Neler Yeni

Rehber Windows Defender Yeterince Koruyor Mu?

Mergen

80+ Bronze
Kullandığın sanal makine aynı depolama birimi üzerinde olduğu için oradan da virüs bulaşabilir. Google'ın sanal makineleri var. Depolaması buluta bağlı. İstediğin virüsü al test et. :D
Bizde gerekli önlemleri alıyoruz dostum.Çünkü sunucularda çokda iyi işler yaptığımızı söyleyemem.Virüslerle kanka gibiyiz. :D O yüzden dediğin gibi olsa benim emektar çoktan gg olmuştu.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Ben Comodo kullanıyordum.
Üstüne tanımam, Kaspersky falan halt yemiş.
Üstelik o kadar ram de kullanmıyor ve Türk.
Şuan ise kullanmıyorum, gereksiz geliyor.
Defender gayet işimi görüyor.
Değişik yerlerden bir şey indirmediğin süre problem yok.

İbrahim Özel

80+ Silver
En İyi Cevap
13
Başka bir sayfadan ( her ne kadar kaynak ta göstersen ) yazılanları alıp burada bir kısmını veya tamamını yayınlayarak ve bunu rehber adı altında paylaşmak ...
Bana pek doğru gelmiyor.
Bu arada gerekli bilgileri kaynak verdiğin siteden aldım. Faydalı makale hazırlamışlar.
Dostum bak zaten forumda açılan rehber konuların çoğu bu şekilde. Bir çok kişi kopyala yapıştır yapıp kaynak bile göstermiyor. Başıma gelen olayları kendi yorumumu katarak anlattım. Zaten orada belirttim ve link verdim. Yani çalmış veya emeğe saygısızlık yapmış olmuyorum. Link vermeyip ben hazırladım da diyebilirdim. Ama emek hırsızlığı olur. Çaldığımı vs. düşünüyorsan konuyu raporlarsın olur biter. Bu rehber yazıda belki bilmeyenler bilgilenecek. Zaten linkte bıraktım oraya orada daha ayrıntılı yazı var.

RmzDayi

80+ Silver
Dostum bak zaten forumda açılan rehber konuların çoğu bu şekilde. Bir çok kişi kopyala yapıştır yapıp kaynak bile göstermiyor. Başıma gelen olayları kendi yorumu katarak anlattım. Zaten orada belirttim ve link verdim. Yani çalmış veya emeğe saygısızlık yapmış olmuyorum. Link vermeyip ben hazırladım da diyebilirdim. Ama emek hırsızlığı olur. Çaldığımı vs. düşünüyorsan konuyu raporlarsın olur biter. Bu rehber yazıda belki bilmeyenler bilgilenecek. Zaten linkte bıraktım oraya orada daha ayrıntılı yazı var.

Onların yaptığını da doğru bulmuyorum. Yazdığım yazıda belirttim zaten kısmen veya tamamen alıntı diye.
Ayrıca yine teşekkür ettim size. Kaynağınız işime yaradı.

Mergen

80+ Bronze
Windows defender yanına alın bi kaspersky açın opera gx pop up engelleme eklentisi filan kurun mis dosyalarıda virustotal.com da taratın her maili açmayın girdiğiniz sitelerde https olmasına dikkat edin virus falan bulaşmaz kafanız rahat olsun ayrıca korsan oyunda indirmezseniz hiç korkmaya gerek yok.
Dedikleriniz doğru fakat https yani ssl sertifikalı sitelerde artık pek güvenilir değil.

İbrahim Özel

80+ Silver
En İyi Cevap
13
Onların yaptığını da doğru bulmuyorum. Yazdığım yazıda belirttim zaten kısmen veya tamamen alıntı diye.
Ayrıca yine teşekkür ettim size. Kaynağınız işime yaradı.
Ben teşekkür ederim. Bu yazıyı sizlerle paylaşmak ve bilgilendirmek istiyordum. Direk linki paylaşsam olmazdı. Bende böyle yaptım. :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dedikleriniz doğru fakat https yani ssl sertifikalı sitelerde artık pek güvenilir değil.
Evet haklısınız. Bu sertifikalara sahip olduğu o sitedeki dosyaların virüslü olmadığı anlamına gelmez.

Mergen

80+ Bronze
Virustotali filan sık kullanırsanız sorun yaşayacağınızı sanmıyorum download linki filanda taratılabiliyor virus totalde sonuçta.
Bazen virustotal de virüs gözükmeyebiliyor.Şahsen bu durumu çok yaşadım.Dediğim gibi vds ye kurup iyi bir tarama yapıyorum sıkıntı çıkmazsa kuruyorum pc ye.

mutlu pide

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,859
İsim
mutlu pide
İlgilendiği Kategoriler
mutlu pide
Ayrıca 100+ MB RAM yiyor 4 GB tayfa için kötü.

İbrahim Özel

80+ Silver
En İyi Cevap
13
İbrahim sen direkt Safety Detectives de ki yazıyı kopyala yapıştır yapmışsın.
Kendi yorumumu da kattım. Ayrıca alıntı yaptığımı belirttim ve link bıraktım. İlla her şeye rehber açanlar gibi link bırakmayıp ben yazdım mı diyeyim? Yapma be kanks.

Emre123a

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,314
İsim
Emre
ben defenderi de kapatıyom

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR