Neler Yeni

Windows 11 Sorun var, Yardım?

Akanizzm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Burak Ahmet AKAN
Instagram
akanizzm
Steam
akanizzm
Discord
akanizzm
Rufus + windows iso + usb bellek
USB belleği pc ye tak rufus aç iso dosyasını üstüne taşı bırak yönergeleri uygula.
PC restart yap del tuşuna hızlı hızlı bas USB belliği tıkla yeniden başlat yönergeleri uygula
Mesaj otomatik birleştirildi:

,
Hocam adam win11 diyor şu rufus saçmalığından kurtulun artık. Win 7 mi kuracak adam ne Rufusu.

Hocam ramler bir hata vermemiş gözüküyor. Şahsen temiz bir flasha, Windows Yükleme Yardımıcısı ile güzel bir format.

EsdeathSama

80+ Bronze
Hocam adam win11 diyor şu rufus saçmalığından kurtulun artık. Win 7 mi kuracak adam ne Rufusu.
Hocam tam olarak nasıl kurmamızı öneriyorsunuz? Gidip windows üzerinden sıfırlama yapalım ve hatalı dosyalar sözde formatla beraber olduğu yerde kalsın mı?

Hadi onu geçtim arkadaşın elinde hiç OS yüklü olmamış olsaydı hangi programla yazdıracak ve boot edecekti? Rufus'un, normal windows yazdırmasına göre çok güzel ek özellikleri var.

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,276
İsim
Oğuz
Alışkanlık ve basit. Rufus ile yapınca saatler sürmüyor sonuçta 2 dakikalık iş.

meedo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
126
İsim
Heisenberg

Hocam ramler bir hata vermemiş gözüküyor. Şahsen temiz bir flasha, Windows Yükleme Yardımıcısı ile güzel bir format.
Hocam biraz daha detaylandırır mısınız? Teknik bilgilerde sıfırım açıkçası. Flash'a win 11 mi kurayım yine?

Akanizzm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Burak Ahmet AKAN
Instagram
akanizzm
Steam
akanizzm
Discord
akanizzm

EsdeathSama

80+ Bronze
Rufusun neden mantıklı olduğunu anlatırsan sevinirim.
Hocam ben windowsun verilerimi çekmesini istemiyorum mesela. Gidip next next diye kurulum yapan biri güvenlik sorularını okumadan kabul etmiş oluyor. Rufus ile bunu engelleyebilirsiniz.
Arkadaşın interneti yok mesela atıyorum, kurulumu eğer windowsun kendi imajından yaparsa internetinin keyfini beklemek zorunda ama rufusla bunu da kaldırabilirsiniz.
En önemlisi tpm secure boot gibi şeylerle işi olmayan sırf windows kuracak diye bunların ne olduğunu öğrenip gidip biostan ayar yapmak zorunda kalmıyor. Rufus ile tek tıkla halledebiliyoruz.

Bunların hepsini terminal ile halledebiliyoruz zaten derseniz terminal açmayı ve kullanmayı bilen kişi rufusu da hayli hayli kullanır. Zaten terminal kullanmayı bilen sıradan windows imajını yazdırmaz :D

Hocam biraz daha detaylandırır mısınız? Teknik bilgilerde sıfırım açıkçası. Flash'a win 11 mi kurayım yine?
Bunu izleyip aynı ayarları yaparsanız işinizi çok daha temiz halledersiniz

Akanizzm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Burak Ahmet AKAN
Instagram
akanizzm
Steam
akanizzm
Discord
akanizzm
Hocam ben windowsun verilerimi çekmesini istemiyorum mesela. Gidip next next diye kurulum yapan biri güvenlik sorularını okumadan kabul etmiş oluyor. Rufus ile bunu engelleyebilirsiniz.
Arkadaşın interneti yok mesela atıyorum, kurulumu eğer windowsun kendi imajından yaparsa internetinin keyfini beklemek zorunda ama rufusla bunu da kaldırabilirsiniz.
En önemlisi tpm secure boot gibi şeylerle işi olmayan sırf windows kuracak diye bunların ne olduğunu öğrenip gidip biostan ayar yapmak zorunda kalmıyor. Rufus ile tek tıkla halledebiliyoruz.

Bunların hepsini terminal ile halledebiliyoruz zaten derseniz terminal açmayı ve kullanmayı bilen kişi rufusu da hayli hayli kullanır. Zaten terminal kullanmayı bilen sıradan windows imajını yazdırmaz :D

Yani öyle özellikleri var haklısın ancak ben son kullanıcı olmadığımdan dolayı bunları bypass edebiliyorum. Ben en son rufus u win 7 de kullandığım için böyle düşünüyordum. Bir dahakine rufusu deneyeceğim teşekkür ederim.

EsdeathSama

80+ Bronze
Yani öyle özellikleri var haklısın ancak ben son kullanıcı olmadığımdan dolayı bunları bypass edebiliyorum. Ben en son rufus u win 7 de kullandığım için böyle düşünüyordum. Bir dahakine rufusu deneyeceğim teşekkür ederim.
Rufus, windowsun kendi yükleyicisinden bile daha temiz program hocam, arayüzü de son derece modern yani windows 7 vibe'ı almazsınız :)
İyi uygulamadır kısacası

Akanizzm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Burak Ahmet AKAN
Instagram
akanizzm
Steam
akanizzm
Discord
akanizzm
Rufus, windowsun kendi yükleyicisinden bile daha temiz program hocam, arayüzü de son derece modern yani windows 7 vibe'ı almazsınız :)
İyi uygulamadır kısacası
Teşekkürler hocam.

meedo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
126
İsim
Heisenberg

Teşekkürler hocam.

meedo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
126
İsim
Heisenberg

Hocam bu videoyu izledim, USB hazırlamayı biliyorum zaten. Bilmediğim şey şu Win11 yüklü pc'yi sıfırlayıp mı kurmam gerekiyor yeni windowsu?

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
403
İsim
Halil Karagöz
Kişilerle ilgili olmayabilir hatanın sebebi. Bir elektrik dalgalanması sonrası bile donanımlardan birisi zarar görmüş olabilir. Bilemezsin. Sana denk gelmemiştir.
Psu almanın sebebi o zaten ani güç dalgalarından korumak ve kasayı gereksiz yüklü voltajdan veya az voltajdan korumak. Öyle bir durumda psu da sorun olur.

Hocam bu videoyu izledim, USB hazırlamayı biliyorum zaten. Bilmediğim şey şu Win11 yüklü pc'yi sıfırlayıp mı kurmam gerekiyor yeni windowsu?
Direk yaz hocam windows u sonra zaten windows kurulumunda disk silme işlemi yapıyorsun.

Top Bottom