Neler Yeni

TürkNet saha personeliyim sorularınızı alayım

Lyrox1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
286
İsim
AHMET OKAN KARA
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım, PC, Ekran kartları.
Hocam bizdede port yok kuruluk kaydı açın demiştiniz ne kurulum kaydı orayı pek anlamadım bilgilendirirmisiniz.

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
758
İsim
Semih Aydın
Fiberi geçtim alt yapıyı getirmek için ne yapmamız lazım?
Başvuru yaptık ulaştırma ve alt yapı bakanlığına yazdık, TürkTelekom CEO'su, Antalya Bölge Müdürüne ulaştım yaptıramadım.
Bu kod... internetini nasıl getirtebiliyorum?

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,691
İsim
Oğuz Oğuz
Merhaba daha önce benzer bir konu açmıştım. Türk Telekomdan ayrıldım TürkNet e geçtim. Fiber saha personeliyim. Sorularınız varsa elimden geldiğince cevaplamaya çalışayım.
Ankara'da 5 semte gelecek denildi 2021'de sonra 2 semte yapıp bir daha çalışma yapmadılar. Neden bıraktılar? Ankara'da 2 semtte var sadece.

Carl Johnson CJ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
779
İsim
Carl Johnson
Türktelekomun altyapısı var orada . Türknet çekmez .Müdürlüğe başvursan çekmeyiz deyip gönderiyorlar . Acaba fiber çekme ücreti desen ne kadar tutar ?
Ben de onu merak ediyorum para verip çektiremez miyiz? Kablo parası vs. neyse versek elektrikçi çağırıp çektirsek veya turk telekom ekipleri gelip çekse olmaz mı? 3 Senedir bekliyorum.

Bilal539

80+ Silver
Valla ben geçtim türk telekom taahhütüm vardı direk bozdum umrumda değil gigafiber bir başka şaka gibi 200tl aylık

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,192
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
Merhaba daha önce benzer bir konu açmıştım. Türk Telekomdan ayrıldım TürkNet e geçtim. Fiber saha personeliyim. Sorularınız varsa elimden geldiğince cevaplamaya çalışayım.
1. Herkesin sorucağı soru: Fiber nasıl getirdirebilirim bide Mesela bizim ileri ki sokaklar full fiber, gigafiber falan ama burda tek bizim yan taraf daki dükkanda türk telekom fiber var başka bir yerde göremedim bile full vdsl yani sence ne yapmak lazım türk telekom kuyusuda evin önündeki delik anladığım kadarıyla ara sıra gelip birşeyler yapıyordu türk telekom ama kaç ay yıl oluyor yani hep gelseler bile hiç fiberle ilgili bir gelişim göremedim sanki kontrole geliyorlarmış gibi

Ruzgar1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Hamza Tuğran
Hocam merhabalar benim Türk Telekom fiber altyapım var, 200mbps destekliyor. Bir arkadaşa cevap olarak yazmışsınız fiber varsa kolay kutu koyarlar diye, bu koydukları kutuyla 1000mbps gigafiber alabilir miyiz? Ve bu altyapı ekibine nasıl ulaşabiliriz yardımcı olursan çok makbule geçer.
Merhaba hocam. Türknet in kendi fiber altyapısının olması lazım 1000 mb için. Siyah kutu koyuyorlar genelde. Türk telekom altyapısıyla da türknet fiber kullanılıyor ama 1000mb vermiyor diye biliyorum. Altyapı ekibine ulaşamazsın. Dilekçe verebilirsin sadece müdürlüğe.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Valla ben geçtim türk telekom taahhütüm vardı direk bozdum umrumda değil gigafiber bir başka şaka gibi 200tl aylık
Hocam 1000 mb şuan da 400 tl oldu. 12 ay peşin verirsen daha da indirimli oluyor. Ama hala bu fiyata rakipsiz sayılır. Türk telekom 1000 mb i ben işten çıkmadan önce 800- 900 tl ye veriyordu en son. Sadece iki defa bağlamıştım 1000 mb o da internet kafeydi adam mecbur almıştı.

Hocam bizdede port yok kuruluk kaydı açın demiştiniz ne kurulum kaydı orayı pek anlamadım bilgilendirirmisiniz.
Normal kurulum talep edin. Kayıt açsınlar gelen ekip port dolu diye altyapıya iletecek.

Ankara'da 5 semte gelecek denildi 2021'de sonra 2 semte yapıp bir daha çalışma yapmadılar. Neden bıraktılar? Ankara'da 2 semtte var sadece.
Hocam bütçe yetmiyor diye düşünüyorum işçi sıkıntısıda olabilir.

Son düzenleme:

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,025
İsim
Mert Can Ergün

SeryXS

80+ Bronze
hangi bölgedesiniz hocam bir arkadaş vardı evime gelen acayip ayar olmuştum tavırlarına felan

Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Batuhan
Aga daireye kadar fiber nasıl çektiririz? en kolay yöntemi nedir? binanın önüne kadar geliyor ama daireye gelmiyor. 1gbs

Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Secretboy
Abi bize comnet ftth fiber altyapımızla
1000mb sağlıyo fakat turknet ve benzeri internet sağlıyıcıları sağlamıyor neden ?

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,502
İsim
Ümit Can
Şimdi hoca benim aile evindeki altyapı 60MBPS falan destekliyor bana max 35 verebiliyorlar (milleni kullanıyorum) benim yazın üniversitem bitiyor aile evine geçeceğim. Yayın vs yapıyorum 35/11 falan alıyorum bana yayında yetiyor normal şartlarda ancak evde herkes interneti kullanınca sorun çıkabiliyor ben fiber altyapı istiyorum başvuru yapsam sadece benim yaptığım başvuru geçerli olur mu yoksa o mahallede çokça fiber isteği mi gelmesi lazım fiber çekilmesi için? TürkNet'i sevmesem de eğer başvurudan sonra fiberi çekerler kullanırsın derseler TürkNet'e geçebilirim eğer illa mahallede çokça başvurunun olması lazımsa Milleniden hiçbir sorun yaşamadım bu güne kadar...

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,601
Üyeler
156,517
Son üye
faruk234A
Top Bottom