Neler Yeni

VA paneller IPS'den iyi mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
At avrat silah
Arkadaşlar birçok video izledim. VA renkleri daha güzel veriyor sanki.

Sizin bu konu hakkında düşünceleriniz ve deneyimleriniz nelerdir?

Aykut D.

80+ Gold

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
542
İsim
Ahmet Melih Alemdar

IPS renkleri daha güzel verir. VA paneller daha iyi kontrast oranı sunar

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
koray

VA panelde Black Smearing diye bir olay var ve bazı modellerde rahatsız ediyor ancak İPS e göre siyahlar daha iyi ben de VA kullanıyorum rekabetçi oyun fazla oynamıyorum bana yeterli geliyor ancak İPS in renkleri çok daha iyi bana kalırsa.

Kürşat Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,465
İsim
Kürşat Arslan
İlgilendiği Kategoriler
İNDİRİM PAYLAŞIMLARI, MİNİNG, GAMİNG PC BİLEŞENLERİ
Marka model önemli ama genelleme yaparsak, IPS panel VA penelden daha parlak daha canlı yani iyidir.

Aykut D.

80+ Gold
Va ile amoled siyahı aldığımı bilirim fakat renklerde Ips pastelliği sunmuyor amoledler gibi biraz renkler fazla doygun . (bu dediğim yine panelden panele değişir .)

Çoğu kişinin aksine ips panel sevemiyorum ben aşırı parlak hissettiriyor. Bir ton ayar yaptım gerek monitörden gerek ekran kartından ama beni pek kendine çekemedi. VA candır siyahları gerçek bir siyah gibi görmek daha çok hoşuma gidiyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
At avrat silah
İşte şu lanet videolar VA'yı daha güzel gösteriyor renkte :D. Be nde sizlere danışayım dedim. Yorumlarda da insanlar VA'nın ilgili va vs ips karşılaştırmasında videoda daha güzel renk verdiğini belirtiyordu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çoğu kişinin aksine ips panel sevemiyorum ben aşırı parlak hissettiriyor. Bir ton ayar yaptım gerek monitörden gerek ekran kartından ama beni pek kendine çekemedi. VA candır siyahları gerçek bir siyah gibi görmek daha çok hoşuma gidiyor.
Hocam diğer renkler nasıl? İyi mi? Bir sorun çıkartıyor mu? Anladığım kadarıyla siyahta ve beyazda rakipsiz.

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
542
İsim
Ahmet Melih Alemdar
İşte şu lanet videolar VA'yı daha güzel gösteriyor renkte :D. Be nde sizlere danışayım dedim. Yorumlarda da insanlar VA'nın ilgili va vs ips karşılaştırmasında videoda daha güzel renk verdiğini belirtiyordu.

Hocam diğer renkler nasıl? İyi mi? Bir sorun çıkartıyor mu? Anladığım kadarıyla siyahta ve beyazda rakipsiz.
Markadan markaya değişir o kalite ya.
Ben şu an 2K Ips panel kullanıyorum Asus un. Gerçekten aşırı tatmin ediyor beni.
TN panelden geçince eşekten inip ata binmiş gibi oldum orası ayrı :D

IPS tabii ki daha canlı ve gerçekçi hissettiriyor ama iyi bir va panelde ince ince renk ayarlarıyla uğraşılırsa neredeyse ortalama bir ips kalitesine ulaşırsınız. Ben korku filmleri ve oyunlarını severim haliyle buradaki tema siyah ve karanlık olduğu için VA mükemmel hissettiriyor.
Birde ips panelin hangi açıyla bakarsak bakalım renkleri bozmaması güzel bir avantaj ama ortalama bir kullanıcı monitöre karşıdan bakacağı için çok önemli değil.

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
At avrat silah
Arkadaşlar sanki IPS televizyonlar için daha ideal gibi. VA galiba IPS'den daha iyi bilisayar kullanıcısı için.

Top Bottom