Neler Yeni

Z Kuşağının HASTALIĞI: Düşünememek

The Semih

80+ Gold

Youtube keşfetime ilk defa ve muhtemelen son defa çıkmış en mantıklı video.

İzlemeye vakti olmayan arkadaşlar için video içeriği;

-Kendi fikri varken başkasının fikrini dinlemesi
-Google da aratmak varken eleştiri kanal dinlemesi
-Tuğkan abinin izlediği videoların orjinalden daha fazla tıklanması
-Z kuşağının NPC kuşağı olması
-İnfluencer olmadan video izleyememesi
-Hazırcı bir nesil olması

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,691
İsim
Oğuz Oğuz

Yani ben yayncıların izlediği videoları izlemeyi çok daha seviyorum çünkü yorum yapıyor ve daha zevkli oluyor.

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,572
İsim
Selim
Z kuşağı konusunda çok doğru bir tespit hatta şuan bu forumda bunun gibi insanlar fazlasıyla var. Google de ve onlarca kaynak varken araştırmak yerine buraya saçma sapan konu açıp, aaa öyle miymiş demeleri 🤔 bu videoda ki tespitin ne kadar doğru olduğunu gösteren yegâne örneklerden biridir. Bunun en büyük sorumluları aile bireyleridir, ağlayan çocuğa tablet telefon verip saçma sapan tiktok ve YouTube videoları açmalarını sağlarken bunların denetimi de asla yapmıyorlar. Çocuk araştırma ve farkındalık duygusu tamamen köreriyor ve gelecekte başkalarına muhtaç düşük zeka seviyeli bireyler olarak yeni nesile geçiş yapıyorlar. İlber Ortaylı hocanın dediği gibi burjuva bir aile 11 de kalkmaz 👍 burjuva ailenin çocuğu tiktokta video izleyerek zeka geriligine sebeb olmaz 👍 teknolojiyi saçma sapan YouTuber fenomenlerini ve tiktoku takip ederek değil bilimsel ve kendinizi geliştirecek konular üzerine kullanmaniz her zaman sizin için daha faydalı olacak.

NOT: Bu yazdıklarım bazılarınızı kudurtacak ve zorunuza gidecek 👍 bu yazı zaten sizin beyninize girecek kadar düşük IQ seviyesinde değil bu yüzden aldırış etmeyin ve tiktok izlemeye devam edin,aklı başında ve beyni yeni bilgiler almaya hazır bireyler için geçerlidir.

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
778
İsim
Sercan GÖKALP
Teknoloji kuşağı falan diyoruz ama bana göre biraz fazla armut piş ağzıma düşçüler. Forumda da örnekleri çok fazla var Google den 2 dk da araştırma ile bulabileceği şeyleri gelip buraya yazıp millet benim için baksın bana söylesin kafasında olanlar var belki bunu bilinçli yapmıyor ama sorun da bu zaten . Bu bilince sahip olmaması... Önce kendin çabala, araştır, bak eğer tatmin olmazsan yada herhangi bir sonuca ulaşamazsan yada ulaştığın sonuç hakkında tartışmak fikir almak istersen gel buraya konu aç. Geleceğin nesli falan diyoruz ama bana sorarsanız geleceğin yükü 99 dan sonra nesli tükenen Y kuşağının omuzlarında. Bu kuşağın Z kuşağına yol göstermesi lazım çünkü Z kuşağının nerdeyse hepsi X kuşağının çocukları ve X kuşağı modern çağa ayak uydurmakta zorlanıyor. Hadi bakalım gariban ve çilekeş Y kuşağı görelim sizi 😂

Dahası  
Reaksiyon skoru
134
Bu dünyada fanı olabileceğim tek şey BERSERK'tir
İsim
F.M.
Z kuşağının başıyım yani sokakta misket oynayan son nesil, bunlarla alakam yok

ijustfaruk

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Teknoloji kuşağı falan diyoruz ama bana göre biraz fazla armut piş ağzıma düşçüler. Forumda da örnekleri çok fazla var Google den 2 dk da araştırma ile bulabileceği şeyleri gelip buraya yazıp millet benim için baksın bana söylesin kafasında olanlar var belki bunu bilinçli yapmıyor ama sorun da bu zaten . Bu bilince sahip olmaması... Önce kendin çabala, araştır, bak eğer tatmin olmazsan yada herhangi bir sonuca ulaşamazsan yada ulaştığın sonuç hakkında tartışmak fikir almak istersen gel buraya konu aç. Geleceğin nesli falan diyoruz ama bana sorarsanız geleceğin yükü 99 dan sonra nesli tükenen Y kuşağının omuzlarında. Bu kuşağın Z kuşağına yol göstermesi lazım çünkü Z kuşağının nerdeyse hepsi X kuşağının çocukları ve X kuşağı modern çağa ayak uydurmakta zorlanıyor. Hadi bakalım gariban ve çilekeş Y kuşağı görelim sizi 😂
Dgko hocam beton yetmez

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,322
İsim
BenRoboTdeğilİm
cidden doğruluk payı var

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,437
İsim
Olcay akbulut
Kendi fikrine ek diğer fikirleri dinleyip kendi düşüncesiyle yeniden yorumlamayan insanlar bunu benimsemeye devam ederse sadece kendi bildiğini doğru sanan insanlara dönüşebilirler

Önce ki soruda da dediğim gibi kendi anladığının üstüne başkaları ne demiş, acaba onlar ne düşünüyor diye merak etmek gayet doğal, ama çoğunlukla araştırmadan eleştirilerin daha çok izlediği de doğrudur, çoğunun eleştirileri dinleyecek kadar bile odaklanma süresi yok gerçi o ayrı konu

Z kuşağının asıl sorunu teknolojinin getirdiği yalnızlık zaten, adamın o videoyu tek başına izlemesi koyuyor, yayıncının yorumları ve esprileri adamın hayatına kısa süreliğine renk katıyor, yalnızlığını gideriyor

x kuşağı daha npc saygılar, bütün kuşağa genelleme yapılacaksa bende zamanında beyoğlundan sarıyerden ordan burdan arsa almayan x kuşağına veya zamanı verken akılını kullanamayıp bitcoin almayan y kuşağına cahil derim

katılıyorum, dediğim gibi adam yanına bi şeyler yaparken eş arkadaş bi şey arıyor

Ben en çok bu yoruma katılıyorum ama bu z kuşağının değil artık komple dünyanın bir sorunu bence, bahaneleri arkasına alıp hiç bi şeye aksiyon alamayacak kadar aciz, ama fırsatları kaçırdığı zaman veya fakir kaldığı zaman sisteme ona buna şuna laf atacak kadar garip bi şey olduk

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,134
İsim
Ömer
Şu yayıncıların vs yorumlayarak izlediği videolar bi benimi sıkıp bunaltıyor

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,207
İsim
Sarp Yılmaz

Kısmen katılıyorum bu yorumlara kendim de bir Z kuşağı olarak fakat nedense diğer kuşaklar kendilerine odaklanmak yerine sürekli Z kuşağını eleştiriyorlar üstelik Z kuşağı bir ton sorunla uğraşırken.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,709
Üyeler
156,511
Son üye
fatiha
Top Bottom