Neler Yeni

youtube daki videom para kazanmaya uygunmu

AspecT54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Batuhan
reklam yapmak yasakmı bilmiyorum ama kanal açtım cs video su gibi şeyler atacam kanala para kazanmaya uygunmu

osmancevk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Osmam Çevik
reklam yapmak yasakmı bilmiyorum ama kanal açtım cs video su gibi şeyler atacam kanala para kazanmaya uygunmu
Para kazanırsın ancak, devlet vergi kesiyor, google vs. kesinti yapıyor... toplam %38-58 kadar giderler oluyor diye biliyorum kesintilerden, ve kategoriye göre kazançlarda değişiyor en az kazandıran kategori videoyunu kategorisi en fazla kazandıran eğitim kategorisi

Byrk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
burak acar
1687345710040.png

Kanalı yeni açtıysanız bu gereksinimleri karşılamanız gerekiyor.
1.000 Abone ve son 1 yılda 4000 saat izlenme veya son 3 ayda 10Mn Shorts izlenmesi.

AspecT54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Batuhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Para kazanırsın ancak, devlet vergi kesiyor, google vs. kesinti yapıyor... toplam %38-58 kadar giderler oluyor diye biliyorum kesintilerden, ve kategoriye göre kazançlarda değişiyor en az kazandıran kategori videoyunu kategorisi en fazla kazandıran eğitim kategorisi
ama şöyle bi video ben videoda cs hakkında bişi anlatıyom arkadada cs videosu dönüyo yani cs oynamoym

UÇAN TÜRK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
258
İsim
EFEKAN SARIKAYA
Hocam artık öyle olmuyor. Yeni yasa ile 2022 yılında 880 bin liraya kadar olan internet reklam ve mobil uygulama gelirleri için beyanname vermeye gerek yok. Artık sadece %15 vergi banka tarafından otomatik olarak kesiliyor yatan paradan.

Örneğin bir YouTube kanalın var burada reklam yayınlayarak Google’dan para kazanıyorsun diyelim. Mesela bu kanal ile 10 bin lira reklam parası kazandıysan bunun 1.500 lirasını vergi olarak Devlet otomatik banka hesabından kesecek. Ancak yukarıda da belirttiğim gibi eğer bu gelir bir yıl içinde 880 bin lirayı geçerse beyanname vermen gerekir. yani dediğin gibi %60 ları bulur vergi.

AspecT54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Batuhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
videoyu atayımmı buraya bi sıkıntı olurmu

dolaroldu8tl

80+ Silver
Dahası