Neler Yeni

Valorant BERBAT Bir Oyun (Herkes Aynı Fikirde Olacak Değil)

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

FlyperX

80+ Silver
En İyi Cevap
2
bilgisayar telefon tv hepsi böyle zaten, bu dediklerin sadece oyunlar için geçerli değil, İnternetten bir filmi araştırsan youtubede hemen onunla ilgili videolar anasayfana düşüyor, kısaca neredeyse her şey, bu halde dostum.

Avolay

80+ Gold
bilgisayar telefon tv hepsi böyle zaten, bu dediklerin sadece oyunlar için geçerli değil, İnternetten bir filmi araştırsan youtubede hemen onunla ilgili videolar anasayfana düşüyor, kısaca neredeyse her şey, bu halde dostum.
Farkındayım ancak oyunun direkt bunun üzerine kurulu olması cidden kötü.
Filmlerin , kitapların kaliteli seçildikten sonra sana karşı etkisiz kalması imkansız.
Ama oyunlarda kalite ayrımından çok zevke göre seçiyoruz haklıyız da ama bu rekabetçi oyunların bir çılgınlığa dönüştüğü aşikar.

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,633
İsim
Eren Yeager
Saçmalamışsın insanlar ne isterlerse onu oynar ve "BERBAT" kavramı kişiden kişiye göre değişkenlik gösteren bir durum sen berbat dedin oyun çok kötüymüş yeavv

Bu dediğin oyunlardan para kazanan insanlar bile varken senin gelip böyle saçma şeyler söylemen ne bileyim 😁

Chrollo04

80+ Bronze
Seninki oyun oynamak değil bağımlılık bu arada canını sıkan şeyi oynamazsın zaten ve ranka odaklanırsan hiç zevk alamazsın zaten dediklerine katılmıyorum eğlenmek için oynadığın sürece her türlü zevk verir eğlenemiyorsan da oynamazsın

Emregnc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Emre
Yine bi yerlerde zevkler ve renkler tartışılıyor

EgoistmanTR01

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,724
İsim
Egemen Toz
Reis haklısın valla yazını okudum.
Bunu dedikten sonra cs girerim artık (!)

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Bildiğimiz oyun işte gir oyna çık biyerden sonra binlerce saat birikebiliyor zaten böyle.

asemih159

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Semih
Sadece Valorant değil oynadıklarım arasından R6 , CS:GO gibi oyunlar da berbat.

Tek amaçları size dopamin vererek bağımlısı haline getirmek.

İnsanlar övünüyor 1000Saat oynadım diye. Eline ne geçti dönüp baktığında? O sürede onlarca kitap ya da yüzlerce film bitirebilirdin ,
en basitinden IMDB 250 listesi.

Bu tür kendine kölelerden oluşan bir kitle kurmaya çalışan oyunlardan uzak durmak lazım.

Ucuz ama güzel hikaye oyunlarına yönelmek en güzel çözüm sanırım keşke ekonomi izin verseydi de her istediğimi alabilseydim o zaman kesinlikle bunların suratına bakmazdım.

R6 için ayrı bir parantez açıyorum
Oyunun hypeı çok yüksek o kadar da müthiş değil tüm raund boyunca adamı 10 saniye görüyorsun maks geri kalan bulmaya çalışmak ya da kurulmak. Aksiyonu düşük cidden.

CS:GO Zaten dopaminle kendine köle ordusu kurmuş bir oyun , bu kadar hileye toksiğe rağmen hala en çok oynanan oyunlardansa zaten pek sorgulamamak lazım.

Valorant CS: GO olma yolunda gidiyor özellikle smurfler büyük sorun oyunda

Bu 3 oyunda da insanlar RANK KASAYIM diyorlar bu sürede kafayı yemek , masaya yumruk atmak , sövmek gibi süreçlersen geçiyorlar.

MANTIKLI DEĞİL seni eğlendirmesi için var olan bir şeyi Rank kasmak amacıyla oynamak mantıklı değil.
Ki sana yeni hiçbir şey sunmayan her zaman aynı şeyler olan bu tür oyunları oynamaktansa cidden daha iyi aktiviteler var bilgisayar başında.

Hikaye oyunlarına erişimim oldukça yavaştan bırakacağım bu oyunları CSGO ve R6 zaten boş duruyor , Valorant'a da zaman geçsin diye Rank kaygısı olmadan giriyorum.
Türk insanının muhabbeti olmasa Valorant da bırakmıştım çoktan , gece geç saatlerde kaliteli bir kitle var.

Kısaca bu oyunların hayatımızı sömürdüğünü ve koca bir zaman kaybı olduğunu anlamalıyız , LOL de buna dahil edilebilir sanırım.
Bu oyunlara rekabet oyunları denir. Futbol gibidirler. Aynı kurallar, aynı silahlar, aynı haritalar ve aynı deneyimlerle saatlerce tekrar tekrar oynarsınız. Futbol eğlenceli bir oyun mu? (Kimi yerde evet ama cevabın hayır olduğunu var sayarak devam ediyorum.) İnsanlar sinirleniyor, ağır bir rekabet ortamı oluşuyor. Ve insanlar eğlenmek için değil rekabet için oynuyor.
Özet olarak rekabet oyunları eğlenmekten ziyade rekabet duygusu içindir. Hikaye oyunları karakteri canlandırmak ve o dünyaya yolculuk yapmak içinken rekabet oyunları rekabet ve kazanma duygusu içindir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Oguzhan İpteş
Ben CSGO vb. oyunları satranç gibi görüyorum her hamlen bir sonraki adımı etkiliyor. Gerçek hayatta da karar verme yetimizi ve hızını geliştirdiğini düşünüyorum. Hayatta sadece oyun oynamak tabi ki yanlış. Film dizilerden oyun oynadığım kadar zevk alamıyorum maalesef.

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
ben önceden troll oynuyordum ve eğlendiğimi sanıyordum taa ki ciddi almaya başlayana kadar. ciddi oynayıpta win alırsanız birde güzel bir skor oluşturursanız çok daha haz alıyorsunuz oynadığınız oyundan.
senin gibi düşünmüyorum kısacası, bu oyunda da yapılabilecek bir sürü şey var, kontratları tamamlamak, görevleri yapmak, battle passi tamamlamak, karakter açıp line up öğrenmek vs vs yapacak bir sürü şey var hep aynı şey için uğraşmıyorsun yani

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Çok fazla katılıyorum.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,924
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Oyun oynuyorsun dostum oyun eğlenmek zaten amaç, eğleniyorum oynarken ve mutlu oluyorum gerisi kimseyi alakadar etmez.

Barış Yalçın

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
İnsanların ne yaptığına, bilgisayar başında ne ile zaman harcadığına, kaç saat oyun oynadığına kimse karışamaz ve bu kimseyi ilgilendirmez.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,328
Üyeler
142,113
Son üye
alfasyan
Top Bottom