Neler Yeni

Turkcell Modem Değişim Ücreti

Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Ömer Yusuf Çağlayan
Sanırım VDSL destekli oluyor ama sorun modemden yada altyapıdan olduğunu teyit etmeni öneririm hocam
Altyapımdan olduğunu pek samıyorum hocam, çünkü turkcell bizim apartmanımıza özellikle tanıtım yapıyor, binanızda fiber altyapısı vardır vesaire vesaire yani altyapı sıkıntılı olsa bu kadar ilgilenilmezdi diye düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arıza bildirimi oluştur hatlarını ölçüm sağlasınlar hocam dış hat yada iç hat sorunu sana söylüyorlar kurulumdada ücret talep etmezler bildiğim kadarıyla ama emin değilim
dış ve iç hat nedir? farkı nedir yani aralarındaki?

Altyapımdan olduğunu pek samıyorum hocam, çünkü turkcell bizim apartmanımıza özellikle tanıtım yapıyor, binanızda fiber altyapısı vardır vesaire vesaire yani altyapı sıkıntılı olsa bu kadar ilgilenilmezdi diye düşünüyorum.

ve son bir şey daha soracağım eğer talep ettiğim modem daha iyi çıkarsa ping değerlerim düşer ve stabilleşir, internet hızım da artar mı?

Mirzalp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Alp Aydın
İlgilendiği Kategoriler
Araba, Teknoloji cihazları
O zaman VDSL destekli bir modem alın hocam süperonline destekliyor kurulum içinde modemi bağladığınız zaman telefon ile destek alın size internet id şifre verirler kendinizde kurabilirsiniz fazla zor bir şey değil kitapçıktada hangi ip ile modem arayüzüne girmenizi söylüyor örnek olarak 192.162.1.1 gibi

Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Ömer Yusuf Çağlayan
O zaman VDSL destekli bir modem alın hocam süperonline destekliyor kurulum içinde modemi bağladığınız zaman telefon ile destek alın size internet id şifre verirler kendinizde kurabilirsiniz fazla zor bir şey değil kitapçıktada hangi ip ile modem arayüzüne girmenizi söylüyor örnek olarak 192.162.1.1 gibi
vdsl destekli bir modeme fiber bağlarsam sıkıntı çıkmaz, performans düşmez değil mi hocam?

Squex

80+ Silver

ve son bir şey daha soracağım eğer talep ettiğim modem daha iyi çıkarsa ping değerlerim düşer ve stabilleşir, internet hızım da artar mı?
O zaman wifi 6 li modemi talep et eve kadar fiberin varsa sanırım ayda ekstra 6 lira ücret alıyorlar

Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Ömer Yusuf Çağlayan
O zaman wifi 6 li modemi talep et eve kadar fiberin varsa sanırım ayda ekstra 6 lira ücret alıyorlar
modem değiştirdiğim için mi ayda ekstra ücret alıyorlar?

Mirzalp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Alp Aydın
İlgilendiği Kategoriler
Araba, Teknoloji cihazları
vdsl destekli bir modeme fiber bağlarsam sıkıntı çıkmaz, performans düşmez değil mi hocam?
Düşmez hocam tek VDSL destekliyor diye biliyorum

modem değiştirdiğim için mi ayda ekstra ücret alıyorlar?
Süperonlineden alırsan modemi aya bölerler isteğe bağlı hocam siz kendiniz değişirseniz ekstra bir şey olmaz

Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Ömer Yusuf Çağlayan
Düşmez hocam tek VDSL destekliyor diye biliyorum

Süperonlineden alırsan modemi aya bölerler isteğe bağlı hocam siz kendiniz değişirseniz ekstra bir şey olmaz
nasıl yani kendiniz değiştirirseniz derken?

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,027
İsim
Diyarhan
Ben de bu modemi talep etmeyi düşünüyorum önceki modemine göre nasıl fark etti mi bir de ücret aldılar mı?
Ücret almadılar hız olarak çok bir şey değişmedi. Eski modemde yakın menzilde 5ghz uzakta 2.4ghz desteği yoktu. O çok fark ettirdi(mi stick kablosuz kullanıyorum yakındaki cihazlar için gayet iyi)

Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Ömer Yusuf Çağlayan
Ücret almadılar hız olarak çok bir şey değişmedi. Eski modemde yakın menzilde 5ghz uzakta 2.4ghz desteği yoktu. O çok fark ettirdi(mi stick kablosuz kullanıyorum yakındaki cihazlar için gayet iyi)
Bir de ping değerlerin düştü mü veya stabilleşti mi?

Kartal34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,633
İsim
Yok
Arkadaşlar Turkcell Superonline 25 mbps internet kullanıyorum, tam verim alamadığım için modemimi değiştirmeyi düşünüyorum. (NOT: Superonline başka modem desteklemiyor demeyin zaten harici değil desteklenen modemlerden taktıracağım.) Değiştirirsem eğer modem için veya kurulum için benden ek ücret takep edilir mi? (Edilirse de ne kadar edilir ortalama?)
Ayda 5TL fazla verirsen Wi-Fi 6 modem veriyorlar iyi bir modem lazımsa öyle yap.

Ya da arıza kaydı aç internette sorun var modemden olduğunu düşünüyorum falan de büyük ihtimalle değiştirirler.

O modemi sadece ftth yani eve kadar fiber kullananlara veriyorlar
Artık FTTB ye de veriliyor, o modem artık hibrit değil.

Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Ömer Yusuf Çağlayan
T
Ayda 5TL fazla verirsen Wi-Fi 6 modem veriyorlar iyi bir modem lazımsa öyle yap.

Ya da arıza kaydı aç internette sorun var modemden olduğunu düşünüyorum falan de büyük ihtimalle değiştirirler.

Artık FTTB ye de veriliyor, o modem artık hibrit değil.
Hibrit ne demek hocam?

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,027
İsim
Diyarhan
Bir de ping değerlerin düştü mü veya stabilleşti mi?
Kablolu kullandığım için pek bir şey değişmedi desem yeridir. Lol de 33ms alıyordum 30ms e geriledi ama modem ile alakasız olabilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,353
Üyeler
141,964
Son üye
lithvavera
Top Bottom