Neler Yeni

Yazılıma Hangi Dille Başlamalıyım ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
Cengiz Balkiraz
Selamlar. Bir yıl önce YBS bölümünü kazanmıştım ve hazırlık bitti. Şimdi ana derslere geçeceğim. Bu kadar zaman geçmişken artık başlamak istedim ama nereden başlayacağımı bilemedim. Bazıları başlangıç olarak kolay bir dil olan Python ile başlamayı öneriyor. Bazıları zor bil dil olan C ile başlamayı öneriyor. Bazıları HTML, CSS ve JavaScript ile başlamayı öneriyor. Ama hiçbir bilgim olmadığı için karar veremedim ve yönelmek istediğim bir alan şuan için yok maalesef. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Öğrenen_biri

80+ Bronze
algoritma öğren ve bunları python ile pekiştir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
Cengiz Balkiraz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
algoritma öğren ve bunları python ile pekiştir.

Teşekkürler, bakacağım.

arda.wqqp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
teknoloji
Selamlar. Bir yıl önce YBS bölümünü kazanmıştım ve hazırlık bitti. Şimdi ana derslere geçeceğim. Bu kadar zaman geçmişken artık başlamak istedim ama nereden başlayacağımı bilemedim. Bazıları başlangıç olarak kolay bir dil olan Python ile başlamayı öneriyor. Bazıları zor bil dil olan C ile başlamayı öneriyor. Bazıları HTML, CSS ve JavaScript ile başlamayı öneriyor. Ama hiçbir bilgim olmadığı için karar veremedim ve yönelmek istediğim bir alan şuan için yok maalesef. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
html css gereksiz iş zaten çok kullanan kalmadı wordpress gibi şeyler varken gerek yok

TyShame

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Halil Karagöz
Html css javascript web için. Html css i zaten hobi olarak öğrenirsin hangi alandan yürümek istiyorsan onu seç ona göre ilerle web mi mobil mi masaüstü mü yoksa gömülü sistemler mi buna karar ver.
Bence gidip direk kolay diye python ile başlama java vs dilleri ile başla diğer dilleri öğrenmen daha kolay olur masaüstü için. Java vs öğrenirsen diğer alanlara geçişin de daha kolay olur java bilen birinin javascriptte zorlanacağını düşünmüyorum. Veya kotlinde veya scala da veya c++ da. C dilleri ( farketmez hangisi olduğu ) veya java tavsiyemdir.

Html css javascript web için. Html css i zaten hobi olarak öğrenirsin hangi alandan yürümek istiyorsan onu seç ona göre ilerle web mi mobil mi masaüstü mü yoksa gömülü sistemler mi buna karar ver.
Bence gidip direk kolay diye python ile başlama java vs dilleri ile başla diğer dilleri öğrenmen daha kolay olur masaüstü için. Java vs öğrenirsen diğer alanlara geçişin de daha kolay olur java bilen birinin javascriptte zorlanacağını düşünmüyorum. Veya kotlinde veya scala da veya c++ da. C dilleri ( farketmez hangisi olduğu ) veya java tavsiyemdir.
Basit yapısını öğrendikten sonra veri tabanı CRUD sistemini öğren sonra alayına yürürsün.

Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
Cengiz Balkiraz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Basit yapısını öğrendikten sonra veri tabanı CRUD sistemini öğren sonra alayına yürürsün.
Java tek başına kullanılabilir mi ? Java öğrenerek neler yapabilirim ? Yoksa sadece diğer dilleri öğrenmek için yardımcı olacak bir şey mi ?

TyShame

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Halil Karagöz
html css gereksiz iş zaten çok kullanan kalmadı wordpress gibi şeyler varken gerek yok
Wordpressi anca hobi amaçla veya kişisel siten için kullanırsın. Html css javascript bilmeden amaca yönelik site hazırlayamazsın.

arda.wqqp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
teknoloji
Wordpressi anca hobi amaçla veya kişisel siten için kullanırsın. Html css javascript bilmeden amaca yönelik site hazırlayamazsın.
orası öyle ama bence o kadar yazılım dili arasında gidip html css ile başlamaya değer mi sanmam

TyShame

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Halil Karagöz
Java tek başına kullanılabilir mi ? Java öğrenerek neler yapabilirim ? Yoksa sadece diğer dilleri öğrenmek için yardımcı olacak bir şey mi ?
Java öğrenerek aklındaki herşeyi yaparsın veya C dillerini. Javanın olmadığı bilgisayar yoktur gömülü sistemlerde bile tercih edilen yazılım dilidir. Şu dille bu yapılmaz şunla bu yapılmaz mevzusu alan farkıdır javascript ile masaüstü uygulaması yazmak bence saçmalıktır. Ama mobil ve web uygulamaları yazarsın.

orası öyle ama bence o kadar yazılım dili arasında gidip html css ile başlamaya değer mi sanmam
Html css teknik olarak yazılım dili değil zaten javascripte geçiş için bir araç html komutlarını responsive site tasarım mantığını veya seo mantığını bilmeden girilen javascript saçmalıktır.

Öğrenen_biri

80+ Bronze
Kafan karışmasın önce dediklerimi yap okul başlayana kadar sonrası zaten halledersin. Ayrıca ilk senen olduğundan direkt sana html,css, javascript,java öğretmezler

Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
Cengiz Balkiraz
Teşekkürler hepinize

Java ya da C bence. Biraz biraz bak, hoşuna gidenle başa. Ben ikisini de biraz biliyorum, Javayı daha çok sevmiştim. C için de ilk olarak öğrenilmesi gerektiğini söyleyenler var, özellikle sektörde çalışan birkaç kişiden almıştım bu tavsiyeyi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
957,755
Üyeler
151,123
Son üye
dddffd
Top Bottom