Neler Yeni

Uyap'tan gelen mesaj

venoms

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mert Can
Herkese selam arkadaşlar, bundan dört ay önce 30 Ağustos sabahı telefonum adi bir adama kardeşini aramasına verirken çalınmıştı. Gittiği an zaten geri gelmez biliyordum ama yine de bir umuttur deyip savcılığa gidip ifade verdim. Üstüne 12 Ekim günü emniyete ifade verip Polnet'ten adamın kim olduğunu bulup tüm bilgilerini çıkarıp savcılığa gönderiler. Bugün de böyle bir mesaj gelmiş. Bilenler ne olduğunu söyleyebilir mi, bir şey çıkar mı bundan? Çok teşekkürler.

Ekler

• IMG_20231210_202256_836.jpg
    IMG_20231210_202256_836.jpg
    100.9 KB · Hit: 18

eneskaya6

80+ Bronze
Uzlaştırmaya gidecekler büyük ihtimalle. Adam soracak sana ne istiyorsun sende telefonunun ücretini istiyorum diyeceksin mesela gidecek çalan kişiden onu talep veya orta bir fiyat gibi düşün. Aranızı bulmaya çalışacak ücrette

venoms

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mert Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Uzlaştırmaya gidecekler büyük ihtimalle. Adam soracak sana ne istiyorsun sende telefonunun ücretini istiyorum diyeceksin mesela gidecek çalan kişiden onu talep veya orta bir fiyat gibi düşün. Aranızı bulmaya çalışacak ücrette
Şimdi ben dört ay telefonsuz kalıcam, ederi ise eski telefonumu geri almak ya da s20 fe şu an ki değeri 18 bin bunu mu almak olacak. Kötüymüş öyleyse. Hak ettiğini hissedilir biçimde yapmam lazımdı.

eneskaya6

80+ Bronze
Şimdi ben dört ay telefonsuz kalıcam, ederi ise eski telefonumu geri almak ya da s20 fe şu an ki değeri 18 bin bunu mu almak olacak. Kötüymüş öyleyse. Hak ettiğini hissedilir biçimde yapmam lazımdı.
Bir iki örnek gördüm çevremde genelde mağdur taraf zararını tam karşılayamıyor bir nebze karşılıyor. Umarım siz ful zararinizi alirsiniz. Olay tam nasıl yaşandı anlatırsanız iyi olur bizim için de tecrübe olur

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,479
İsim
Fatih
Uzlaşmak zorunda değilsin, ne istiyorsan onu söyle. Karşı taraf sana ne verebileceğini iletir, anlasamazsaniz mahkemeye gider.

venoms

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mert Can
Bir iki örnek gördüm çevremde genelde mağdur taraf zararını tam karşılayamıyor bir nebze karşılıyor. Umarım siz ful zararinizi alirsiniz. Olay tam nasıl yaşandı anlatırsanız iyi olur bizim için de tecrübe olur
İnşAllah hocam fazlasını alırım. Olay da hocam nasıl oldu benim iyilik timsali bir saf olmam, herkese fazlasından güvenmem yüzünden oldu. Adamın 2020'de yaramadan sabıkası varmış kardeşine beni burdan al yapamıyorum diyormuş. Ben buna parkta otururken telefonu verdim. Konuşuyordu. Marketten sigara falan al dedi bi gittim geldim yok. Gitmem saflığın daniskasıydı. Olay herkedi toz pembe sanmam yüzünden oldu işte.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Uzlaşmak zorunda değilsin, ne istiyorsan onu söyle. Karşı taraf sana ne verebileceğini iletir, anlasamazsaniz mahkemeye gider.
Hocam telefonun şimdi ederi 18 bin, adam bana telefonu al konuyu kapat derse kapatayım mı yoksa kabul etmeyip 50 bin isteyip s23 ultra mı alacağımı söyleyip karşılayamam düş derse baya düşeceğini düşünüyorum 25-30 bin gibi tatmin de olmam bunlara.

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,479
İsim
Fatih
İnşAllah hocam fazlasını alırım. Olay da hocam nasıl oldu benim iyilik timsali bir saf olmam, herkese fazlasından güvenmem yüzünden oldu. Adamın 2020'de yaramadan sabıkası varmış kardeşine beni burdan al yapamıyorum diyormuş. Ben buna parkta otururken telefonu verdim. Konuşuyordu. Marketten sigara falan al dedi bi gittim geldim yok. Gitmem saflığın daniskasıydı. Olay herkedi toz pembe sanmam yüzünden oldu işte.

Hocam telefonun şimdi ederi 18 bin, adam bana telefonu al konuyu kapat derse kapatayım mı yoksa kabul etmeyip 50 bin isteyip s23 ultra mı alacağımı söyleyip karşılayamam düş derse baya düşeceğini düşünüyorum 25-30 bin gibi tatmin de olmam bunlara.
Önce çevrenizde varsa bir avukatla yoksa uzlastirma avukatinizla görüşün bence. Ne desem uygulamadaki ile aynı olmaz çünkü.

venoms

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mert Can
Önce çevrenizde varsa bir avukatla yoksa uzlastirma avukatinizla görüşün bence. Ne desem uygulamadaki ile aynı olmaz çünkü.
Peki hocam ben ne alabilirim sizce kârda olur muyum ya da yoksa telefonumu alıp gönderirler mi acaba? Siz ne yapardınız?

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,479
İsim
Fatih
Peki hocam ben ne alabilirim sizce kârda olur muyum ya da yoksa telefonumu alıp gönderirler mi acaba? Siz ne yapardınız?
Telefonunu alıp direkt sana vermelerini kabul etme bence, ben olsam etmezdim. Maddi taraflarını geçtim bu işin manevi bir zorluğu var.

venoms

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mert Can
Telefonunu alıp direkt sana vermelerini kabul etme bence, ben olsam etmezdim. Maddi taraflarını geçtim bu işin manevi bir zorluğu var.
O zaman ne kadar para istemeliyim hocam sizce? Ne yaparsanız aynını yapacağım sanırım.

• Beğen
Reaksiyonlar: Shaw

1721

80+ Bronze
uzlaşmacı avukat gelir isteklerini söylersin. telefonumun şu andaki değeri kadar para istiyorum dersen maddeye eklerler.

uzlaşmacı avukat gelir isteklerini söylersin. telefonumun şu andaki değeri kadar para istiyorum dersen maddeye eklerler.
bu arada s23 ultra falan isteme bence. telefonumun şu anki ederi kadar istiyorum dersen daha mantıklı olur. diğer türlü daha çok uğraşırsın

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,479
İsim
Fatih
O zaman ne kadar para istemeliyim hocam sizce? Ne yaparsanız aynını yapacağım sanırım.
Hocam bu durumu ben ölçemem. Avukatinizla iletişime geçmelisiniz ve içinize ne siniyorsa onu yapmalısınız. Aynını yasamadigim için sizi tamamen anlamam imkansız, umarım da yasamam. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Dediğim gibi avukat ile bir konuşun önce, daha sonra buradan tekrar tavsiye isteyebilirsiniz. Şu an detay konuşmak anlamsız.

venoms

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mert Can
Hocam alacağımın sadece 18 bin olmasını istemiyorum. O kadar ay telefonsuz kal 18 bin al git onla da aynı telefonu alırım ben kabul etmem 30 bin üstü istemeyi düşünüyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
953,689
Üyeler
150,324
Son üye
olsunbee