Neler Yeni

Togg Bir Araba Markası Değil

Yasir

80+
Rolls royce dedi. 🤣🤣🤣 vallahi dedi. 🤣🤣🤣 kendi ürettiğinin kötüsüne binmeye razı olan halk. Sen yaşaki reisin daha mutlu olsun.

Kardeş sen clionun fransadaki fiyatına bakacaksın.
Fordun amerikadaki fiyatına bakacaksın.
Senin ülkende o clio neden 250 TL onuda bi açıkla bakalım. İlk olarak kendine.

Senin tezin tamamen yanlış. Sen 250 k birime aldığın clio ile fransada 15 k birime alınan clio yu yanyana koy bakayım hangisi daha dolu.
Sizin anlamak istemediğiniz bu işte.Ben zaten ekonomi kötü diyorum.Ekonomiyi geliştirmede ilk adımlar bunlar zaten.Bende biliyorum 40k para birimine mercedesler bmw ler alınabildiğini.Ne yapalım yerli tofaş yapıp 100k fiyata mı satalım?Gerçi sizin hakettiğiniz max tofaş zaten.

Spektrumdx3

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Benim siyasi görüşüm hakkın da hiçbir fikrin yokken bana ithamlar da bulunmak gibi bir saygısızlığı sakın bir daha yapma! Benim herhangi bir siyasi görüşüm yok herhangi bir lidere sempatim bile yok ve hiçbiri umurum da değil. Benim burada gördüğüm tek şey birilerinin bir şeyler üretmeye çalıştığıdır. Daha önce üretim yapmıyoruz dışa bağlıyız, dışarıya ürün satmamız lazım ki ülkeye döviz girsin para birimimiz değerlensin kendi ihtiyaçlarımızı kendimiz karşılayalım vs vs düşünceler de bulunuyorduk hepimiz hala da bulunuyoruz ve haklıyız, ama şimdi insanlar bir girişim gerçekleştiriyor kendi imkanları ile dünya pazarına açılıp satış planlıyorlar. Ve siz hala ben alamıyorsam işe yaramaz ben almıyorsam çöptür yapmasalar daha iyi ben asgari ücret ile bu arabayı alamıyorsam neden bu araba var gibi zihniyetiniz bu girişimleri köreltiyor. Anlamıyor musunuz? Bir an da bir avrupa ülkesi olmamız imkansız, araba ürettik diye fabrika kurduk diye vs vs bir an da onlar gibi refaha kavuşmamız mümkün değil ama bu girişimler devam ettiği sürece bir avrupa ülkesi kadar refah sahibi olmamız da kaçınılmazdır. Artık yapılan bir şeylere çamur atıp yıkıcı eleştiriler yapmak yerine ön yargı ve kininizi bir kenara bırakıp adam gibi gerçek bir vatandaş gibi bu işin bizim için ne kadar yararlı olduğunu görmeye çalışın. Gerçekten bu kör zihniyetiniz ve hayatı yıkıcı eleştirilerle kurulu topluluğunuz midemi bulandırıyor artık.
Üretim sevdalısı olduğumuz için ;
Elektirik
Köprü
Termik santral
Telekom gibi, olmazsa olmaz. Her haliyle kar getiren işletmeleri özele verdik.

Açık söylüyorum. Senin zihniyetin eğerki üretim sevdalısı olmaksa... baştakinin derdi bu gibi durmuyor.

Benimde miğdem bunlardan bulanıyor açıklarsan sevinirim.
Katarın şehri olmaya giden bu yolda, gerçekten umutlu bakışlarınız var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tamam haklısın ekonomi çok kötü.Ama yazdığımı okumamışsın.Clio bile 250k olmuş diyorum.Bunun çıkartacağımız arabayla ne alakası var? Demek istediğim zaten arabalar çok pahalı.Sen gelmişsin alamıyosam ne anlamı var diyosun? O zaman o bağnaz mantıkla hiçbir şey üretmeyelim?

Roll royce ingiltere arabası.Peki kaç ingiliz rolls royce'a biniyo? :d
1. Arabanın giriş versiyonunu kendine layık gören sensin. Kendi yazdığını bana yapıştırma. Tofaş kafası sende yani.
2. Clio fransada üretiliyor ordaki fiyatı kaç euro ? ve bir fransız o parayı kaç asgari ücrette kazanıyor araştır.
3. Rolls royce kadar iyi dediğin araç togg ise, ikisinede binmişsin demektir tecrübelerini bekliyorum.

Son düzenleme:

TamerKs

80+ Silver
"Akıllılar hep kuşku içindeyken cahiller küstahça kendinden emindir" Güzel sözmüş doğru.

Yurtdışında ağır türk ırkçılığı varken ve kaç senelik köklü firmalar varken ben abdli ırkçı biri olsam neden togg alayım?

Beni tatmin edebilecek bir cevap verdiğin anda akpli olacam söz.
Dostum bunları yazabilmem için Akp'li olmama gerek yok, aradaki ince çizgiyi kaçırıyorsun. İster CHP ol ister Akp'li ol, ben sana Türk malını küçümseme destek ol diyorum sen bana "destek oluyor ve gurulanıyorum" diye Akp'li diyorsun. İnan bu projeyi yapanlar yazdıklarını okusa üzülür.

Spektrumdx3

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Tamam haklısın ekonomi çok kötü.Ama yazdığımı okumamışsın.Clio bile 250k olmuş diyorum.Bunun çıkartacağımız arabayla ne alakası var? Demek istediğim zaten arabalar çok pahalı.Sen gelmişsin alamıyosam ne anlamı var diyosun? O zaman o bağnaz mantıkla hiçbir şey üretmeyelim?

Roll royce ingiltere arabası.Peki kaç ingiliz rolls royce'a biniyo? :d
"Alamıyorsam" kardeş onu soruyorum. Ben ürettiğimi neden alamıyorum ?

Anlatsana bana...

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,226
İsim
BenRoboTdeğilİm
İlgilendiği Kategoriler
Bisiklet, Kitaplar Ets2
Togg CEO'su Gürcan KARAKAŞ CES 2022'de TRT'ye verdiği röportajda Togg'un bir araba markası olmadığını Togg'un bir teknoloji şirketi olduğunu arabanın sadece bir ürün bir maşa olduğunu, bu aracı çeşitli teknolojiler ile donatıp kullanıcıya farklı bir deneyim yaşatmanın asıl amaç olduğunu belirtti.

Bu röportajı destekleyen bir adım çok hızlı geldi. Togg'un ekosistem inşasında Avalanche blokzincir platformunun kurucu şirketi Ava Labs ile anlaşması önemli bir adımdır.

Söz konusu röportaj :

"Hiçbir zaman araba fuarına katılmadık."

Olm adam konuşurken ağladı ln.
fiyat uygun olmazsa hiç bir işe yaramaz

Saian SS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
439
İsim
Mehmet
usta ben ekonomi kötü demedim. alamıyorsam ne anlamı var da demedim. bence sen benim yazdığımı okumamışsın.
ben istiyorumki benim ülkemin arabasına ben de binebileyim. çok mu ? kendi ürettiğimiz arabaya avrupalı keyfince alabiliyorken ben alamıyorsam burda bi çelişki yok mu ?

Spektrumdx3

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dostum bunları yazabilmem için Akp'li olmama gerek yok, aradaki ince çizgiyi kaçırıyorsun. İster CHP ol ister Akp'li ol, ben sana Türk malını küçümseme destek ol diyorum sen bana "destek oluyor ve gurulanıyorum" diye Akp'li diyorsun. İnan bu projeyi yapanlar yazdıklarını okusa üzülür.
Ya başkan arabayı üretsin herkes ister. Bunun partiyle işi yokki. E sen benim ülkemde, benim vergimle kurduğun fabrikada üretiyorsun. Ama ben onu almak için yine yıllarca taksit ödüyorum. Ne anladım ben o işten. Aracı çok iyi yap dışarıya 40.000 euro fiyata sat. Ama bana maliyetine sat. Beni kendi malıma köle edeceksende, bana çıkıp avrupa amerika seni kıskanıyor deme.

majorw0w

80+ Silver
Hele bir seri üretime geçsin yurtdışında duyulsun bı ne acele ettiniz ya. Daha başlangıç bu denilene göre inşallah hepimiz bineriz üretim olmadan ne fiyatlar düşer ne alim gücü artar.

Spektrumdx3

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Şu cümledeki rezilliğinin farkındasındır umarım diyeceğim ama vaziyetin belli, yorulmaya değmez.
O konuşur bakma sen ona. Partici değilim diyerek açtığı 10 konudan 9'u akp üzerine açılmıştır. Kıl olduğunu iddaa eden teyzeden farkı yok benim gözümde.

TamerKs

80+ Silver
Ya başkan arabayı üretsin herkes ister. Bunun partiyle işi yokki. E sen benim ülkemde, benim vergimle kurduğun fabrikada üretiyorsun. Ama ben onu almak için yine yıllarca taksit ödüyorum. Ne anladım ben o işten. Aracı çok iyi yap dışarıya 40.000 euro fiyata sat. Ama bana maliyetine sat. Beni kendi malıma köle edeceksende, bana çıkıp avrupa amerika seni kıskanıyor deme.
Bu konuda haklı olabilirsin ama daha fiyatı belli olmayan ve çıkış yapmayan arabayı kötülemek ne kadar doğru sana kalmış.

Spektrumdx3

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bu konuda haklı olabilirsin ama daha fiyatı belli olmayan ve çıkış yapmayan arabayı kötülemek ne kadar doğru sana kalmış.
Togg ceosu 800 k ile 1milyon arasında bi ürün gamında olduğunu, rekabet kanunu sebebiyle ötv sinin silinmeyeceğine, bişeyler yapacaklarını söylemiş. 500000 oluncada alamayacağımız ortada ama yinede sen bilirsin.

TamerKs

80+ Silver
alamayacağımız ortada
Hakısın büyük bir kitleye hitap etmiyor. Ama parası maaş ile sınırlı olmayan vatandaşlar bu aracı heyecan ile bekliyor bunu gözden çıkarmamak lazım. Ayrıca arabayı yurt dışına satabiliriz ki bu büyük bir gelişme, dünya Amerika ve Almanyadan ibaret değil.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,850
Üyeler
153,617
Son üye
Lavillkam
Top Bottom