Neler Yeni

Rehber Tüm sorularınız için BAŞTAN SONA GEFORCE NOW REHBERİ V1.0

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,746
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
-Geforce now nedir?-

Geforce now size uzak sunucudan oyunu stream ederek oynamanızı sağlıyan bir cloud gaming servisidir.
Geforce now gibi Cloud gaming servislerine bazı örnekler: Xcloud,Stadia ve yakın zamanda çıkabileceği bilinen Steam cloud gaming

-Geforce now'ın diğer cloud gaming servislerinden farkı nedir?-

Geforce now'ın en büyük farkı geforce now'ın bir cloud gaming servisi olmasıdır. Bu ne demek diye sorarsanız ise şöyle örnekler verebilirim mesela Google Stadia buda bir cloud gaming platformu fakat bunun çok büyük bir farkı var stadia sadece bir servis değil stadia bir platform stadia da oyun oynamak için oyunları stadia'dan almanız lazım yani Stadia aslına bakarsanız bir oyun mağazası tıpkı Steam ve epic gibi
Yani anlıyacanız Geforce now size sadece servisi sunuyor ve tabii ki oyunları. oyunlar derken ne demek istedin? diye soran arkadaşlarada geforce now sadece lisansını aldığı oyunları sunabiliyor o yüzden ne yazıkkı her oyun yok

-Peki Geforce now'da oyunları nasıl oynuyoruz yoksa geforce now için ayrı oyunmu satın almamız gerekcek-
Hayır tabii ki bunun cevabını yukardada vermiştim geforce now sadece hizmeti sunuyor. oyunları oynamak için önce oyuna tıklayıp mevcut olan platformlardan birini seçiyorsunuz (steam,epic,uplay,origin,GOG Games v.b) ardından ise seçtiğiniz platformun login kısmına bilgilerinizi girip eğer oyuna sahipseniz dilediğiniz kadar oynuyorsunuz

-Geforce now oynamak için nasıl bir hıza sahip olmalıyım?-
Global geforce now sunucularında oynamak için (EU Central 3 baz alınarak söylenmiştir) 1280x720p çözünürlüğünde 13 ila 15 mbps internet yetiyor 13 de yer yer bulanıklaşmalar olsada oynamak istiyen için katlanılabilir benim deneyimlerime göre ise Central 3 sunucusunda 1080P 60FPS sürekli sabit ve çözünürlük düşmesi olmadan oynamak için 30mbps SABİT internet yeterli

Yeni açılcak Turkcell Central 1 sunucusu içinse sitelerinde paylaştıklarına göre 1280x720p için 15 1080p 60 fps için 25 mbps bağlantı istiyor ama bana göre 15 mbps de bile 1080p oynanabilir

-Geforce now'ın o pingiyle nasıl oyun oynayabiliyorsun ben 1 dakika bile katlanamıyorum?-
Bu soruyu soran çok insan var buna kısa bir cevap verip geçicem global sunucularda eu central 3'ü seçtiğiniz zaman 40 ila 50 pinginiz olması lazım hikayeli oyunlarda bu değer hiç dert değil online oyunlarda ise evet sıkıntı yaratabiliyor ama hala imkansız değil hatta tr sunucusu açıldığında bu soruyu soramıyacaksınız bile tr sunucusu için 15 martı bekleyin.

-Hangi oyunları destekliyor?-

Aklınıza takılan diğer soruları konu altına yazın aklıma gelen soruları konu altına yazdım sizin sorularınıza göre onlarıda konuya ekleyip cevaplıyacağım Yeni rehberler için beklemede kalın
Geforce now u mobilde kullanabilirmiyim ? 1 saatlik denemeyi ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
4,626
İsim
Ekmeleddin armut
İlgilendiği Kategoriler
Cloud gaming (Geforce now,Stadia,xCloud)

altin cocuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,077
İsim
neu
Hocam tr sunucuları şu anda kullanılabiliyor mu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
4,626
İsim
Ekmeleddin armut
İlgilendiği Kategoriler
Geforce now u mobilde kullanabilirmiyim ? 1 saatlik denemeyi ?
1 saatlik deneme değil o 1 saatlik kullanım hakkı 1 saat dolduğunda sizi atıyor tekrar girebiliyorsunuz ama sıra beklemeniz gerek evet mobilde kullanabilirsiniz ama mobil verinizle kullanmayın internetiniz 2 saate bitince mutlu olmıyabilirsiniz :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam tr sunucuları şu anda kullanılabiliyor mu?
şu anda beta key'e sahip olan DENEK adını verebileceğimiz kullanıcılar tarafından kullanabilmekte 15 mart'ta kullanıma açılcak ama önce önkayıt yaptıranlar kullanabilecek

-RutHleSs-

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Eline sağlık, güzel ve yararlı olmuş. Sadece başlıklar daha belli edilebilirmiş, 2-3 kere okumak zorunda kaldım :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
4,626
İsim
Ekmeleddin armut
İlgilendiği Kategoriler
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,626
İsim
Ekmeleddin armut
İlgilendiği Kategoriler

alperenn01

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,516
İsim
Alperen Ceylan
Instagram
Alperen.cyln
Eline sağlık

Dahası  
Reaksiyon skoru
4,626
İsim
Ekmeleddin armut
İlgilendiği Kategoriler

altin cocuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,077
İsim
neu
1 saatlik deneme değil o 1 saatlik kullanım hakkı 1 saat dolduğunda sizi atıyor tekrar girebiliyorsunuz ama sıra beklemeniz gerek evet mobilde kullanabilirsiniz ama mobil verinizle kullanmayın internetiniz 2 saate bitince mutlu olmıyabilirsiniz :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

şu anda beta key'e sahip olan DENEK adını verebileceğimiz kullanıcılar tarafından kullanabilmekte 15 mart'ta kullanıma açılcak ama önce önkayıt yaptıranlar kullanabilecek
Hocam bende hata veriyor eskiden eu serverlarında oynayabiliyordum fakat trye servergeldiğinden oynayamıyorum galiba.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,724
Üyeler
156,656
Son üye
Tetrx
Top Bottom