Neler Yeni

Türktelekom Rezilliği ( Artık biri bu firmaya dur demeli)

Greewe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
Yoyoto
TT demişken aktif olarak yaşadığım bir sorunu yazayim, normalde 35 mbps kullanırken alt yapımın 100 mbps desteklediğini öğrendim. Hız arttırmak istediğimde tüm portlar dolu arttıramayız dediler.

porento54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Furkan Aydın
Modem arayüzünden bi ss atabilir misin
Merak ettim
Normalde keenetic carrier almıştım onunla 35mbps mükemmel kullanıyordum arızadan sonra teknik eleman modemi değiştirip türktelekomun kendi modemini taktırdı ve bunun açık kalması gerektiği söyledi.
İşin çok büyük garip kısmı 2 modemde hatta gelen veri 40-50 arası gözüküyor.
23232ısı.JPG

cornlov

80+ Bronze
Normalde keenetic carrier almıştım onunla 35mbps mükemmel kullanıyordum arızadan sonra teknik eleman modemi değiştirip türktelekomun kendi modemini taktırdı ve bunun açık kalması gerektiği söyledi.
İşin çok büyük garip kısmı 2 modemde hatta gelen veri 40-50 arası gözüküyor.
Alıntıyı görüntüle
50 down 20 upload destekliyor işte şuan. Bence türknete geçin

porento54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Furkan Aydın
50 down 20 upload destekliyor işte şuan. Bence türknete geçin
Türknet internet üzerinden adresde altyapı gözükmüyor. Acaba internet üzerindeki yanlıştan dolayı mı çünkü türktelekomda da altyapı gözükmüyordu ama mağazaya gidince gözükmüştü.

Quiwick

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
962
İsim
Emre
3 yıl önce sadece vdsl hattı olduğu için ve sadece türktelekomda hak sahipliği olduğu için müşteri hizmetlerinin bana sunduğu paket olan 75mbps paketi onayladım. 1 hafta sonra kopmalar oldu ve müşteri hizmetleri, teknik servis arasındaki üçgen sonucu hattımın kaldırmadığını öğrendim bedelsiz 50mbps düşürdüler. Sonra tekrardan aynı şey oldu bu sefer en son 35mbps düşürdüler. 35mbps internetimi 2 yıl boyunca ara ara sorunlar olarak kullandım. 3 hafta önce internetimde birden kopmalar meydana geldi. Tekrardan müşteri hizmetleri , teknik servis üçgeni 3 hafta boyunca baktılar ve sonunda portların hiç birinin sağlam olmadığı alt yapının bir anda 22 mbps maksimum kaldıracağını söylediler. 1 hafta sonra teknik ekip gelicek ona tekrardan bildirim açın dediler. Tekrardan açtım ve 1 hafta boyunca inceleme yaptılar sonuç hattınız desteklemiyor paketinizi 24 mbps düşürebilirsiniz. Bende dedim ki ben hızımın düşmesini istemiyorum 24 mbps 1.5 mbps uplaod benim işimi görmez yazılımcıyım , farklı yüklemeler yapıyorum ailede başka kullanan insanlar var 2 yıl nasıl kullandıysam hattımın düzeltilmesini istiyorum. Verilen cevap aynen şu :

'' İletmiş olduğunuz talebinizle ilgili gerekli inceleme ve çalışmalar titizlikle yapılarak tamamlanmıştır.İnternet erişim hizmetinden yararlandığınız lokasyonda Fibernet (H) hizmetinin tesis edilmesine yönelik talebinize istinaden yapılan kontrollerde, söz konusu lokasyonda VDSL altyapı üzerinden hizmet sunumunun mümkün olduğu ancak Fibernet (H) hizmetine ait altyapının bulunmadığı anlaşılmıştır. Mevcut imkanlar doğrultusunda altyapı dönüşümünün henüz gerçekleşmemiş olması nedeniyle FİBER (H) altyapı üzerinden hizmet sunumu mümkün olamamaktadır.Siz değerli müşterimizin kaliteli ve hızlı internet hizmetinden faydalanabilmesi için altyapı dönüşüm talebinizi kayıt altına aldık.************ hizmet numaralı internet aboneliğinize ait; 06.08.2024 tarihinde 13.01? de müşteri hizmetlerimiz aracılığıyla arama yapılmış olup paket değişikliğini kabul etmediğinizden işlem yapılamamıştır.Paket değişikliği talebinizin incelenmesi için internet aboneliğinize ait yasal hat sahibinin talep bırakması durumunda talebiniz karşılanacaktır. ''

Böyle bir saçmalık hayatımda görmedim. Benim düşüncem hatta başkalarını dahil ediyolar ve hat kaldırmadığı için herkesin hızında düşmeler yapıyorlar. Ülkenin artık bu şirketten kurtulması gerek.
Benimde portum arızalanmış port boşalmasını beklicekmişiz ve aynı kabinde benim gibi 7 tane daha arızalı port varmış
1722961886583.png

cornlov

80+ Bronze
Türknet internet üzerinden adresde altyapı gözükmüyor. Acaba internet üzerindeki yanlıştan dolayı mı çünkü türktelekomda da altyapı gözükmüyordu ama mağazaya gidince gözükmüştü.
Telefondan arayıp sormanızı öneririm
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benimde portum arızalanmış port boşalmasını beklicekmişiz ve aynı kabinde benim gibi 7 tane daha arızalı port varmış
Alıntıyı görüntüle
Btk şikayeti aç, bak ertesi sabah nasıl arayıp hemen düzeltiyorlar

codcubiri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,047
İsim
Ömür
TT demişken aktif olarak yaşadığım bir sorunu yazayim, normalde 35 mbps kullanırken alt yapımın 100 mbps desteklediğini öğrendim. Hız arttırmak istediğimde tüm portlar dolu arttıramayız dediler.
Portlar dolu ne la paket yükseltmek istiyorum de geç port ne alaka sallamışlar size

Türknet zaten türk telekom altyapısını kullanıyor

Quiwick

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
962
İsim
Emre
Telefondan arayıp sormanızı öneririm

Btk şikayeti aç, bak ertesi sabah nasıl arayıp hemen düzeltiyorlar
Hocam BTK üzerinden aboneliğiniz bulunmamaktadır diyor abonelik benim üzerime değil sıkıntı olur mu ?

ahnohim

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahohnim
Türktelekom rezilliğine 1 tane daha ekleyeyim türk telekoma başvurduk bize dsmart hattını yönlendirdiler kardeşimde bilmediği için biz evde yokken sözleşmeyi imzalamış türk telekom çekmeyin türknet türkcell gibi alternatifler varken türk telekom vodafone bunlara asla ama asla girilmemeli neyseki interneti zorlu bir süreç ardından kayıtsız şartsız iptal ettirdik

Son düzenleme:

YazılımKafa

80+ Silver
Yapacak bir şey yok ben öneri yaptım eğer fiber varsa yakında kendin çek türk Telekomu ara gelip kurarlar fiber interneti aynı şekilde binandaki vdls kablosunu yenilersen aynı şekilde hızında artar çok büyük şekilde tavsiye veriyorum alt yapı yok ise istediğin operatöre geçersen geç o oksitlenmiş bakır kablodan geçecek

Elektrikçinle konuşursan fiyat verebilir çok fazla bir ücret çıkacağını sanmıyorum kablo ücreti vs
Sen ne anlatıyorsun. Ciddi ciddi yazıyor birde. Sanki modemden ethernet kablosu çekiyorsun

O sorun çok oluyor maalesef.

Portlar dolu ne la paket yükseltmek istiyorum de geç port ne alaka sallamışlar size

Türknet zaten türk telekom altyapısını kullanıyor
Port dolu olması diye bir gerçek var. Bu doğru bir şey

codcubiri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,047
İsim
Ömür
Sen ne anlatıyorsun. Ciddi ciddi yazıyor birde. Sanki modemden ethernet kablosu çekiyorsun

O sorun çok oluyor maalesef.

Port dolu olması diye bir gerçek var. Bu doğru bir şey
Adam zaten interneti almış kullanıyor paket yükseltecek port yok diyolar o yanlış

YazılımKafa

80+ Silver
Adam zaten interneti almış kullanıyor paket yükseltecek port yok diyolar o yanlış
Şuan kullandığı vdsl dir. Geçmek istediği fiberdir. O yüzden port olmayabilir. Zaten aynı olsa kimse 35 lik abonenin 100 e geçmesini reddetmez sonuçta fiyat artacak.

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
264
İsim
Yunus
Yapacak bir şey yok bana inanmiyor iseniz her hangi kurulum yapan türk Telekom bayisine gidin onlar size anlatır yoksa kader gibi port böyle idi arızalı idi hızınız azaldı aslında bunun mantığı size gelen leş bina oksitli kablo yüzünden hızınız artınca kopma ve frekansı bozuluyor yıl geçtikçe o kablo ömrü doluyor o yüzden hızınız azalıyor Türkiye de her trafik ışında fiber var isteseniz dağda yaşayın trafik ışığı varsa fiber de vardır yada herhangi bir banka varsa yine fiber vardır, maliyet yüzünden kimse size ne fiber nede kablo çeker diyim siz yapacaksınız

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,901
Üyeler
157,299
Son üye
rebelsxs
Top Bottom