Neler Yeni

Türk Telekom iyice bozdu

Eminertekin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,562
İsim
Emin Ertekin
biz binacak altyapı için imza topladık ve türk telekoma sunduk binamızda 6 yıldır altyapı var ve hiç böyle ping falan çıkmıyor 6 yıldır 3 ayrı internet değiştirdik hepsinde aynı sorun türk telekomda değil biz vodafone falanda kullandık ping yine çıkmıyor sen birilerini ikna et imza topla sanırım 5 aile imzalayınca altyapı kuruyolardı diye hatırlıyorum
bizde 2yıl önce imza topladık hala yapmadı türk telekom neymiş taleb yokmuş geçen yine yaptık 4yıl daha beklicez glba :(

Aykut4057

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
972
İsim
Aykut bütüner
cs de en düşük ping 38 gördüm
normalde 70 pingle oynuyodum

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,905
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games

ahM3TTTTT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,358
İsim
Ahmet Can Akgün
Benim kuzenimin cs de 25 ping aldığı oluyor nasıl oluyo çözemedim

morocco

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,465
İsim
enes
cs de en düşük ping 38 gördüm
normalde 70 pingle oynuyodum
Bir ara gerçekten 40 pinge falan düşmüştü. Şuan ara sıra 60 oluyor,genellikle 95 :/
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir ara gerçekten 40 pinge falan düşmüştü. Şuan ara sıra 60 oluyor,genellikle 95 :/
Sadece kimse bağlanmıyorken 60 bu arada. 2 tane daha cihaz bağlı ise 100 üstü bile oluyor.

Emre Avara

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Bu bir öneri tavsiye konusu falan değildir.

başlık: türk telekom bozdu.

Aylarca savundum ama yeter artık itiraf ediyorum.
Bugün cs gireyim dedim, girdim. 100ms üstü o sarı uyarıdan verdi bilen bilir. Girdim abi düşmüyor 110-130 bi ara 180lere çıktı.
Gittim baktım tt dns varmış google dns olarak değiştirdim bi 50-60 oldu eyvallah güzel.
ikinci maça girdim abi gene 130 gittim adguard kapattım modemi yeniden başlattım ettim sonra 60-70 oldu. tamam.

o maçtan sonra da 80-90 oldu.
hatta discordda dedim ki "Ulan şimdi telefonu (vodafone) pcye bağlayıp internet paylaşırım mobil veri açarım o zaman pingim telekomdan daha az olmazsa...." dedim.
Gittim söylediğimi yaptım ve ne göreyim. 79ms. Abi çıldıracağım.

Tracert baktım o meşhur o nefret ettiğim kahramanmaraş sunucusuna bağlamışlar beni. kahramanmaraşa gidiyor 4ms geliyor 36ms. oyunda ne oluyor hah 100ms.
Daha iki hafta önce cs:go üzerinde bana 39ms verebilen bu güzel türk telekom artık bozdu.

Speedtest'te telekom seçiyorum 4.79ms evet hız bakıyorum test başlıyor 47 sonra bi bakıyorum 46-44-43-44 falan sinir. Sonra gidiyorum kablonet'ten test yapıyorum 47-48 sabit alıyorum.

Yani artık ben de bıktım.
Ayrıca @mertkuskapan bahsetmişti. comnet dc interneti superonline fiber üzerinden sağlanabiliyor mu ?
yoksa illa telekom mu lazım.

Eğer superonline da destekliyorsa fiber geldiğinde ona geçeceğim. Yanılmıyorsam comnet dc çıkışları iyiydi ?
ayrıca @mertkuskapan mümkünse vie.valve.net tracert atabilir misin abi bursadan nasıl değerler alıyorsun merak ettim.

Son iki twitter destek'e yazışımda da arayacağız dediler aramadılar. Yani iyice illallah ettirdi daha bir ay iki ay öncesine kadar sabah yazdığımda akşamüzeri beni arayan bir telekom vardı karşımda.
Superonline güzel kardeşim biliyorum tüm çıkışlarını inatla istanbul üzerinden yapıyorsun ve bana tt'den daha fazla ping verme ihtimalin var ama gözünü seveyim bana fiberini getir ben de gideyim comnetten internet alayım.
beni kurtarın artık.

Ayrıca şunu fark ettim internetten anlayan insanların interneti kötü, anlamayanların iyi oluyor (genelde).

Son kez söylüyorum. 5 Yıldır hizmet aldığım Türk Telekom. Bozdu.
Ayrıca normalde bir konu açarken büyük harf küçük harf falan çok önem gösteririm ama artık yoruldum.
hocam ethernet kablosuyla kullanmayı deneyin olmazsa turkneti tercih edin sitesinden sorgulayın kac ms alacagınız orda yazar eğer beklediğiniz gibiyse türknete gecersiniz

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,018
İsim
Batuhan Divrik
Ben de de aynı sorunlar var maalesef ki. Ping zaten maşallah oldu bu aralar. İnternet hızı ise 47 48 diye başlıyor 38 ile kapatıyor nasıl bir şey anlayamadım.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,905
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
hocam ethernet kablosuyla kullanmayı deneyin olmazsa turkneti tercih edin sitesinden sorgulayın kac ms alacagınız orda yazar eğer beklediğiniz gibiyse türknete gecersiniz
türknet bizim burada daha berbat. Daha kendi POP Noktalarını bile doğru düzgün yönetemeyen bir firmadan bir şey beklemem.
ms belirtilmiyor ayrıca haberiniz olsun.
normalde tt izmir'den direkt çıkış yapıyor istanbul'dan dolandırmıyor ama bazen iyice bozuyor.

mertkuskapan

Software Developer
Yönetici
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
464
İsim
Mert Kuşkapan
Instagram
mertkuskapan
Facebook
helpmert
Twitter
mertkuskapan
telekom artık bireysel müşterilerle uğraşmak istemiyor port kiraliyim operatör alsın benden diyor :)

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,905
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
telekom artık bireysel müşterilerle uğraşmak istemiyor port kiraliyim operatör alsın benden diyor :)
bizi de düşünseler bari.
Comnet DC İnternetini superonline fiber üzerinden sağlayabiliyor mu ?
Ve Comnet interneti aldığımızda istanbul'a 13ms ile bağlanıyorsak yurt dışı çıkışları mesela vie.valve.net de 20-30ms falan mı olacak ?
Biraz bilgilendirirsen sevinirim abi :)

Peganeo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,035
İsim
Arda
Telekom altyapısı ve Millenicom kullanıcısıyım altyapı çalışmasından sonra int gg aga keşke çalışmasalardı...
1607199420453.png

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,905
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler