Neler Yeni

Youtube YouTube Vergi Sistemi

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Yusuf Mehmet
Merhaba arkadaşlar bir kanalım var. Para kazanma açıldı ve ayın 26'sında AdSense hesabıma paranın geleceği yazıyor. Vergi ödenmesi gerekli biliyorum ama her yerde farklı bir şey yazıyor kafam karıştı. Bazı yerlerde sadece vergi dairesinden bir belge alıp o belgeyle banka hesabı açılınca otomatik bir şekilde vergi ödendiği yazıyor. Bazı yerlerde şirket açılması gerektiği, ileride Bağkur borcu vb. şeyler çıktığını falan söylüyorlar. En güncel bilgiye sahip biri varsa yardımcı olursa sevinirim.

Mlfz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Mehmet Kayra Suvar
Vergi dairesine gidip belge al banka'ya git ve aç hesabini sigortalı veya emekli birinin üzerine hesabı açman daha iyi olabilir cunki hesabı actihinda otomatik sigorta bağlıyorlar extra ödeme çıkıyor sirket açmak tam rakamı bilmiyorum ama 650.000tl üzeri aylık kazancın olursa şirket açman zorunlu oluyor egerki altında kazaniyorsan gereksiz kısaca bankadan vergi hesabı aç

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Yusuf Mehmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Vergi dairesine gidip belge al banka'ya git ve aç hesabini sigortalı veya emekli birinin üzerine hesabı açman daha iyi olabilir cunki hesabı actihinda otomatik sigorta bağlıyorlar extra ödeme çıkıyor sirket açmak tam rakamı bilmiyorum ama 650.000tl üzeri aylık kazancın olursa şirket açman zorunlu oluyor egerki altında kazaniyorsan gereksiz kısaca bankadan vergi hesabı aç
Hocam max aylık 10k felan olur. Sigorta felan olmasına gerek var mı? Bazı yerlerde sadece bankadaki hesapta otomatik %15 vergi kesildiğini başka bir şey ödemeye gerek olmadığını söylüyorlar

Mlfz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Mehmet Kayra Suvar
Hocam max aylık 10k felan olur. Sigorta felan olmasına gerek var mı? Bazı yerlerde sadece bankadaki hesapta otomatik %15 vergi kesildiğini başka bir şey ödemeye gerek olmadığını söylüyorlar
Sigortalı veya emekli birinin üzerine hesap açarsan extra ödeme olmaz ama eğer ki sigortasız veya emekli olmayan birinin üzerine açarsan sizi otomatik olarak sigortaya bağlıyorlar ve extra sigorta ödemesi çıkıyor kendimde yayıncılık uzerinden kazanç sagladigim için biliyorum

pc ustasi1

80+ Silver
Merhaba arkadaşlar bir kanalım var. Para kazanma açıldı ve ayın 26'sında AdSense hesabıma paranın geleceği yazıyor. Vergi ödenmesi gerekli biliyorum ama her yerde farklı bir şey yazıyor kafam karıştı. Bazı yerlerde sadece vergi dairesinden bir belge alıp o belgeyle banka hesabı açılınca otomatik bir şekilde vergi ödendiği yazıyor. Bazı yerlerde şirket açılması gerektiği, ileride Bağkur borcu vb. şeyler çıktığını falan söylüyorlar. En güncel bilgiye sahip biri varsa yardımcı olursa sevinirim.
Ben emekli babamın üzerine yaptım ekstra sigorta işi çıkmadı

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Yusuf Mehmet
Sigortalı veya emekli birinin üzerine hesap açarsan extra ödeme olmaz ama eğer ki sigortasız veya emekli olmayan birinin üzerine açarsan sizi otomatik olarak sigortaya bağlıyorlar ve extra sigorta ödemesi çıkıyor kendimde yayıncılık uzerinden kazanç sagladigim için biliyorum
Hocam büyük ihtimalle sadece bu ay tek alırım para diğer aylarda zannetmiyorum bu kadar uğraşmaya gerek var mı

Mlfz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Mehmet Kayra Suvar
Hocam büyük ihtimalle sadece bu ay tek alırım para diğer aylarda zannetmiyorum bu kadar uğraşmaya gerek var mı
Yani ne olacağı belli olmaz ama çok sorun mu hayır cunki bende sigortalı veya emekli birinin üstüne açmadım kendi üstüme açtım çok ugrasilacak bişe değil vergi dairesinden belge yi bankaya git aç sonra evine geri git rahatına bak

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Yusuf Mehmet
Yani ne olacağı belli olmaz ama çok sorun mu hayır cunki bende sigortalı veya emekli birinin üstüne açmadım kendi üstüme açtım çok ugrasilacak bişe değil vergi dairesinden belge yi bankaya git aç sonra evine geri git rahatına bak
Herhangi bir ödeme çıkmıyor mu başımız ağrımasın 3-5 bir şey alacağız diye borçlu çıkmayalım sonra

Mlfz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Mehmet Kayra Suvar
Bağkur + sigorta başka bir şey yok şuanlık yani ben bu 2 sini odemekteyim

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Yusuf Mehmet
Bağkur + sigorta başka bir şey yok şuanlık yani ben bu 2 sini odemekteyim
1 kez ödeme aldıktan sonra iptal edebilir miyiz sigorta felan ödemeden yoksa aldığım paradan daha fazla ödeyeceğiz devlete

ByDolph

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Yunus Kocabay
Kanal ismi alabilir miyim ?

Mlfz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Mehmet Kayra Suvar
1 kez ödeme aldıktan sonra iptal edebilir miyiz sigorta felan ödemeden yoksa aldığım paradan daha fazla ödeyeceğiz devlete
Bildiğim kadarıyla aldiginiz kazanca göre kesinti oluyor 1 kez ödeme alıp iptal ettirmek sacma hesabı açmadan ödemeyi alın derim baktınız onumuzdeki ay da aynı şekilde kazanç yapiyorsunuz o zaman açın iptal etmek istediğiniz bildiğim kadarıyla ceza uyguluması oluyor ama ne kadar falan bilgim yok

NT Crane

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Kaan
En son bağkur veya sigorta tam bilmiyorum ödemek zorunda değildin. Sene sonunda kuruma gidip benim sigortalı günlerimi silin borcumu ödemeyeceğim gibisinden bir şey dediğin zaman sigortalı olarak çalıştığın günleri siliyorlar karşılığında borcunda siliniyor. Banka hesabınada gelen her paradan %15 veya 20 kesiliyor başka bir vergi ödemene gerek kalmıyordu. Güncel hali nedir bilmiyorum iyice bir araştır sen yinede.

Top Bottom