Neler Yeni

TOGG ne kadara satılır

Leonidax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
920
İsim
Batuhanefe Özer
İlgilendiği Kategoriler
Anime
Emsalleri yurt dışından geldiği için ek vergiye biniyor o yüzden pahalı. Bunda o vergiler olmayacak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kardeşim teliflik bir durum yok ortada o yüzden olabilir mi? Turkovac ismini açayım sana Turko Türk demek, vac vaccine'den geliyor yani aşı demek. Sonuç olarak herkes sonuna vac koyabilir anladın mı güzel kardeşim.

Hangi araba %100 yerli malıyla üretiliyor bana örnek ver bakayım? Ben vereyim hiçbiri ama bugün toyota aldığında japon malı diyorsun bu araba da öyle olacak. Yurt dışında Türk arabası diyecekler.
kendimize özgün bi isim yapsak fena olmazdı diye düşündüğüm için böyle bi yazı yazdım ? sonuçta sinovaca çok benziyor başka bişe düşünülebilirdi 1dkda karar verildi bu isime resmen dahada düşünüleribilirdi kanısındayım o yüzden öyle bi yazı yazdım

LineaTurco

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,073
İsim
Zeki Müren
Yerli Otomobil benim çok ilgimi çekiyor sizce ilk satışa sunulduğunda fiyat aralığı ne olur
800k ötv olsa ona da bi 500k mtv yanına da 400k kdv tamam 2 milyona filan satılır

Arkadaşlar yüksek ihtimalle bize pahali olacak ama AB Abd gibi ülkelere ucuz olacak ama ben şöyle duydum. Sonraki yıllarda TOGGun ucuz olması için ilk arabalarının pahalı olmasi gerek Tesla da ilk arabalarını pahalı satıp su an ucuz satiyor mesela
50000 dolara tesla alabiliyorlarken bence AB ABD gibi ülkelerin hiçbiri togg almaz

EKRHN

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,545
İsim
Efe Karahan
Yerli Otomobil benim çok ilgimi çekiyor sizce ilk satışa sunulduğunda fiyat aralığı ne olur
En ucuz modeli 300K falan olur ama o modelde alınmaz.
Hatta direkt o araba alınmaz.

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,884
İsim
göksel yurtcan
hocam aracın daha yapımı bile başlamamışken bu soru saçma ama araç 40k dolardan satışa sunulsa şuanki kurdan 344.215,20 tl yapar birde %150 ötv var desen kdvsiydi mtvsiydi tesla model s parasına gelir tesla varkende ne olduğu belli olmayan arabaya para verilmez

LineaTurco

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,073
İsim
Zeki Müren
Emsalleri yurt dışından geldiği için ek vergiye biniyor o yüzden pahalı. Bunda o vergiler olmayacak.

Kardeşim teliflik bir durum yok ortada o yüzden olabilir mi? Turkovac ismini açayım sana Turko Türk demek, vac vaccine'den geliyor yani aşı demek. Sonuç olarak herkes sonuna vac koyabilir anladın mı güzel kardeşim.

Hangi araba %100 yerli malıyla üretiliyor bana örnek ver bakayım? Ben vereyim hiçbiri ama bugün toyota aldığında japon malı diyorsun bu araba da öyle olacak. Yurt dışında Türk arabası diyecekler.
Önemli olan üretiliyor olması değil üretilebiliyor olması bugün bir ambargo koysa arabalar malzemesiz elimizde patlarsa napcaz hem ambargo koyarım diye tehdit imkanları büyür o zaman

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Arkadaşlar yüksek ihtimalle bize pahali olacak ama AB Abd gibi ülkelere ucuz olacak ama ben şöyle duydum. Sonraki yıllarda TOGGun ucuz olması için ilk arabalarının pahalı olmasi gerek Tesla da ilk arabalarını pahalı satıp su an ucuz satiyor mesela
Tam tersi olması lazım mantıken. Daha marka değeri olmadığı için ilkin kar marjını düşünmeden satmaları lazım ondan sonra yavaş yavaş fiyatı yükselir.
İsminide niye togg koydular acaba motor Alman bosch tasarım İtalyan batarya çin
Daha firmanın ismi yok.
%50'si yerli olan bir firma söyler misin? Önemli olan yerlilik oranı değil. İsim hakkı kime ait olduğu.

1626685405951.png

En az 220k felan olur.
Ben en çok kaza testlerini merak ediyorum 🤔
O kadar ucuz olmaz. Üst düzey araç üretiyorlar.
kendimize özgün bi isim yapsak fena olmazdı diye düşündüğüm için böyle bi yazı yazdım ? sonuçta sinovaca çok benziyor başka bişe düşünülebilirdi 1dkda karar verildi bu isime resmen dahada düşünüleribilirdi kanısındayım o yüzden öyle bi yazı yazdım
Daha ismi belli değil. TOGG grubun ismi. Bunlar alt firma açıp o firma üzerinden satış ve üretim yapacaklar.

Zamanında duyurusu da yapıldı ek vergiler %1 olacak. KDV %18 olacak.

LineaTurco

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,073
İsim
Zeki Müren
Tam tersi olması lazım mantıken. Daha marka değeri olmadığı için ilkin kar marjını düşünmeden satmaları lazım ondan sonra yavaş yavaş fiyatı yükselir.

Daha firmanın ismi yok.
%50'si yerli olan bir firma söyler misin? Önemli olan yerlilik oranı değil. İsim hakkı kime ait olduğu.

Alıntıyı görüntüle

Daha ismi belli değil. TOGG grubun ismi. Bunlar alt firma açıp o firma üzerinden satış ve üretim yapacaklar.

Zamanında duyurusu da yapıldı ek vergiler %1 olacak. KDV %18 olacak.
Git alman arabalarkna bak almanyada arabalara yerli denebilmesi için en az %51i alman olmalı

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,884
İsim
göksel yurtcan

Daha firmanın ismi yok.

Alıntıyı görüntüle

hocam daha arabanın çıkıp çıkmacağı belli değil ki çıkacağını sanmıyorum yerlilik oranı %30un üzerinde olacağını hiç sanmıyorum belki sacı yerli olur

@fatihcevik neden kızgın attın açıkla

Son düzenleme:

FatihCevik

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Git alman arabalarkna bak almanyada arabalara yerli denebilmesi için en az %51i alman olmalı
Ford F-Max Kamyonu %80 yerli olarak Türkiye'de üretiliyor. Eee Türk malı mı şimdi Ford? HAYIR!. Amerikan malı demeye devam ediyoruz.

Top Bottom