmış, Ichigo 5B, Naruto 5C gibi.
Bunları kendimce düzelteceğim;
-Manga Saitama 4A(Garou'nun gama patlamalarından ölçek alıyor.)
-Naruto Adult SPSM ve üstü formları L2C metaya sahip, metayı saymazsak 4A.(Meta Momoshiki'nin evren yaratmasından, 4A'ysa Kaguya'nın yarattığı Kırmızı Nebula vs. içeren boyutundan ölçek alıyor.)
-Ichigo 2C, muhtemelen Yhwach'ın gargantayı etkilemesi ile 5D ap'den dolayı L1C verilebilir.
-Ben 10 hakkında çok bir bilgim yok, ama Alien X hatırladığım kadarıyla 2A'yı zorluyordu.
-Anos Silver Sea'nin uzay-zamanından etkilenmiyor ama bu L1C'ye baseline verdiği için 2A demek daha mantıklı.
-Gılgamış'ın 1A'yı zorlayacağını düşünüyorum, 1A diyemezsek L1C/1C uygundur diye düşünüyorum.
-Akuto H1A değil Tier 0.
-Featherine'de en son Tier 0'dan H1A'ya oradan da 1A'ya düşürülmüştü.
Paylaşımın üzerinden 2 yıl geçmiş olsa bile elinize sağlık hocam.
Bu yazı yazıldığında cosmic garou daha yoktu.

Naruto evreninde l2c ölçeklenebilecek hiç bir karakter yok şuan.

Ichigo zaten yhwachtan comparable olarak 2c oluyordu şuan bu yüzden debunklandı. ayrıca bleach evreninde l2c üstü yok gördüğümüz kadarıyla evren buna izin vermiyor.

Alien x şuan l2c bile değil debunklandı

Anos'a 2a demitşim zaten

Gilgamesh'in evreni içiin de aynısı geçerli.

Akutonun tloi ile birleşimi bile h1a'dan baseline veriyor sadece 0 yapmıyor

featherine daha fazla debunk yedi şuan daha da düşük diye biliyorum

PuSuRu

80+
Bu yazı yazıldığında cosmic garou daha yoktu.

Naruto evreninde l2c ölçeklenebilecek hiç bir karakter yok şuan.

Ichigo zaten yhwachtan comparable olarak 2c oluyordu şuan bu yüzden debunklandı. ayrıca bleach evreninde l2c üstü yok gördüğümüz kadarıyla evren buna izin vermiyor.

Alien x şuan l2c bile değil debunklandı

Anos'a 2a demitşim zaten

Gilgamesh'in evreni içiin de aynısı geçerli.

Akutonun tloi ile birleşimi bile h1a'dan baseline veriyor sadece 0 yapmıyor

featherine daha fazla debunk yedi şuan daha da düşük diye biliyorum
Şimdi;
-Momoshiki'nin romanda(evet canon, ana zaman çizelgesinde yer alıyor) uzay-zaman sürekliliğine sahip bir evren yarattığı geçiyor. Bu da L2C veriyor.

-Bleach kozmolojisinde 3 farklı uzay-zaman'a sahip evren içeriyor zaten, ve Yhwach soul king'i öldürdükten sonra bu üç evreni dengede tutabiliyor, Ichigo'ysa Yhwach için bir tehdit ve Durability'sini aşabiliyor, minimum 2C + Garganta dediğimiz şey 2 evren arasında yer alıyor ve VSBW tarafından 2 evren arasında yer alan yerler 5D olarak kabul edilir ve Yhwach buraya etki edebiliyor(Gargantayı tamamen sallıyor)

-Alien X için dediğim gibi emin değilim, sadece sonsuz sayıda evren yarattığını hatırlıyorum ama yanlış olabilir.

-Evet Anos 2A bunda sorun yok sadece belirtmek istemiştim.

-Fate kozmolojik olarak VN'lerle birlikte 1A max ölçek alıyor zaten?

-Hayır, Akuto 0 baseline üzeri ölçek alıyor, H1A denme sebebi Rüya hiyerarşisi ile Kurgu hiyerarşisinin aynı olduğunun sanılmasından kaynaklı.

-Featherine için 1B diyen de duydum evet daha düşükte olabilir, ama en son hatırladığım 1A olduğu için öyle belirttim.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,757
İsim
Murat Orhan
Şimdi Momoshiki'nin romanda(evet canon, ana zaman çizelgesinde yer alıyor) uzay-zaman sürekliliğine sahip bir evren yarattığı geçiyor. Bu da L2C veriyor.

Bleach kozmolojisinde 3 farklı uzay-zaman'a sahip evren içeriyor zaten, ve Yhwach soul king'i öldürdükten sonra bu üç evreni dengede tutabiliyor, Ichigo'ysa Yhwach için bir tehdit ve Durability'sini aşabiliyor, minimum 2C + Garganta dediğimiz şey 2 evren arasında yer alıyor ve VSBW tarafından 2 evren arasındad yer alan yerler 5D olarak kabul edilir ve Yhwach buraya etki edebiliyor(Gargantayı tamamen sallıyor)

Alien X için dediğim gibi emin değilim, sadece sonsuz sayıda evren yarattığını hatırlıyorum ama yanlış olabilir.

Evet Anos 2A bunda sorun yok sadece belirtmek istemiştim.

Fate kozmolojik olarak VN'lerle birlikte 1A max ölçek alıyor zaten?

Hayır, Akuto 0 baseline üzeri ölçek alıyor, H1A denme sebebi rüya hiyerarşisi ile kurgu hiyerarşisinin aynı olduğunun sanılmasından kaynaklı.

Featherine için 1B diyen de duydum evet daha düşükte olabilir, ama en son hatırladığım 1A olduğu için öyle belirttim.
Roman ve databook non-canon dostum

Yhwach'ın orayı sallaması/etki edebilmesi ve aldığı tier normal biz burada ichigonun tierini tartışıyorduk ichigonun debunklanması normal

Alien x evren yaratmıyor sadece bozuk bir evreni tamir ediyor gibi düşün

Gilgamesh suan l1c değil mi?

Akutonun h1a üzerinden işlem görmesi için sanılması bile yeterli oluyor bir kesinlik olmalı herkes tarafından

Featherine h1a'dan çok fazla debunk yedi baya düştü ya. eskiden akutoyla kapıştırıyorlardı

PuSuRu

80+
Roman ve databook non-canon dostum

Yhwach'ın orayı sallaması/etki edebilmesi ve aldığı tier normal biz burada ichigonun tierini tartışıyorduk ichigonun debunklanması normal

Alien x evren yaratmıyor sadece bozuk bir evreni tamir ediyor gibi düşün

Gilgamesh suan l1c değil mi?

Akutonun h1a üzerinden işlem görmesi için sanılması bile yeterli oluyor bir kesinlik olmalı herkes tarafından

Featherine h1a'dan çok fazla debunk yedi baya düştü ya. eskiden akutoyla kapıştırıyorlardı
-Romanların non-canon olduğunun iddia edilmesini anlarım(ki bazıları öyle, bazıları değil. Momo'nun evren yarattığı roman ana zaman çizelgesinde geçiyor ve zaten o roman zamanında animede izlediğimiz Momoshiki Arc'ın kendisi) ama databookların non-canon sanılması :? Bizzat Mangaka tarafından yazılıyorlar ve bu canon olması için yeterli.

-Ichigo zaten Yhwach'dan ölçek alıyor.

-Fate görsel romanlarıyla birlikte kozmoloji maximum 1A ölçek alıyor.

-Dediğim gibi, Rüya hiyerarşisi ve Kurgu hiyerarşisi aynı değil.

-Umineko uzmanı değilim ama açıkçası düşürülmesi güzel oldu, çok fazla abartan vardı.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,757
İsim
Murat Orhan
-Romanların non-canon olduğunun iddia edilmesini anlarım(ki bazıları öyle, bazıları değil. Momo'nun evren yarattığı roman ana zaman çizelgesinde geçiyor ve zaten o roman zamanında animede izlediğimiz Momoshiki Arc'ın kendisi) ama databookların non-canon sanılması :? Bizzat Mangaka tarafından yazılıyorlar ve bu canon olması için yeterli.

-Ichigo zaten Yhwach'dan ölçek alıyor.

-Fate görsel romanlarıyla birlikte kozmoloji maximum 1A ölçek alıyor.

-Dediğim gibi, Rüya hiyerarşisi ve Kurgu hiyerarşisi aynı değil.

-Umineko uzmanı değilim ama açıkçası düşürülmesi güzel oldu, çok fazla abartan vardı.
Dostum Özellikle naruto databookunun non canon olduğunu biraz araştırıp bulabilirsin.

Ichigo yhwachtan ölçek alıyorDU şuan yhwach daha güçlü ichigodan

Fate serisi H1Aya kadar alıyordu fakat debunk yedi sanırım

bence de iyi oldu

PuSuRu

80+
Dostum Özellikle naruto databookunun non canon olduğunu biraz araştırıp bulabilirsin.

Ichigo yhwachtan ölçek alıyorDU şuan yhwach daha güçlü ichigodan

Fate serisi H1Aya kadar alıyordu fakat debunk yedi sanırım

bence de iyi oldu
1.Olarak Databook direkt Kishimoto tarafından yazılan, seri ve karakterler hakkında bilgi veren CANON bir kitap, ikinci olarak L2C Meta'nın ana kaynağı Databook değil roman zaten, ve bunun canon olduğunu kanıtlamak çok zor değil.

2.Ichigo'yu 2C kabul etmeseniz bile(ki öyle) hala Las Noches calc. ile Vasto Lord formu 4C gibi bir tier'a ulaşıyor. + Olarak 2C'yi Yhwach üzerinden kanıtlayamıyor olsak bile(ki bunu yapabiliyoruz.) hala Aizen ölçeği ile L2C üstü ölçeklenebilir. + Birkaç yorum öncesinde Kozmolojide hiç L2C üstü olmadığını belirtmiştiniz, ona yanıt olarak zaten 3 uzay-zamanlı evren olması ve Reio, Yhwach gibilerin buraları düzende tutmaları kolaylıkla onları 2C yapacaktır, tekrardan belirtmek istedim. + Ichigo > Yhwach demedim zaten, Yhwach şu an Bleach'in en güçlü karakteri.(Prime Reio'yu saymazsak.)

3.Fate'in H1A olduğunu açıkçası bende düşünmüyorum, taş çatlasa 1A zaten. Eğer H1A'dan düşmüşse o da gayet iyi olmuş bana kalırsa.

1.Edit: Databook'ta bahsedilen bilgiyi yanlışlamak için bilginin/bahsedilen olayın serinin asıl kaynağı olan mangada geçen bir olay ile çelişmesi veya direkt mangada yanlışlanması gerekiyor. Çünkü databook olarak adlandırdığımız şey direkt yazar sözü olarak geçiyor.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,757
İsim
Murat Orhan
1.Olarak Databook direkt Kishimoto tarafından yazılan, seri ve karakterler hakkında bilgi veren CANON bir kitap, ikinci olarak L2C Meta'nın ana kaynağı Databook değil roman zaten, ve bunun canon olduğunu kanıtlamak çok zor değil.

2.Ichigo'yu 2C kabul etmeseniz bile(ki öyle) hala Las Noches calc. ile Vasto Lord formu 4C gibi bir tier'a ulaşıyor. + Olarak 2C'yi Yhwach üzerinden kanıtlayamıyor olsak bile(ki bunu yapabiliyoruz.) hala Aizen ölçeği ile L2C üstü ölçeklenebilir. + Birkaç yorum öncesinde Kozmolojide hiç L2C üstü olmadığını belirtmiştiniz, ona yanıt olarak zaten 3 uzay-zamanlı evren olması ve Reio, Yhwach gibilerin buraları düzende tutmaları kolaylıkla onları 2C yapacaktır, tekrardan belirtmek istedim. + Ichigo > Yhwach demedim zaten, Yhwach şu an Bleach'in en güçlü karakteri.(Prime Reio'yu saymazsak.)

3.Fate'in H1A olduğunu açıkçası bende düşünmüyorum, taş çatlasa 1A zaten. Eğer H1A'dan düşmüşse o da gayet iyi olmuş bana kalırsa.

1.Edit: Databook'ta bahsedilen bilgiyi yanlışlamak için bilginin/bahsedilen olayın serinin asıl kaynağı olan mangada geçen bir olay ile çelişmesi veya direkt mangada yanlışlanması gerekiyor. Çünkü databook olarak adlandırdığımız şey direkt yazar sözü olarak geçiyor.
Efendim istediğiniz kadar savunun Narutoda canon l2c bir feat yok. Ayrıca kaguyanın yarattığı boyut 4C olarak alınıyor belirli sebeplerden dolayı.

Ichigo zaten Gran Rey Cero Getsuga Tenshou 4Blere erişiyor. Aizen de Yhwach ve ichigodan comparable yapılıyor. Kozmolojinin 2Cyi aşamayacağını belirtmek istemiştim çünkü güncel olarak bunu aşabilecek kadar fazla uzay zaman sürekliliği bulundurmuyor. L2C dediysem el alışkanlığından yazmışımdır.

Naruto kısmında da, Narutonun sadece Retsuden noveli canon onun dışındaki naruto ve boruto novelları non canon.

Databook'un sadece belirli kısımları canon olarak kabul görüyor crtlerde.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ichigo ve aizen zaten yhwachtan comparable olarak l2c oldular ardından saçma bir olay yüzünden debunk yediler ben sadece güncel halleri için konuşuyorum

PuSuRu

80+
Efendim istediğiniz kadar savunun Narutoda canon l2c bir feat yok. Ayrıca kaguyanın yarattığı boyut 4C olarak alınıyor belirli sebeplerden dolayı.

Ichigo zaten Gran Rey Cero Getsuga Tenshou 4Blere erişiyor. Aizen de Yhwach ve ichigodan comparable yapılıyor. Kozmolojinin 2Cyi aşamayacağını belirtmek istemiştim çünkü güncel olarak bunu aşabilecek kadar fazla uzay zaman sürekliliği bulundurmuyor. L2C dediysem el alışkanlığından yazmışımdır.

Naruto kısmında da, Narutonun sadece Retsuden noveli canon onun dışındaki naruto ve boruto novelları non canon.

Databook'un sadece belirli kısımları canon olarak kabul görüyor crtlerde.
Kaguya'dan alınan 4A ölçek mangada yarattığı boyutlardan değil.(ki o boyutlar (ETSB dışında olanlar) hax ile yaratılmış boyutlar zaten.)
Gene "VSBW"tarafından canon kabul edilen Naruto: Ninja Storm 4 hikaye modundan ölçekle oluyor.

Bu databook tartışması böyle uzar zaten, dediğinize göre yazarın seri üzerine yaptığı herhangi bir yorumun non-canon olduğunu iddia etmekle aynı.

Bleach L1C scalede aynı Naruto'nun L2C'si gibi bir meta zaten, %100 olarak L1C denilen bir durum yok. Demeye çalıştığım Bleach'in büyük üçlüsünün yani Yhwach, Aizen ve Ichigo'nun minimum 2C olup kendi kozmolojilerini yok edebilecekleri.

Naruto'nun novellerinde dediğiniz gibi canon olan ve olmayanlar var, Viz Media tarafından yayınlanan ana-zaman çizelgesine göre Sasuke: Shinden(Naruto ve Sasuke'yi MFTL+ almamızı sağlayan roman) ve Boruto:The Movie romanı gibi bazı başka romanlarda canon sayılıyor.

Databook'un belli yerlerinin canon/doğru alınma sebebi zaten bahsettiğim manga çelişki durumu, ki bu databook'un her tarafında bulunmuyor, sadece tek tük arada çelişen kısımlar oluyor.

Bahsettiğiniz VSBW crtlerinde aynı zamanda apaçık featler ve statementlar göz ardı ediliyor :D? Ve bu söylediğim direkt VSBW admini tarafından da söyleniyor. Sevdikleri karakterlerin featlerini ve statementlerını alıp ölçeklenemeyecek derecede yukarı alıp, sevmedikleri karakterleri yerin dibine gömüyorlar. Zamanında Shinza Bansho'yu 1B'ye kadar düşürmeye çalışmaları da buna bir örnek.
OD.png

Buyrun hocam, o doğru kabul edip "Databook'un bir kısmı canon" dediğiniz crtlerde featlerin ve statementların sevmedikleri karakterlerde göz ardı edildiklerinin kanıtı.

resim_2022-08-09_015951560.png

Screenshot_5.png

resim_2022-08-09_020114917.png

resim_2022-08-09_020136456.png

1659999706422.png

1659999720743.png

Bahsettiğim romanın canon olduğuna dair bazı paneller, yazarın içinde bulunduğu her çalışma(non-canon olacağı belirtilmediği sürece veya apaçık belli olmadığı sürece) canondur. Eğer bunları canon saymıyorsak zaten direkt yazarı tüm seriden dışarı atmış oluyoruz.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,757
İsim
Murat Orhan
H
Kaguya'dan alınan 4A ölçek mangada yarattığı boyutlardan değil.(ki o boyutlar (ETSB dışında olanlar) hax ile yaratılmış boyutlar zaten.)
Gene "VSBW"tarafından canon kabul edilen Naruto: Ninja Storm 4 hikaye modundan ölçekle oluyor.

Bu databook tartışması böyle uzar zaten, dediğinize göre yazarın seri üzerine yaptığı herhangi bir yorumun non-canon olduğunu iddia etmekle aynı.

Bleach L1C scalede aynı Naruto'nun L2C'si gibi bir meta zaten, %100 olarak L1C denilen bir durum yok. Demeye çalıştığım Bleach'in büyük üçlüsünün yani Yhwach, Aizen ve Ichigo'nun 2C olup kendi kozmolojilerini yok edebilecekleri.

Naruto'nun novellerinde dediğiniz gibi canon olan ve olmayanlar var, Viz Media tarafından yayınlanan ana-zaman çizelgesine göre Sasuke: Shinden(Naruto ve Sasuke'yi MFTL+ almamızı sağlayan roman) ve Boruto:The Movie romanı gibi bazı başka romanlarda canon sayılıyor.

Databook'un belli yerlerinin canon/doğru alınma sebebi zaten bahsettiğim manga çelişki durumu, ki bu databook'un her tarafında bulunmuyor, sadece tek tük arada çelişen kısımlar oluyor.

Bahsettiğiniz VSBW crtlerinde aynı zamanda apaçık featler ve statementlar göz ardı ediliyor :D? Ve bu söylediğim direkt VSBW admini tarafından da söyleniyor. Sevdikleri karakterlerin featlerini ve statementlerını alıp ölçeklenemeyecek derecede yukarı alıp, sevmedikleri karakterleri yerin dibine gömüyorlar. Zamanında Shinza Bansho'yu 1B'ye kadar düşürmeye çalışmaları da buna bir örnek.
Alıntıyı görüntüle
Buyrun hocam, o doğru kabul edip "Databook'un bir kısmı canon" dediğiniz crtlerde featlerin ve statementların sevmedikleri karakterlerde göz ardı edildiklerinin kanıtı.

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Bahsettiğim romanın canon olduğuna dair bazı paneller, Kishimoto'nun içinde bulunduğu her çalışma(non-canon olacağı belirtilmediği sürece veya apaçık belli olmadığı sürece) canondur. Eğer bunları canon saymıyorsak zaten direkt yazarı tüm seriden dışarı atmış oluyoruz.
Hocam bu konuda söylediğiniz şey çok anlamsız. Kishimoto'nun o sürecin içinde bulunması herşeyi canon yapmaz. Ona bakarsanız what if serisini de canon yapmalıyız o zaman adı üstünde ''what if'' Veya daha basitinden eski mcu filmlerinin hepsi non canon fakat arkasında marvel şirketi var yine de bu dediğiniz yanlış. Boruto novellarının çoğu non canon zaten.

Ayrıca VSB'nin admin ve moderatörleri'nin taraf tuttuğu gerçeği var ama genelde bu bilinmeyen serilerde sıkıntı oluyor şayet naruto gibi bir seriyi wanklayacak bir admin bulmak kolaydır her zaman :D

Bu arada süperboxun son ödeme tarihi geçmiş neti kestiler az önce ödedim de açtırdım birsürü şey yazmıştım hepsi gitti :D

Kısaca şunu söyliyim.

Örnek olarak sasuke ışık hızında bir saldırıdan hiç bir zaman manga veya animede kaçamıyor, gelgelelim aynı saldırıdan hiçbir + yokken novelda kaçabilmesi bile bir tutarsızlıktır. Çok fazla tutarsızlık olduğu halde serinin aynı zaman çizelgesi içinde geçemeyeceği sonucu da ortaya çıkıyor. Directör'ün novellarda bulunmasını aynı zaman çizelgesinde geçtiğinin tam kanıtı olmaz hiçbir zaman ki bunu herkes böyle kabul ediyor neredeyse

Aynı şekilde şöyle bir yorum daha geldi bu söylediğine bir arkadaşımdan yorumlamasını rica ettim

''
Yok o iş öyle olmuyor ona bakarsan bleach tüm movieler de kubo nun adı geçiyor senaryo da da adı geçiyor hell verse Canon değil ama
Yazarların adını sırf daha çok satsın diye bile koyuyorlar''

Boruto noveli de kodachi yazdı yani yardımcısı zaten

PuSuRu

80+
H

Hocam bu konuda söylediğiniz şey çok anlamsız. Kishimoto'nun o sürecin içinde bulunması herşeyi canon yapmaz. Ona bakarsanız what if serisini de canon yapmalıyız o zaman adı üstünde ''what if'' Veya daha basitinden eski mcu filmlerinin hepsi non canon fakat arkasında marvel şirketi var yine de bu dediğiniz yanlış. Boruto novellarının çoğu non canon zaten.

Ayrıca VSB'nin admin ve moderatörleri'nin taraf tuttuğu gerçeği var ama genelde bu bilinmeyen serilerde sıkıntı oluyor şayet naruto gibi bir seriyi wanklayacak bir admin bulmak kolaydır her zaman :D

Bu arada süperboxun son ödeme tarihi geçmiş neti kestiler az önce ödedim de açtırdım birsürü şey yazmıştım hepsi gitti :D

Kısaca şunu söyliyim.

Örnek olarak sasuke ışık hızında bir saldırıdan hiç bir zaman manga veya animede kaçamıyor, gelgelelim aynı saldırıdan hiçbir + yokken novelda kaçabilmesi bile bir tutarsızlıktır. Çok fazla tutarsızlık olduğu halde serinin aynı zaman çizelgesi içinde geçemeyeceği sonucu da ortaya çıkıyor. Directör'ün novellarda bulunmasını aynı zaman çizelgesinde geçtiğinin tam kanıtı olmaz hiçbir zaman ki bunu herkes böyle kabul ediyor neredeyse

Aynı şekilde şöyle bir yorum daha geldi bu söylediğine bir arkadaşımdan yorumlamasını rica ettim

''
Yok o iş öyle olmuyor ona bakarsan bleach tüm movieler de kubo nun adı geçiyor senaryo da da adı geçiyor hell verse Canon değil ama
Yazarların adını sırf daha çok satsın diye bile koyuyorlar''

Boruto noveli de kodachi yazdı yani yardımcısı zaten
1. What If'in canon olmadığı zaten açıklanan bir durum, hala belirttiğim gibi belirtilmediği sürece veya "apaçık canon olmadığı" daha doğrusu çoğunluğu "ana-zaman" çizelgesi ile çelişen seriler non-canon olur, What If gibi :)

2.Attığım ss Naruto/Boruto crtlerinden zaten

3.Bahsettğim Boruto romanını canon yapan şey Viz Media tarafından ana-zaman çizelgesi içinde sayılması? Yazar muhabbeti tamamen databook ile ilgili. Canon dediğiniz şey zaten hikayenin ana-zaman çizelgesine uymasıyla ve ona bağlı olmasıyla olur. Bu bile What If argümanınızı çürütmek için yeterli. + Yine bahsettiğim roman Shounen Jump'ın alt dergisi Jump J-Books adı altında yayınlanıyor.

Edit: Bahsettiğiniz "Sasuke'nin ışık hızından kaçamama" argümanını Sasuke, Shippuden'de Juubidara'nın ışık bazlı "ışık hızında" olduğu belirtilen saldırıyı dodgelayarak yapıyor zaten :? + Boruto'da daha doğrusu Sasuke ve Naruto'nun L2C olduğunu iddia ettiğim formu olan Adult hallerinde ışık hızından kaçamadığı bir durum yok.

https://vsbattles.com/threads/award...ippuden-achievements-of-success.140047/page-2

Bahsettiğim Naruto/Boruto crtsi

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,757
İsim
Murat Orhan
Kanka direkt şu cevabı atıyorum sana

''Dediği novelin mangası zaten var ve o mangayi çizen kişi ile noveli yazan kişi aynı mangada olmayan şeyi neden Canon alayım Novelde momoshiki ile Naruto vs atıyor eee mangada da atıyor novelde momoshiki nin boyutu olduğu geçiyor eee mangada da geçiyor ben niye novel Canon diyeyim manga varken ? Manga ana kaynak boruto da yan kaynağı niye ana kaynak varken kullanayım''

Arkadaştan rica ettim ilgilenmesi için

PuSuRu

80+
Kanka direkt şu cevabı atıyorum sana

''Dediği novelin mangası zaten var ve o mangayi çizen kişi ile noveli yazan kişi aynı mangada olmayan şeyi neden Canon alayım Novelde momoshiki ile Naruto vs atıyor eee mangada da atıyor novelde momoshiki nin boyutu olduğu geçiyor eee mangada da geçiyor ben niye novel Canon diyeyim manga varken ? Manga ana kaynak boruto da yan kaynağı niye ana kaynak varken kullanayım''

Arkadaştan rica ettim ilgilenmesi için
Mangada olmayan tek şey "Momoshiki'nin evren yarattığının söylenmemesi", mangada geçen Sasuke & Naruto vs Momoshiki savaşı zaten Momo'nun yarattığı boyutta geçiyor. Ve bunu databook ve novel destekliyor. Manga ana kaynak çok doğru, eğer manga ile novel çelişirse(ki bu durumda çelişmiyor) novelin o kısmı non-canon olurdu dediğiniz gibi. Ama orası çelişmiyor, novel sadece ekstra bilgi sunuyor.
Yani manga zaten var banane novelden ayağına novel non-canon ilan edilemez, öyle bir durum yok.

Top Bottom