Neler Yeni

Rehber Türk satıcılar hakkında dikkat etmeniz gerekenler ! [ İspatlanmıştır / Rehber ]

Değerli Forum üyeleri .

Burada .. Gaming.gen.tr firması ile hiçbir alışverişim olmamıştır . Ben Türk satıcıların ve mağazaların .. popüler ve marka değeri yüksek alışveriş sitelerinin ..

Bütün Türk ticaret sektörünün .. insanlıktan çıktığını ve bunların ayrıntılı bilgilerini vermiştim .

Konuma yazan ve o gün anlattıklarımdan haberi olmayan ; değerli bir arkadaşımız .. ile girdiğimiz bir istişare de .. kendilerine Türk satıcılarının ne denli kötücül ve şeytani eylemler sergilediğini .. ayrıntılı bir şekilde anlattım .

Kendisinin ; yaşadığı sorunu da örnekleyerek .. Yaşadıklarımdan da örnekleyerek .. Türk satıcılarının ; Türklere yaptıkları kötülükleri olabildiğince açıklamaya çalıştım .

Ne yazık ki ; Arkadaşımız .. Bugün itibariyle yaptığı kontrolde .. Dediğim gibi kendisi de mağdur olmuş . Bugün bunu öğrendi ve kendisi de bunla alakalı bir konu açtı .

Öncelikle benim konum buradadır : Türk satıcılar hakkında dikkat etmeniz gerekenler !

Arkadaşımızın ; benim sayemde fark ettiği ve açtığı konu buradadır : Aldığım Ekran kartı daha önceden Asus hesabına kaydettirilmiş!!

Değerli arkadaşımızla birlikte ; istişare yaptığımız ; bir başkasına ait olan konu ise şuradadır : Gaming.gen.tr sıfır bilgisayar yerine bozuk-kırık-hasarlı-eksik ürün gönderiyor.

Değerli arkadaşımızı ; ilk defa tanıyorum .. Kendisiyle istişaremiz de kendilerine şu bilgileri verdim .. İsteyenler .. Mesajlarımızın tümünü ilgili linkten okuyabilirler . Ben verdiğim bilgiyi buraya yazıyorum .

Size söylenen bu olabilir . Fakat yaygın şekilde herkesçe yapılan .. Arızalı ürünleri toplayıp tamir ettirip veyahut iadeli ürünleri .. yeniden ambalajlayarak veya kutulayarak .. size gönderiyorlar . Sıfır fiyatıyla .

Bobin ağlaması .. aslında sıfır bir parça da olmuyor .. Herkes zannediyor sıfır kartlar da bobin ağlaması oluyor .. Aslında olan tamir görmüş .. üretim hattından hatalı çıktığı bilinen veyahut iade edilmiş ve kullanılmış ürünler .. İkinci ve üçüncü dünya ülkelerinin özellikle üçüncü dünya ülkelerinin pazarında sıfır olarak satılıyor .

Türkiye bu konuda birinci neredeyse .. bir trilyon dolara kadar ulaşmış bir sektörden bahsediyoruz ki .. Dışarıdan bu şekilde ithal edilen ürünler ..

Komiktir ki artık fark ettiniz mi bilmiyorum Outlet Teşhir ürünü de kalmadı .. Çünkü Teşhir ürünleri de tekrar kutulanıp sıfır fiyatına satılıyor .

Benim öğrendiğim ; Bu işin bu kadar kolay yapılmasının nedeni .. Baskı .. Özellikle baskın kültürün tek seçenek olduğu ülkeler de .. bu işler rahatlıkla yapılıyor .

Çünkü ; bu tip ülkeler de saygınlık ; toplumda barınma .. kendine yer edinme gibi sosyal ihtiyaçlar .. Belli başlı rutinleri takip ettiğiniz ve kalıplara uyduğunuz zaman .. kesin bir biçimde sağlandığı için ..

Bu ülkelerde işler böyle yürüyor .

Not : Bahsettiğim ülkelere aslında küresel güney ülkeleri diyebiliriz .

Ertesi gün Değerli arkadaşımız yaptığı kontrolden sonra bana yazdı .

Aldığım ekran kartı daha önceden Asus hesabına kayıt ettirilmiş yardiminiza ihtiyacım var , nasıl işlem uygulamalıyım?

Benim rehber olarak yazdığım , ve yine ispatladığım şekilde .. orada neden olduğu hususunda .. yazdığım yazı .
Peki neden böyle oluyor ? Sorunun kaynağı nedir ?

Bu hususta derinlemesine araştırma yapma fırsatım oldu , Türkiye'de sahte fason ürün sektörü ; Bir Trilyon dolara ulaştı ulaşacak .

Birebir aynı ambalajı kopyalayan bir kaç fabrika haricinde ; merdiven altı bir çok ambalaj üretim hatları kuruldu .

Neredeyse bir ürünün sıfırıyla aynı ambalaj bire bir kopyasıyla üretiliyor .

Kutusu açılmış ürünler ; makineler alet ve gereçlerle tekrardan ; ambalajlanıyor .

Üstüne üstlük : üretim hattından hatalı çıkan , hatalı ve ayıplı , sorunlu arızalı ürünler , kullanım ömrünü doldurmuş ürünler ülkemizce ithal edilip ; ülkemize gönderilip ; satışı yapılıyor .

Outlet / teşir ürünleri bile .. orjinal fiyatlarına satılıyor .

Kutusu açılmış , iade edilmiş , kullanılmış , ikinci el ürünler .. ambalajlanıp tekrardan satışa sunuluyor orjinal fiyatıyla .

Peki biz Türk değil miyiz ? Neden kendi insanımız bize bunu yapıyor ?

Türkiye'de milliyetçilik ; fason milliyetçilik . Aslında milliyetçilik yok ; sadece şahsi çıkarlarımızı korumak için dokunulmaz olmak için ; yapıyoruz milliyetçiliği .

İstatistiki veriler doğruluyor ki ( Dünya değerler araştırması gibi ) Dünya'da birbirine güvenmeyen insanların ; en fazla olduğu ülke Türkiye .

Sosyokültürel bir gerçeklik ve ne yazık ki bu bizim değişmez bir parçamız haline gelmiş . Primitif ve Tribal bir yaşantıya sahibiz .

İlişkilerimiz de , Tribalistik ve primitif etkileşimler çoğunluğu oluşturuyor .

Ne yazık ki ; Diaspora dediğimiz Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız bile ; İstatistiki veriler doğruluyor ki .. Bir birlerine güvenmiyorlar ve bir birleriyle herhangi bir etkileşime girmek istemiyorlar .

Öyle ki ; Yurt dışında yaşayan Türkler , Yurt dışına gelecek olan Türklere ; Türklere güvenmeyin ; Alım satım ticaret işine girmeyin , Mümkünse Türklerle çalışmayın gibi önerilerde bulunuyorlar .

Çünkü Yurt dışında yaşayan Türkler bile diaspora olmalarına rağmen ; bir birlerine kötülük yapmaktan ve bir birlerine zarar vermekten geri durmuyorlar .

Tüm bunların altında yatan nedende ; Bizim yetiştiriliş büyütülüş şeklimiz . Sosyokültürel öğelerimiz , değerlerimiz , amiyane tabir kültürümüz .

Eğitimsizliğimiz , iki adım öteyi göremeyişimiz ve sürekli dürtülerimiz ve güdülerimiz ile hareket ediyor oluşumuz .

Bu yüzden sürekli bir birimize zarar veriyor , Amasyalı bardağı biri olmaz ise biri daha deyip , maksimum fayda göresiye kadar ve tatmin olasıya kadar birbirimize zarar veriyoruz .

Bu ayıbımızı da fason milliyetçilik ile fason muhafazakarlık ile ; belli başlı kalıplara girerek rutinleri uygulayarak örtüyor ve sürekli kendimizi överek asıl olan halimizi saklıyoruz .

Bu yüzden bu uyarıda bulunmak istedim . Ticaret alım satım sektörümüz tamamen bitmiştir arkadaşlar .

Değerli arkadaşımızın .. Hakkını savunmak kendi hakkımızı savunmaktır .

Bu firmayla alakalı .. derhal bir video çekilmesini .. Bu firmayla alakalı .. e-postalar yazılar .. ve en önemlisi .. artık davalar açılması gerekiyor .

İade .. Hatalı üretim .. ikinci el .. fason .. bunların yeniden ambalajlanıp .. kutulanıp .. sıfır diye insanlara satılması .. Bunları yapan Yabancı değil Dış mihrak değil .

Türk satıcılar .. Çünkü Türk'ün Türk'e olan düşmanlığının boyutu azımsanmayacak gibi değil .

Arkadaşımızın ki bir ekran kartı .. Kaç para verdi ona .. Hadi ben fan idi termal macundu 1000 TL gibi rakamlar da bir mağduriyet yaşadım .. Arkadaşımızın ki kaç para siz düşünün .

Bu site bir başlangıç olsun .. Bütün kullanıcılar .. bu siteye e-posta yazın ve görüşlerinizi bildirin .

Arkadaşımızın sorunu hallolsun . Bu firmayla alakalı da video çekilsin .

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Son zamanlarda Gaming.gen.tr harbiden saçma sapan bir hal haldı, acilen düzeltilmesi gerek gerekenlerin yapılıp. Yoksa bilgisiz arkadaşlarımız daha çok mağdur olacaklar.

DocToR2

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,975
İsim
Furkan Aytan
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar , Ekran Kartı
Discord
DocToR#3732
zaten gaming gen sıkıntı ama onun haricinde
öyle hocam genelleme yapmak istemiyorum ama
Türk satıcılar biraz öyle
Mesaj otomatik birleştirildi:

1661944722598.png

sıkıntı büyük

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
zaten gaming gen sıkıntı ama onun haricinde
öyle hocam genelleme yapmak istemiyorum ama
Türk satıcılar biraz öyle
Örnek vermek gerekirse bir arkadaşa ekran kartı hediye etmişlerdi plakası/pcbsi falan yamuk olduğu için ve yenisi gönderilmişti amazon tarafından

DocToR2

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,975
İsim
Furkan Aytan
İlgilendiği Kategoriler
Discord
DocToR#3732
Örnek vermek gerekirse bir arkadaşa ekran kartı hediye etmişlerdi plakası/pcbsi falan yamuk olduğu için ve yenisi gönderilmişti amazon tarafından
hocam zaten amazonun büyüklüğü hiçbir firmada olamaz
Amazon gerçekten değer veriyor

şeyi anlayamadım amazon kendisi mi göndermiş kartı

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
şeyi anlayamadım amazon kendisi mi göndermiş kartı
arkadaş amazondan almış kartta dediğim sıkıntı varmış yenisini göndermişler, sıkıntılı kartta çalışıyormuş bu arada.
RX6000 serisindendi

Ayrıca bu kadar şikayetin ardından bence ilgili kurumların gaming gen ile alakalı işlem başlatması lazım

DocToR2

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,975
İsim
Furkan Aytan
İlgilendiği Kategoriler
Discord
DocToR#3732
arkadaş amazondan almış kartta dediğim sıkıntı varmış yenisini göndermişler, sıkıntılı kartta çalışıyormuş bu arada.
RX6000 serisindendi

Ayrıca bu kadar şikayetin ardından bence ilgili kurumların gaming gen ile alakalı işlem başlatması lazım
bence de katılıyorum bu fikrine bu kadar hoşnutsuzluk var çözüm bulunmalı

• Konu Sahibi Konu Sahibi
RX6000 serisindendi

Bu yapılanlar .. insanlık dışı ve mühür vurduracak şeyler .. Ama tüketicilerce önemsizleştiriliyor ne yazık ki !

Zaten marka kötülemek yasak , marka değerine zarar vermek yasak , isim vermek yasak her yerde .

Ürünlerle alakalı olumsuz yorumlar yapmakta yasak .. Bir çok popüler alışveriş sitesinde ..

Tüketiciler olarak gerçek gücümüzü bu firmayı kapattırarak yaparsak ! Türk satıcıların gözünü korkutma şansımız olur .

bence de katılıyorum bu fikrine bu kadar hoşnutsuzluk var çözüm bulunmalı

Yazdığım mesajlar da .. Amazon'un iade ürünleri kutulara koyup .. bildiğin düz kutu satmasını ve içinden ne çıkarsa bahtına şeklinde .. Diyelim 10 $ ver bir kutuya içinden çıkanlar kutudan senin olsun tarzı .. bu bilgileri bile her şeyi paylaştım .

Amazon Türk mü değil ? Ama Türk satıcılar Türk . Bu yüzden de Türk satıcılar Türklere düşman .

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Toprak
Değerli Forum üyeleri .

Burada .. Gaming.gen.tr firması ile hiçbir alışverişim olmamıştır . Ben Türk satıcıların ve mağazaların .. popüler ve marka değeri yüksek alışveriş sitelerinin ..

Bütün Türk ticaret sektörünün .. insanlıktan çıktığını ve bunların ayrıntılı bilgilerini vermiştim .

Konuma yazan ve o gün anlattıklarımdan haberi olmayan ; değerli bir arkadaşımız .. ile girdiğimiz bir istişare de .. kendilerine Türk satıcılarının ne denli kötücül ve şeytani eylemler sergilediğini .. ayrıntılı bir şekilde anlattım .

Kendisinin ; yaşadığı sorunu da örnekleyerek .. Yaşadıklarımdan da örnekleyerek .. Türk satıcılarının ; Türklere yaptıkları kötülükleri olabildiğince açıklamaya çalıştım .

Ne yazık ki ; Arkadaşımız .. Bugün itibariyle yaptığı kontrolde .. Dediğim gibi kendisi de mağdur olmuş . Bugün bunu öğrendi ve kendisi de bunla alakalı bir konu açtı .

Öncelikle benim konum buradadır : Türk satıcılar hakkında dikkat etmeniz gerekenler !

Arkadaşımızın ; benim sayemde fark ettiği ve açtığı konu buradadır : Aldığım Ekran kartı daha önceden Asus hesabına kaydettirilmiş!!

Değerli arkadaşımızla birlikte ; istişare yaptığımız ; bir başkasına ait olan konu ise şuradadır : Gaming.gen.tr sıfır bilgisayar yerine bozuk-kırık-hasarlı-eksik ürün gönderiyor.

Değerli arkadaşımızı ; ilk defa tanıyorum .. Kendisiyle istişaremiz de kendilerine şu bilgileri verdim .. İsteyenler .. Mesajlarımızın tümünü ilgili linkten okuyabilirler . Ben verdiğim bilgiyi buraya yazıyorum .

Benim rehber olarak yazdığım , ve yine ispatladığım şekilde .. orada neden olduğu hususunda .. yazdığım yazı .

Bu firmayla alakalı .. derhal bir video çekilmesini .. Bu firmayla alakalı .. e-postalar yazılar .. ve en önemlisi .. artık davalar açılması gerekiyor .

İade .. Hatalı üretim .. ikinci el .. fason .. bunların yeniden ambalajlanıp .. kutulanıp .. sıfır diye insanlara satılması .. Bunları yapan Yabancı değil Dış mihrak değil .

Türk satıcılar .. Çünkü Türk'ün Türk'e olan düşmanlığının boyutu azımsanmayacak gibi değil .

Arkadaşımızın ki bir ekran kartı .. Kaç para verdi ona .. Hadi ben fan idi termal macundu 1000 TL gibi rakamlar da bir mağduriyet yaşadım .. Arkadaşımızın ki kaç para siz düşünün .

Bu site bir başlangıç olsun .. Bütün kullanıcılar .. bu siteye e-posta yazın ve görüşlerinizi bildirin .

Biz mağdur olduk , lütfen indirimli alacağız diye sizde mağdur olmayın. Pahalı olsun ama Güvenilir sitelerden alın.
Bana üst üste 5 kere ölü pikselli monitör gönderen. ( Biri de açılmış.)
Ekran kartını kullanılmış gönderen.
Ve geldiğinde doğru düzgün takılmamış , nerdeyse kırılacak hale gelmiş kasa parçalarından dolayı..
Hiçbiri şans eseri değil. Sitenin doğru düzgün bir sipariş-degisim-iade kontrol paneli olmaması zaten baştan beri beni suphelendirmisti. Dikkat edin
Biz Tuketiciyiz. Böyle firmalar olduğu sürece daha da artar ama sesimizi çıkarırsak bitirebiliriz!

Biz mağdur olduk , lütfen indirimli alacağız diye sizde mağdur olmayın. Pahalı olsun ama Güvenilir sitelerden alın.
Bana üst üste 5 kere ölü pikselli monitör gönderen. ( Biri de açılmış.)
Ekran kartını kullanılmış gönderen.
Ve geldiğinde doğru düzgün takılmamış , nerdeyse kırılacak hale gelmiş kasa parçalarından dolayı..
Hiçbiri şans eseri değil. Sitenin doğru düzgün bir sipariş-degisim-iade kontrol paneli olmaması zaten baştan beri beni suphelendirmisti. Dikkat edin
Biz Tuketiciyiz. Böyle firmalar olduğu sürece daha da artar ama sesimizi çıkarırsak bitirebiliriz!

Sizinle aramızda geçen diyaloglar da size .. Merdiven altı ambalajlamalardan .. İzmir' de kurulan fabrikalardan .. İade fason .. ikinci el teşhir Outlet üretim hattından hatalı çıkan .. ikinci el vesaire ürünlerin .. tekrardan ambalajlanıp ve kutulanıp .. sıcak hava vakum dahil olmakla birlikte ..

bildiğin bire bir .. ambalajların dahi kopyalandığı .. ve neredeyse sıfırıyla aynı ambalajda satıldığı ..

tekrardan piyasaya sıfır fiyatına .. ve sıfır fiyatına çok yakın belki 1000 TL 500 TL oynar aralarında diyelim 15 000 TL ' lik ürün diyelim .

piyasaya sıfır fiyatında sunulup .. satıldığını ve bu sektörün türkiye ' de bir trilyon dolara yaklaştığı bilgisini verdim değil mi ?

İşte bu ürünlerin gerek ithalatı gerek tamiri .. komple birer ayrı sektör halini alarak ..

Toplamda bir trilyon dolara ulaştığını .. Ve bunun da ikinci dünya ve üçüncü dünya ülkesi olarak sınıflandırılan .. Küresel Güney ülkeleri diye sınıflandıracağımız .. Türkiye'nin de artık başı çekmeye başladığını ..

ve bunu da Türk satıcıların .. Türklerle buluşturduğunu ..

bunların bilgisini verdim değil mi ?

axion55

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
628
İsim
Oguzhan yılmaz
valla gamegaraj dan ben çok memnun kalmıştım zamanında sistemi ordan almıştım çogu bilgisayar sitesine göre iyi anlamsızca çogu sistem yapan kişiler hep bu sıkıntılı sitelerde çıkarıyor gamegaraj dan sistem yapan nadir oldu sanırım

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,297
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Değerli Forum üyeleri .

Bunu sadece gaming gen de yapmıyor ki, 14 gün içerisinde iade ettiğiniz ürünler paketlenip tekrar size 0 diye satılıyor. :D Bu kadar şaşmamak lazım.

Top Bottom