Neler Yeni

Yaşadığım FPS DROP sorununu çözemiyorum, yardım?

Satriani

80+ Bronze
Verilen örneğe bakınca elektrik tesisatında bi gariplik var gibi duruyor, yoksa mutfakta yapılan bir işlem ile birlikte neden farklı odadaki donanımın ışığı yansın. Buna istinaden yeni parçalarla topladığında yine aynı mevzu devam etme ihtimali çok yüksek, halihazırda ev de değiştiremeyeceğine göre sanırım önce farklı bi' yerde bunu deneyip, sorun olmaması halinde tesisattaki bu sıkıntı nasıl çözülür onun yolunu bulmak gerek. Geçmiş olsun, aşırı can sıkıcı...

Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
ÖzgeXONCE
Benim eski anakartta odanın lambasını açınca pc uyanıyordu. :D
Kanka bende ki gibi sorunun var mıydı pc de
Mesaj otomatik birleştirildi:

Verilen örneğe bakınca elektrik tesisatında bi gariplik var gibi duruyor, yoksa mutfakta yapılan bir işlem ile birlikte neden farklı odadaki donanımın ışığı yansın. Buna istinaden yeni parçalarla topladığında yine aynı mevzu devam etme ihtimali çok yüksek, halihazırda ev de değiştiremeyeceğine göre sanırım önce farklı bi' yerde bunu deneyip, sorun olmaması halinde tesisattaki bu sıkıntı nasıl çözülür onun yolunu bulmak gerek. Geçmiş olsun, aşırı can sıkıcı...
Haklısın. Evin büyük tuvaletinde bile bilgisayarı denedim :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
ÖzgeXONCE
Arkadaşlar arkadaşlar bir şey keşfettik biraz önce arkadaşımın evinde bilgisayarı denedim sorun elektriksel değilmiş. Sonra ekran kartı sürücüsünü sildik ve pc yi öyle kullandık donma takılma yaşatmadı steamde ve sayfa aşağı kaydırırken, maalesef oyun giremedim driversiz oyun açmıyor. Var mı yardımcı olacak son güncellememle şu sorunda FİNALE yaklaşıyoruz gibime geliyor

Barissta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
362
İsim
Barış
Yanlış Bilgilendirme
Arkadaşlar arkadaşlar bir şey keşfettik biraz önce arkadaşımın evinde bilgisayarı denedim sorun elektriksel değilmiş. Sonra ekran kartı sürücüsünü sildik ve pc yi öyle kullandık donma takılma yaşatmadı steamde ve sayfa aşağı kaydırırken, maalesef oyun giremedim driversiz oyun açmıyor. Var mı yardımcı olacak son güncellememle şu sorunda FİNALE yaklaşıyoruz gibime geliyor
İşlemcideki dahili gpu yu kullanmışsın. Bu demek ki ekran kartın bozuk.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,883
İsim
Mehmet Bozaklı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar
Öncelikle herkese merhaba, daha önce konu açmıştım çok uzadığı için ve toxicleştiği için yeni bir sayfa açmaya karar verdim.

Tüm konuya cevap verenlerin yöntemleriyle son yaptıklarımla ve daha detaylı anlatımımla konumu güncelliyorum. (Lütfen dikkatli okuyun)

Bilgisayarı normal kullanırken, klasör açarken, sayfayı yukarı aşağı çekerken, internette gezinirken takılma, donma oluyor. Sürekli değil ama rahatsızlık verecek düzeyde oluyor. Oynadığım oyunlar ise RDR2, WİTCHER3, RUST, R6, CSGO, SPİDER-MAN REMASTERED, FORZA HORİZON 5, PUBG VB... diye gidiyor hepsini yazmama gerek yok çünkü bilgisayarım ''DON'T STARVE TOGETHER'' sistem gerektirmeyen oyunda bile takılma yaşıyor. Furmark programı ile test ettiğimde, test ekranındaki görüntüde pırpırlanma, dalgalanma, bozulma oluyor. Sıcaklık değerlerimin gayet iyi, Cpu boşta 33 yükte 55 Gpu boşta 34 yükte 70. Sıcaklık konusunda sıkıntı yok yani. Kafayı yeme derecesine geldiğim zamanlar ise denemediğim yöntem kapısını çalmadığım kimse kalmadığında başladı. Sorunu hiçbir insan çözemedi.

YAPTIKLARIMIZI AÇIKLIYORUM: CHİPSET, GPU DRİVER VE BİOS GÜNCELLENDİ. 30 defa format atıldı win11-win10 arasında geçişler bile yapıldı. Güç kaynağı değiştirilip sistem denendi. ANAKART değiştirilip denendi. En şaşırdığım kafayı yememe sebep olan yöntem ise EKRAN KARTI değiştirildi sorun yine devam etti. SSD olmasına rağmen piyasadaki en kaliteli SSD aldım sorun yine düzelmedi. Monitör değiştirildi, monitör kablosu değiştirildi DÜZELMEDİ. Bugün yakın arkadaşımdan rica ettim gel ram ve işlemciyi deneyelim çünkü artık daha fazla donanım alacak param kalmadı, hiçbir şey çözüm olmuyor. O da geldi ram ve işlemciyi denedik oyunlar hala takıla takıla kasa kasa ilerliyor. En düşük sistem gereksinimli oyundan en yükseğine tüm oyunlarda aynı sorunu yaşadım. Grafik ayarlarını düşürmemle bile düzelen bir sorun değil ki düzelse saçma olurdu çünkü masaüstündeyken bile takılma donma oluyor.

Son olarak sistemimi yazıyorum (----) sağındaki sorunu düzelmek için kullandığım ikinci donanımım

PSU = COOLER MASTER 600W 80PLUS -------- RAMPAGE 600W 80PLUS

ANAKART = PRIME B450M-K ------ MSİ A320 APRO

CPU = RYZEN 5 2600X

RAM = 16GB 2x8 3000MHZ Crucial Ballistix ------ 8gb 3200mhz hikvison

GPU = GTX 1650 SUPER 4GB ----- GTX 1660 6GB

SSD = SAMSUNG EVO 250GB + CRUCICAL 240GB

HDD = 1TB WD
ramler doğru mhz de çalışıyormu

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,343
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
Sorun yaşarken kullandığınız driver'ı değil de daha eski sürüm bir driver kurun. Ya da en güncel olanı kurun.

Elmeryy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
946
İsim
Ömer Yılmaz
Steam
#forEF Elmeryy
Discord
elmeryy
Kimin ahını aldım bilmiyorum ama bu kara büyü gibi bişi ya. Para kaybettim stres yaptım sağlımı kaybettim, akıl sağlımı kaybettim bu sorunu çözecem diye. Geceleri stressin baş ağrısından uyuyamıyordum. Ne nalet büyüymüş kesin eski sevgilim beddua okudu la bana.
hocam bi hocaya gitmeyi dene bence cidden anormal yaşadıkların
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam güncel driverlar kurma bendede gtx 1650 var en güncel donanımda nvidia denetim masası açmıyor ekran kartıyla ilgili hiçbir ayar yapamıyordum sonra eski driverlarla beraber düzeldi

trlyldz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Tuğrul
Çözdün mü ne oldu son durum

Top Bottom