Neler Yeni

❌İndirim Bitti! Xiaomi Mi Air Fryer 3.5L 799₺

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,580
İsim
Oğuzhan Şahin
Pc ye geçince atarım hocam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bi arkadaş konu açmıştı yönlendirmek için, o maddeler ile yazdım.
Hangi THH verdi bu kararı?

Hangi grupta

Çanakkale Tüketici hakem heyeti'de bu listeye eklenebilir Alıntıyı görüntüle
2021 Mayıs başvuruma sonuç 2022 Şubatta geldi...

selo38

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
selçuk koç
THH Kararı mutlak değildir satıcının karara uymama hakkı vardır karar uymadığında mahkeme yolu açılır diye biliyorum. yani THH Den olumlu karar almak ürünü alacağınız anlamına gelmiyor. firma size ürünü o fiyattan teslim ettiğinde paylaşırsanız memnun olurum.

THH Kararı mutlak değildir satıcının karara uymama hakkı vardır karar uymadığında mahkeme yolu açılır diye biliyorum. yani THH Den olumlu karar almak ürünü alacağınız anlamına gelmiyor. firma size ürünü o fiyattan teslim ettiğinde paylaşırsanız memnun olurum.
hak derken yani uymuyorum diye diş gösterme thh de bir mahkeme sonuçta yanlış anlaşılmayım.

Parzival97

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
927
İsim
Ethem Karahan

hak derken yani uymuyorum diye diş gösterme thh de bir mahkeme sonuçta yanlış anlaşılmayım.
Tabi paylaşırım ama şu aşamada ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Tarafıma onlar mı dönüş yapacak, ben mi iletişim kuracağım pek bir bilgim yok.

Ademmk

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
811
İsim
Adem

Dostum THH'nin kararı ilam niteliğindedir. İlamın ifası yerine getirilmezse icra yoluna başvurulur ve zorla yerine getirtilir. Senin söylemek istediğin şu olabilir, karşı taraf 15 gün içerisinde eğer mevcutsa tüketici mahkemesine, mevcut değilse asliye hukuk mahkemesine karara karşı itirazda bulunabilir. 15 gün içerinde itiraz edilmeyen kara kesinleşir. Fakat bu bir üst mahkemeye itiraz etme olayı bütün davalarda mevcuttur. Adli vakalarda yerel mahkeme, bölge adliye mahkemesi, yargıtay hiyerarşisi vardır. Bu bahsettiğin karara uymama hakkının olduğu anlamına gelmez. Karara itiraz da pek tabi bütün davalarda mevcuttur.

selo38

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
selçuk koç
Dostum THH'nin kararı ilam niteliğindedir. İlamın ifası yerine getirilmezse icra yoluna başvurulur ve zorla yerine getirtilir. Senin söylemek istediğin şu olabilir, karşı taraf 15 gün içerisinde eğer mevcutsa tüketici mahkemesine, mevcut değilse asliye hukuk mahkemesine karara karşı itirazda bulunabilir. 15 gün içerinde itiraz edilmeyen kara kesinleşir. Fakat bu bir üst mahkemeye itiraz etme olayı bütün davalarda mevcuttur. Adli vakalarda yerel mahkeme, bölge adliye mahkemesi, yargıtay hiyerarşisi vardır. Bu bahsettiğin karara uymama hakkının olduğu anlamına gelmez. Karara itiraz da pek tabi bütün davalarda mevcuttur.
muhtemelen süreç bu :) hukuksal bilgimiz kırıntılar kadar.

BurakBal

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,141
İsim
Burak Bal
THH'den lehime karar çıktı.THH tarafından haklı bulundum. Ürünü 800 TL bedelinden en yakın zamanda satın alacağım.

Ventusz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,173
İsim
Gökhan Güçlüoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Elektronik Bilgisayar Sistemleri Sıcak Fırsatlar
THH'den lehime karar çıktı.THH tarafından haklı bulundum. Ürünü 800 TL bedelinden en yakın zamanda satın alacağım.
Hayırlı olsun darısı başımıza bizimki daha savunması geldi de tıkandı

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom