Neler Yeni

Uzun yola çıkacağım tavsiye istiyorum

macelian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
İsmail
Selamlar aktif 4 yıldır araba kullanıyorum 2 gün sonra istanbuldan antalyaya(800km) yola gideceğim yanımda arkadaş olacak ehliyeti yok. Yol halisilasyonu diye bir şey varmış nelere dikkat etmem lazım

Mepotant

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehmet
Selamlar aktif 4 yıldır araba kullanıyorum 2 gün sonra istanbuldan antalyaya(800km) yola gideceğim yanımda arkadaş olacak ehliyeti yok. Yol halisilasyonu diye bir şey varmış nelere dikkat etmem lazım
Yola gece vakti çıkmayı düşünüyorsan komedi ve ya güleceğim şeyler açman çok kararlı oluyor bunun faydası cidden var dalga geçmiyorum denemelisiniz bence hem Zaman hızlı geçiyor hem de uykuyu bi nebze de olsa geciktiriyorsunuz

Gurkanpiro

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
481
İsim
Gurkan
kahve felan ıcılebılır yada 1 2 saate durup dınlenbılırsın

Shourd

80+ Silver
kahve fln önerisi gelebilirde bence en mantıklısı soğuk kola sebebini bilmiyorum ama soğuk bir kola benim uykumu kahveden daha hızlı ve daha fazla açıyor

Shoto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Shoto Todoroki
Mola vermekten çekinme hemen gideyim diye kendini yorma yeter.

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,117
İsim
Ömer
kendini fazla doyurma hocam sıcaktan çok soğuk içecekler tüket

Saintes Maries

80+ Bronze
öncellikle şimdiden hayırlı yolculuklar. bildiğin gibi istanbul antalya arasında kesintisiz otoban yok, yol bölünmüş yol olarak ilerliyor, hızını yavaş tutman gerekiyor. hızlı gideceğim, hemen yetişeceğim tarzı yanlış düşüncelere kapılmadan, üstüne uyku çöktüğü an, 100-150 km kalmış az daha gideyim demeden müsait bir tesiste durup istirahat etmen şart. gideceğin yol üzerinde acayip çorbacılar var, yörenin kendi etinden midir bilmem bir tandır çorbası yapıyorlar oturur 2 tas içersin. ayrıca antalya merkeze değil de alanya tarafına doğru gidiyorsan da orada gidiş geliş çok dikkat gerektiren dağ yolları olabilir onlara ayrıca dikkat etmeni tavsiye ederim. tekrardan hayırlı yolculuklar.

maury

80+
Ben kendi yaptığım yolculuk hazırlığımı anlatayım.
Tatile gideceksem en az 1000 km ediyor arabayı ustaya verip her şeyine baktırırım. Yağ, fren, disk, balata, lastik, motor vs. İç dış temizlerim. Sonra Almanya'dan istediğim çakmaklığa takılan küçük soğuk çantayı kola, fanta, sandviç gibi gıdalarla doldururum. Çakmaklığa takar arka koltuk ayak basma yerine sıkıştırırım.
Genellikle akşam ezanından sonra çıkarım nedeni dini inanış değil. Güneş artık gidiyor diye. Ben kendi şehrimden çıkana kadar hava loş olur göz yormaz.
Çok önemli... Far ayarını mutlaka yaptır.
Yıllarca gidip geldiğim güzergah olduğu için kendi duraklarımı bilirim. Saate çevirirsek 2.5 saatte bir mola veririm. Acelem yok eğlenmeye gidiyorum.
Asla 120 yi geçmem. Mutlaka yanımda biri olur. Sürekli sohbet halinde oluruz. Biriyle konuşurken dikkatim dağılmaz aksine daha pürdikkat olurum.
İlk Shell'den mazotumu fullerim. Lastik basıncıma her durduğumda kontrol ederim. Takviye gerekirse yanımda çakmaklığa takılan küçük kompresör ile ilave ederim. Lastik ebatına göre basabilirsin.
Seyahat halinde çok fazla abur cubur yemem. Genellikle evde yapıp dolaba koyduğum filtre kahveleri içerim. Ek bi termosa gerek kalmadan buz gibi kalıyor. Cihazın markası falan yok 15 euro alındı 3 senedir sorunsuz kullanıyoruz. 1 lt kola yatay ve dikey sığacak şekilde. Ama ben genelde kola şişelerine filtre kahve koyarım. Sıcak da hazırlarım ama sıcak havalarda soğuğu daha iyi. Arka yan camlara mutlaka perde ya da çarşaf takarım ki güneş ışığı gelirse arabanın içini soğutmaya çalışmayayım. Genelde akşam çıkıyorum ancak vardığımda güneş doğmuş oluyor ve sıcak oluyor.
Soracağın bir şey varsa cevaplarım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
967,510
Üyeler
152,912
Son üye
SUKUPI
Top Bottom