Neler Yeni

TÜRK TELEKOM'UN FİBER TORPİLİ

Rhalith

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Nuh Yiğit Akman
Arkadaşlar merhaba, bulunduğum bölgede çoğu yerde Türk Telekom ADSL'i var. Sadece yeni yapılmış 3-4 binaya fiber çekmişlerdi. Bugün yaklaşık 50 metre ötemde Türk Telekom kazı çalışması yapıyordu. Aha dedim büyük gün, ADSL yerine fiber getiriyorlar mahalleye.

WhatsApp Image 2020-12-09 at 23.08.00.jpegWhatsApp Image 2020-12-09 at 23.08.01 (1).jpeg

Ama gidip kazı yapan çalışanlarla konuştuğumda aşağıda işaretlediğim iki bina dışında hiçbir binaya götürülmeyeceğini öğrendim. Sözde bu iki binada hiç altyapı yokmuş, ekibe öyle bilgi verilmiş. Ama bu düpedüz YALAN. Bu iki bina yeni yapılmadı, en az 4-5 senelik binalar ve ADSL altyapıları var.

WhatsApp Image 2020-12-09 at 23.08.01.jpeg

Bu nasıl bir rezilliktir ya? Hadi ileriye başka sokaklara gitmedin sadece bu sokaklara çektin, niye sokaktaki diğer binaları ADSL'e mahkum bırakıyorsun? Nasıl bir saçmalıktır bu ya?

2 ay boyunca altyapı arızası var denerek hizmet vermediler bana. Hala daha mahallede çoğu yere sıfırdan başvuru yapamıyoruz. Dolu olduğu için altyapı yok şeklinde gözüküyor her yerde.

Adres paylaşmam yasak değilse paylaşabilirim hiçbir sorun yok benim için.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,886
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Arkadaşlar merhaba, bulunduğum bölgede çoğu yerde Türk Telekom ADSL'i var. Sadece yeni yapılmış 3-4 binaya fiber çekmişlerdi. Bugün yaklaşık 50 metre ötemde Türk Telekom kazı çalışması yapıyordu. Aha dedim büyük gün, ADSL yerine fiber getiriyorlar mahalleye.

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Ama gidip kazı yapan çalışanlarla konuştuğumda aşağıda işaretlediğim iki bina dışında hiçbir binaya götürülmeyeceğini öğrendim. Sözde bu iki binada hiç altyapı yokmuş, ekibe öyle bilgi verilmiş. Ama bu düpedüz YALAN. Bu iki bina yeni yapılmadı, en az 4-5 senelik binalar ve ADSL altyapıları var.

Alıntıyı görüntüle

Bu nasıl bir rezilliktir ya? Hadi ileriye başka sokaklara gitmedin sadece bu sokaklara çektin, niye sokaktaki diğer binaları ADSL'e mahkum bırakıyorsun? Nasıl bir saçmalıktır bu ya?

2 ay boyunca altyapı arızası var denerek hizmet vermediler bana. Hala daha mahallede çoğu yere sıfırdan başvuru yapamıyoruz. Dolu olduğu için altyapı yok şeklinde gözüküyor her yerde.

Adres paylaşmam yasak değilse paylaşabilirim hiçbir sorun yok benim için.
Agaa hayırlı olsun.

Eğer o binalardan birisinde oturmuyorsan bile sizin altyapı ADSL'den VDSL'e dönüşür merak etme.
Hatta fiber-bakır işini sizin evin önünde yaparlarsa da rahat 80-100Mbps alırsın söyleyeyim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@alpolojix hocam technopattan abu! ben, hatırlarsınız belki. :)
ABUUUUU DEMEK SENSİN.
HOŞGELDİN GARDAŞIM!

Rhalith

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Nuh Yiğit Akman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Agaa hayırlı olsun.

Eğer o binalardan birisinde oturmuyorsan bile sizin altyapı ADSL'den VDSL'e dönüşür merak etme.
Hatta fiber-bakır işini sizin evin önünde yaparlarsa da rahat 80-100Mbps alırsın söyleyeyim.
Yok hocam, oturmuyorum. Bağlı olduğum saha dolabının karşısına VDSL saha dolabı koydular, numalarıda aynı. Aktif olmasını bekliyorum VDSL'e geçeceğim zaten. Burada direkt FTTH altyapı yapıyorlar, 50 metre yok aramızda. Geçtikleri sokaktaki binalara bile çekmediler, sadece ama sadece bu 2 binaya yapacaklarmış. Galiba telekom müdürünün akrabaları oturuyor bu binalarda.

ABUUUUU DEMEK SENSİN.
HOŞGELDİN GARDAŞIM!
Hoşbulduk, 😅

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,886
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
@Rhalith
Ulunay'dan öğrendiklerim ve kendi yaşadıklarımla forumda insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum :)

Şimdi sorun tam olarak ne ve çalışma hala devam ediyor mu ?
*He tm yazmışın.

Yılan Serdar 3T

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Yok hocam, oturmuyorum. Bağlı olduğum saha dolabının karşısına VDSL saha dolabı koydular, numalarıda aynı. Aktif olmasını bekliyorum VDSL'e geçeceğim zaten. Burada direkt FTTH altyapı yapıyorlar, 50 metre yok aramızda. Geçtikleri sokaktaki binalara bile çekmediler, sadece ama sadece bu 2 binaya yapacaklarmış. Galiba telekom müdürünün akrabaları oturuyor bu binalarda.

Hoşbulduk, 😅
Git İlçe müdürlüğüne tehdit et daha doğrusu şikayet ederim de. Eğer de adil davranmazsanız THH'ye başvururum de. Çünkü senin de hakkın var. Sonuçta oraya çekilirse sana da çekilmeli.

Rhalith

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Nuh Yiğit Akman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şimdi sorun tam olarak ne ve çalışma hala devam ediyor mu ?
Çalışma daha bugün başladı ve bitti sanırım. Dediğim gibi sadece bu 2 binaya 70 metreden FTTH altyapı çektiler, geçtikleri sokaktaki başka hiçbir binaya uğramadılar. Sözde bu 2 binada hiç altyapı yokmuş, yalan bilgi.

Git İlçe müdürlüğüne tehdit et daha doğrusu şikayet ederim de. Eğer de adil davranmazsanız THH'ye başvururum de. Çünkü senin de hakkın var. Sonuçta oraya çekilirse sana da çekilmeli.
Cuma günü gideceğim hocam müdürlüğe, THH'ye tam olarak nasıl başvurmam lazım?

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,886
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler

Hoşbulduk, 😅
Ya aslında başlıkta yazdığın gibi her iş torpil ile olabiliyor.
İki binanın yöneticisi vb. aynı ise torpille yaptırmış olabilir.
Bizim yazlıkta yıllardır taş toprak yol vardı sadece torpille adam kendi evinin önüne kadar KGM'den asfalt döktürdü.

Ayrıca VDSL Olması da güzel eğer binaya yakınsa iyi bir hız alırsın bence.
Bizim yan sokağın altı full tt fiber ancak sadece bir binada FTTH Var.
Karşı binaların önüne kapak koymuşlar uzaklık 11 Metre diyor altyapı 99Mbps destekliyor.
Bizim buranın da müteahhiti aynı ama bizde normal DSLAM'dan direkt bağlamışlar 45 Metre uzakta bizimki 88Mbps destekliyor.

VDSL2 Olması bile iyi bence. Sonuçta ADSL'e veda edeceksin :)

Yılan Serdar 3T

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Çalışma daha bugün başladı ve bitti sanırım. Dediğim gibi sadece bu 2 binaya 70 metreden FTTH altyapı çektiler, geçtikleri sokaktaki başka hiçbir binaya uğramadılar. Sözde bu 2 binada hiç altyapı yokmuş, yalan bilgi.

Cuma günü gideceğim hocam müdürlüğe, THH'ye tam olarak nasıl başvurmam lazım?
Açıkçası o işlemleri pek bilmiyorum ama sana tavsiyem ilk ilçe müdürlüğüne git sonra sonuç vermezlerse BTK şikayet'ten yaz başvuru da bulun e-devlet ile girip yap eğer oradan da sonuç çıkmazsa buyur.

Emre123a

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,314
İsim
Emre
bizde eskiden d smart vardı 1080p video izleyebilince seviniyodum
Virüsden sonra hatlar kaldırmadı herhal 5mbps zor geliyordu (gerçi monitör 900pydi 1080p izlesen ne yazar)

Top Bottom