Neler Yeni

İnceleme Valorant VS Counter Strike Global Offensive

Valorant Mı Counter Strike Global Offensives Mi ?

• Valorant

• Counter Strike Global Offensives

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

Emre Seydaoğlu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
425
İsim
Ancel
ama şöyle bir şey var yeni başlayan oyuncular toxic kitleden çok rahatsız şu küçük veletler şu oyunda adam gibi dursa oyunun adı iyi tanılacak
Valoranta Yaş Sınırlaması Gelmeli Brimstone -Viper

TamerKs

80+ Silver
Merhabalar Bugün 2 Büyük Online FPS Oyunu Olan Valorant Ve Counter Strike Global Offensive’ı Karşılaştıracağım Kendi Çapımda Hadi Başlayalım😊

1. Skinler Ve Onları Elde Edişimiz

Öncelikle Skinlere Bakalım. Valorant Oyunundaki Skinlerin Gerek Sesleri Gerek Animasyonları Benim Açımdan CS:GO Oyunundan Daha İyi Fakat CS:GO’da Skinleri Kutu Açarak Alabilmemiz Ve Takas Yapabilmemiz Bir Artı Kısaca Skinler Valorantta Daha Güzel Fakat CS:GO’daki Skin Alma Yöntemleri Daha Çeşitli Ve Daha İyi.

2. Vuruş Hissiyatı

Sıra Vuruş Hissiyatında. Vuruş Hissiyatı Konusunda CS:GO Oyunu Daha Önde Oyundaki Karakterleri Vurunca Onların Sesi Geliyor Fakat Valorant Oyununda Bir Animasyon Eşliğinde Bir Ses Geliyor. Yani Skin Konusundaki Gibi Tamamen Kişisel Bir Görüş Daha İyi Anlamanız İçin Video Linklerini Bırakırım Aşşağıya Fakat Bana Göre Valorant Daha Hoş.

Valorant
Counter Strike Global Offensives

3. Oyun Modları

Oyun Modlarından Bahsedersek CS:GO’daki Modlar

Klasik: Rekabetçi

Bu, Counter-Strike’ı ünlü yapan klasik oyun modudur. Sıraya girin ve standart rekabetçi Counter-Strike kurallarını klasik haritaların birinde kullanan 30 ellik 5v5 bir maça katılın. Maça tek başına da katılabilirken, takım kurup maça bir birim olarak da katılabilirsiniz.

Klasik: Basit Eğlence

Counter-Strike oynamaya hazırsınız, fakat bütün bir maça cüret edemiyor musunuz? Basit eğlence modunda bir maç bulun ve kendi hızınız ile oynayın. Basit Eğlence modunda oyuncular otomatik olarak vücut zırhı ve imha kitine sahip olurken, leşler için de fazladan ödül kazanırlar.

Yıkım

Yıkım modunda oyuncular, hızlı süren oynanış için tasarlanan haritalar içerisinde tek bir bombalama alanına saldırmak ve savunmak için sıraya girerler. Oyuncular otomatik olarak bir başlangıç silahına sahip olurlar ve eğer bir leş çıkarabilirler ise bir silah sırasında ilerlerler. Eğer bir mücadeleye varsanız, her el bir leş çıkartıp en güçlü silaha, güçlü keskin nişancı tüfeklerine erişin!

Silah Yarışı

Silah yarışı, hemen canlanma ve çok fazla yakın çarpışma sunan silah ilerlemeli bir moddur. Oyuncular leş çıkarttıklarında hemen yeni silah kazanırlar ve oyundaki her silahı alabilmek için bir yarışa girerler. Son silah olan altın bıçak ile, bir leş çıkartıp maçı kazanın.
—————————————————————
Valorant Konusunda İse İnternette Çok Bilgi Bulamadım Ama Bildiklerimi Yazacağım.

Rekabetçi

Bu Modda Derece Atlayarak Rankınızı Yükseltiyorsunuz.

Derecesiz

Bu Modda Rank Atlamadan Eğlenebiliyorsunuz Ve Rankta Düşmüyorsunuz.

Spike Hücum

Bu Mod 4 Skorunda Biter (diğer oyunlar 13) Ve Rastgele Silahlar Verilir Yerdeki Küreleri Toplayarak Özel Güçler Elde Edilebilir.

Kopya

Bu Modda Takımdaki Herkes Kendi Karakterini Seçiyor, Oyun Rastgele Birini Seçiyor Ve Herkesi O Karakter İle Oynatıyor 5’de Biter.

Tırmanış

Bu Modu Anlatmama Gerek Yok Neredeyse CS:GO’daki Silah Oyunu İle Aynı.

4. Karakter Yetenekleri

Bu Konuyu Anlatmama Gerek Yok Diye Düşünüyorum Herkes Bu Olayı Biliyor Zaten Fakat Bilmeyenler Vardır Diye Aşşağıya Bütün Karakterlerin Yeteneklerini Bırakıyorum.

5. Sunucular

Valoranttan Başlayalım, Valorant Oyununda Sunucular 128 Tick Ve İstediğin Sunucuda Oynayabiliyorsun TR Sunucusu Var
Fakat CS:GO’da Sunucular 64 Tick Rastgele Sunucularda Oynuyorsun Ve TR Sunucusu Yok.
Faceit’den Bahsetmiyorum Oyun İçi Özellik Olmadığı İçin.

6. Haritalar

CS:GO Oyununu 18’den Fazla Harita İle Oynuyorsun Ve Bu Büyük Bir Artı Ayrıca Topluluk Haritalarında Oynayabiliyorsun.
Valorant Oyununu İse 5 Harita İle Oynuyorsun Ve Topluluk Haritalarında Oynayamıyorsun Çünkü Öyle Bir Özellik Yok.

7. Seslendirmeler

Valorant Oyununda Birsürü Seslendirme Varken CS:GO Oyununda Bu Sayı Daha Az Aşşağıya İlgili Videoları Bırakıyorum. Bu Konuda Valorant Herkesin Gözünde Öndedir Diye Düşünüyorum

Valorant
Replikleri Bulamadım Fakat Bomb Has Been Planted Gibi Basit Replikler Var Sadece

8. Silahlar

Bu Konuda CS:GO Daha Önde Gerek Çeşitlilik Gerek Takımlara Özel Silahlar Aşşağıya Fotoğrafları Bırakıyorum

Valorant
valorant-silahları.jpg

CSGO-Yeni-BuyMenu-Satın-Alma-Menüsü.jpg

Bunlar Sadece CS:GO’daki Silahların Bağzıları (Hepsi Bir Fotoğrafa Sığmayacak Kadar Fazla)

9. Rank Sistemi

Bu Konu Sadece Fotoğraf İle Anlatılabilir

Valorant
VALORANT_ICONS_2.jpg

rutbe-sistemi

10. Karakterler

Karakterler Konusunda Hepsini Aşşağıya Bırakıyorum Link Olarak Oradan Bakabilirsiniz Hepsine

Valorant

11. Hile Koruması

İstek Üzerine Hile Koruması Bölümünüde Yapıyorum Bu Konuda Valorant Açık Ara Önde Bilgisayarda 7/24 Açık Bir Şekilde Görevini Sürdürüyor Ve Bilgisayarını Tararken Valorant İle Alakalı Bir 3. Parti Yazılım Bulursa Anında HWİD Ban Atıyor Fakat CS:GO Oyununda Hilelerin Yakalanma Oranları Çok Düşük Ve Hile Koruma Sistemi Berbat Hile Olduğunu Anlasalar Bile Hesabına Ban Atarak Yeni Bir Hesapla Oynama İmkanı Sunuyorlar Kısaca Vanguard>V.A.C.
———————————————
İncelemem Bu Kadardı Beğendiyseniz Alıntı Yapmayı Ve Reaksiyon Atmayı Unutmayın 😊
Dostum Bir Çete Savaşı Başlattın o.O2
İyi güzelde, Valorant daha iyi bence.

mert savage

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,216
İsim
mert
İlgilendiği Kategoriler
Dizi , müzik , bilgisayar donanımları , oyun hesap satışları , league of legend , okul , eğitim , giyim.

Emre Seydaoğlu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
425
İsim
Ancel
Bence 7 yıllık bir oyun günümüz teknolojisi ile çıkan bir oyun ile kapıştırılıyorsa, o oyun çok iyidir :D :D
Dostum Piyasadaki Tek Güzel FPS Oyunu CS:GO’iken Valorant Çıktı, Piyasadaki Tek İki Oyun Onlar Oldukları İçin Karşılaştırıldılar Ve Valorant Ezdi Neden Anlamak İstemiyorsunuz
Mesaj otomatik birleştirildi:

İyi güzelde, Valorant daha iyi bence.
Bencede

HoYeon Jung

80+ Gold
Dostum Piyasadaki Tek Güzel FPS Oyunu CS:GO’iken Valorant Çıktı Ve Piyasadaki Tek İki Oyun Onlar Oldukları İçin Karşılaştırıldılar Ve Valorant Ezdi Neden Anlamak İstemiyorsunuz

Bencede
Hocam hem millete fikrini soruyorsunuz hem de kızıyorsunuz anlamadım ki :D Ali'ye göre CS:GO'dur Mehmet'e göre Valorant.

Emre Seydaoğlu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
425
İsim
Ancel
Hocam hem millete fikrini soruyorsunuz hem de kızıyorsunuz anlamadım ki :D Ali'ye göre CS:GO'dur Mehmet'e göre Valorant.
Fikir Soruyorum Ama Yinede Sanki CS:GO Asla Bitmeyecekmiş Bir Oyunmuş Gibi Davranınca İnsanlar Sinir Oluyorum

groovy pancake

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
680
İsim
furkan özcan
Oyun Dışı Olduğu İçin Eklemedim

O Tür Faktörler Oyunun Yapımcıları İle Alakalı Olmadığı İçin Eklemedim Hile Açan Kişiler Sadece Şeferden Yoksun Kalmış Oyuncular Oluyor Onu Ekleseydim Valorant’ın Türkiye Sunucusundaki Toxic Kişileride Eklerdim
nasıl oyun dışı ya oyunun bir özelliği sonuçta

Emre Seydaoğlu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
425
İsim
Ancel

HoYeon Jung

80+ Gold
Fikir Soruyorum Ama Yinede Sanki CS:GO Asla Bitmeyecekmiş Bir Oyunmuş Gibi Davranınca İnsanlar Sinir Oluyorum
Ben öyle bir şey demedim. (Diğer kişilerden bahsettiğinizi biliyorum :) )
Fakat benim yazdığım yorumda bence çok mantıklı. Aralarında 7 sene var ve CS:GO halen daha Valorant'tan bence ''BAZI'' yönlerden daha iyi. CS:GO halen daha çatır çatır oynanıyor. Ki bazı kişilerde CS:GO'dan para kazanıyor ve CS:GO'nun kolay kolay en azından önümüzdeki 2-3 sene boyunca biteceğini düşünmüyorum.

Emre Seydaoğlu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
425
İsim
Ancel
Ben öyle bir şey demedim. (Diğer kişilerden bahsettiğinizi biliyorum :) )
Fakat benim yazdığım yorumda bence çok mantıklı. Aralarında 7 sene var ve CS:GO halen daha Valorant'tan bence ''BAZI'' yönlerden daha iyi. CS:GO halen daha çatır çatır oynanıyor. Ki bazı kişilerde CS:GO'dan para kazanıyor ve CS:GO'nun kolay kolay en azından önümüzdeki 2-3 sene boyunca biteceğini düşünmüyorum.
Haklısınız Hocam

Maeve Wiley

80+ Bronze
Csde alamadığım tadı valorantta alıyorum ama koşarak vurmak.. 🤬
eline sağlık

bariskarali

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,885
İsim
Barış Karalı
Skin falan bişeye bakmaya gerek yok. Gerçekçilik hissiyatı, Spray hissiyatı , akıcılık ve sadelik olarak çok açık ara önde bana göre. Valorant beni hiç sarmıyor. Çünkü %50 ultili hero lu bir oyun. Ama cs öyle değil. CS de aim fight denen bir olay var. Aim koyduğun yerden sen sağlamsan o adam ordan çıkamaz. Ama valoda kuş atar böcek fırlatır uçar, :D Ne bileyim önden ruhunu gönderir. Yerini görür. Bana pek cazip gelmiyor. Gerçek aim geliştirip fight atacak kişiler cs der. Ultili vs. Sevenler valorant der. İkisi aynı kategoride bir oyun değil bence.

selamlargençler

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
765
İsim
:(
İkisi de 5 para etmez

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular