Neler Yeni

YKS SON 1 AY'DA NE YAPILIR

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Yusuf Mehmet
pişmansan neden çalışmıyorsun ki? üzgünüm hocam ama tek bir gerçek var ne istiyorsan iste onun için çalışman lazım. bu durumdan ders çıkarıp mezuna bırakman en mantıklısı, hayatından bu sene dahil giden 2 sene gelecek 40 sene yaşayacağın hayatı belirleyebilir.
Geçen sene ayt beklediğim gibi gelmediğinden mezuna kaldım bu sene sürekli erteleye erteleye son 1 aya geldim. Bu 1 ayda elimden geleni yapacağım ama galiba terkar mezun gibi duruyor

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,375
İsim
Olcay akbulut
2 yıllıklardan hiç bişey olmaz derken hocam 2 yıllık da gayet iyi bölümler var.
2 yıllıklar hızlandırılmış program oluyor ya genelde o yüzden hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Geçen sene ayt beklediğim gibi gelmediğinden mezuna kaldım bu sene sürekli erteleye erteleye son 1 aya geldim. Bu 1 ayda elimden geleni yapacağım ama galiba terkar mezun gibi duruyor
hocam hedeflerini yüksek tut kendine o şekilde şartlar koyma

Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Yiğit Can Kocaman
herkes mezuna kal demişte çalışmak istemiyorsan mezuna kalmanın bir anlamı yok
hocam kimse isteye isteye çalışmıyor ki? hepimiz 18-19 yaşlarında bu hayatın zevkini çıkarmak istiyoruz ama bu ülkenin bir gerçeği var. eğer iyi üniversiteden mezun olarak ilerlemek istiyorsan çalışmak zorundayız.

Salu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
834
İsim
Furkan SARIGÖL
İyi bölümler olabilir ama çoğu insan 4 yıllıklardan mezun ve çoğu insan işsiz işe alımlarda 4 yıllıkları bile fazla tercih etmezken 2 yıllık okumak biraz düşük kalır

Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Yiğit Can Kocaman
bu yolda çekeceğin bu acılar iş bittiğinde sadece bir anı olacak, elinden geleni yap şimdiden. bu 2 senede sana sağlam ders olsun oturup seneye gerekeni yap. ders çalışmak evet çok daraltıyor bunu tüm güne yaymak 1 yıl boyunca insanı çok sıkıyor ama işin sonunda o emeğin karşılığını almak için değer.

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Yusuf Mehmet
2 yıllıklar hızlandırılmış program oluyor ya genelde o yüzden hocam

hocam hedeflerini yüksek tut kendine o şekilde şartlar koyma
Haklısınız hocam ama hem çevre aile baskısından dolayı 2. Kez mezuna kalmak istemiyorum açıkçası

milenix

80+ Gold
Arkadaşın istediğine göre 2 yıllık sadece Bilgisayar Programcılığı var. Ondan da bir şey olmaz anlamında dedim.

EmreBey52

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,200
İsim
EmreBey
Arkadaşın istediğine göre 2 yıllık sadece Bilgisayar Programcılığı var. Ondan da bir şey olmaz anlamında dedim.
Ha anladım bende Bilişim güvenliği teknolojisi düşünüyorum. Onun için dedim.

Salu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
834
İsim
Furkan SARIGÖL
Haklısınız hocam ama hem çevre aile baskısından dolayı 2. Kez mezuna kalmak istemiyorum açıkçası
Kardeşim aynıları bizimde başımıza geldi senin ekmeğini çevren vermiyor konuşsunlar milletin ağzı torba değil ki bükesin istedikleri kadar konuşsun sen çalış gönlün rahat bir şekilde ben elimden geleni yaptım hedefe ulaştım veya ulaşamadım dersin

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Yusuf Mehmet
Kardeşim aynıları bizimde başımıza geldi senin ekmeğini çevren vermiyor konuşsunlar milletin ağzı torba değil ki bükesin istedikleri kadar konuşsun sen çalış gönlün rahat bir şekilde ben elimden geleni yaptım hedefe ulaştım veya ulaşamadım dersin
Eyvallah hocam teşekkür ederim

bu yolda çekeceğin bu acılar iş bittiğinde sadece bir anı olacak, elinden geleni yap şimdiden. bu 2 senede sana sağlam ders olsun oturup seneye gerekeni yap. ders çalışmak evet çok daraltıyor bunu tüm güne yaymak 1 yıl boyunca insanı çok sıkıyor ama işin sonunda o emeğin karşılığını almak için değer.
Haklısınız hocam en iyisi bu 1 ayda elimden geleni yapmak olmazsa vazgeçmeden gerçekten emek vererek hazırlanmak

ESTAROSSA58

80+ Bronze
deneme deneme deneme

Şuana kadar bitirmen lazımdı. Mezuna kalmak en mantıklısı. 2 yıllıklardan hiç bir şey olmaz. DGS'yi kazanabileceğinin kesin bir ihtimali yok.
dostum bilgin yoksa saçmalamak yerine sus 2 yıllık çoğu bölüm 4 yıllık bölümlerden inanılmaz daha iyi herkes mühendis olacak diye bir kaide yok iş bulma oranlarını incelersen aydınlana bilirsin.

Rulep

80+ Gold
hocam kimse isteye isteye çalışmıyor ki? hepimiz 18-19 yaşlarında bu hayatın zevkini çıkarmak istiyoruz ama bu ülkenin bir gerçeği var. eğer iyi üniversiteden mezun olarak ilerlemek istiyorsan çalışmak zorundayız.
haklısın. ama zorunluluk olarak görürsen başaramazsın sevmek zorundasın bir işi sevmeden de yapabilirsin karşılığında para alırsın katlanırsın ama ders böyle değil keyif almadığın sürece işkence gelir 1 yıl boyunca dayanamazsınız. zorunluluk olarak gördüğümüz için başarılı olamıyoruz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
959,935
Üyeler
151,478
Son üye
dnzymn
Top Bottom