Neler Yeni

Konsol Savaşları Bitti Kazanan PlayStation "Xbox 3. Parti Yayıncı Oluyor"

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

TheworstD32132

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
Sencer
Uygunsuz davranış
Okudum nolmus ki?😃 Ha fiyatından bahsediyorsan yakında gamepass e gelir sen hiç dert etme abicim sen git ps5 de 1500 TL ver şimdi salyalı it seni
Klasik xbox kafası hiç şaşırtmıyor ki, gene bizi ps kullanan kişi sanan bir cahil. Tamam abi sen gamepasste her oyunu beleş oynarsın, git j7 prime'ın ile brawl stars oynamaya devam et kuduzlanmış zavallı köpek seni.

sanjikun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Abdurrahim Sekitmez
Arkadaşiniz hangi platformda coksa ona gecin beyler konu kapanmistir ps4 ve pro kullandim bizim ekip dagildi gibi bisey konsolu acip bos bos bakiyordum ps5 alacam fiyatlari sisirdikce sisiriyorlar dedim az daha koyar pc alirim iyiki de almisim

pickhu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ramazan Aktaş
Uygunsuz davranış
Klasik xbox kafası hiç şaşırtmıyor ki, gene bizi ps kullanan kişi sanan bir cahil. Tamam abi sen gamepasste her oyunu beleş oynarsın, git j7 prime'ın ile brawl stars oynamaya devam et kuduzlanmış zavallı köpek seni.
Diyene bak anan baban sana bir şey ogretememis salmis buralara aç köpek gibi xboxa saldırıyorsunuz cahil evlat şimdi git anenin kucaginda zır zır ağla olm hayatınız yokmu la sizin böyle şeyler ile ugrasacaginiza bi gidin dışarı çıkın çimene dokun valahi velet gibi gozukuyorsunuz 😃 tam bi cahil özgüveni var
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşiniz hangi platformda coksa ona gecin beyler konu kapanmistir ps4 ve pro kullandim bizim ekip dagildi gibi bisey konsolu acip bos bos bakiyordum ps5 alacam fiyatlari sisirdikce sisiriyorlar dedim az daha koyar pc alirim iyiki de almisim
Bende diyorum ki isteyen istediği konsolu alır bu bre cahil oğuları ile de xboxa saldıracak hahahaha bide eleştirince xbox fanboyu diyorlar de kardeşim de umurumda bile değil bunları ciddiye alan da yoki kendilerini boş boş yoruyorlar xbox seven xbox alır ps seven ps alır bu kadar basit işte herşeyin en küçük ayrıntısına kadar giriyorlar bunlar böyle toxic bi kitle sırf şunlar yüzünden god of war dan soğuduk be arkadaş

Son düzenleme:

Yunus274

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,369
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Konsollar ve Bilgisayar Donanım

Hello Boys I'm Back​

@mehmet_10 @Necromancerr @Judgment Cut @CupOk @PurpleWebb @-°°-Aquaman-°°- @The Semih @asko56 @Skynel @TheworstD32132

Bu Xbot palyaçoları konuyu çok yakından takip ediyorlar bu kaçıncı hesap oldu artık :kekw: :kekw: :kekw: :kekw: :kekw: .

Bütün mesajlara sırasıyla cevap vereceğim 14 gün içinde baya haber de birikti onları da haber konsun da paylaşacağım.
Etiketlediğim kişiler bu konuda siz de haber paylaşabilirsiniz konunun amacı bu zaten sadece ben haber paylaşayım diye açmadım bu konuyu.

Son düzenleme:

asko56

80+ Bronze

Hello Boys I'm Back​

@mehmet_10 @Necromancerr @Judgment Cut @CupOk @PurpleWebb @SECTOSS @The Semih @asko56 @Skynel @TheworstD32132

Bu Xbot palyaçoları konuyu çok yakından takip ediyorlar bu kaçıncı hesap oldu artık :kekw: :kekw: :kekw: :kekw: :kekw: .

Bütün mesajlara sırasıyla cevap vereceğim 14 gün içinde baya haber de birikti onları da haber konsun da paylaşacağım.
Etiketlediğim kişiler bu konuda siz de haber paylaşabilirsiniz konunun amacı bu zaten sadece ben haber paylaşayım diye açmadım bu konuyu.

yunus şu arkadaşla bir iletişime geç bari yanlış yerlerdne ps5 almasın

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1

Hello Boys I'm Back​

@mehmet_10 @Necromancerr @Judgment Cut @CupOk @PurpleWebb @SECTOSS @The Semih @asko56 @Skynel @TheworstD32132

Hoş geldin. Yunus, ceza almana sebep olan trollün yan hesap olduğu bariz belliydi biliyorsun değil mi? Hatta amacı, birkaç kişiyi daha banlatmak olan bir yan hesap. Şunlarla muhattap olmadan direkt bir yetkiliye bildir. Çer çöp yüzünden nitelikli üyeler ceza alıyor. Sadece bu konu için değil.

mehmet_10

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
422
İsim
mehmet

Hello Boys I'm Back​

Merhaba hocam buralar sensiz çekilmiyor :)

-°°-Aquaman-°°-

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
582
İsim
Aziz

Hello Boys I'm Back​

Hoşgeldin dost bende konudaki argo kullananları report etmekle gecirdim sensizligi smdjjdjdndkd

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,668
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Beyler çok tartışmaya girmeyin derim Kuşatma altındayız Xboxçular tarafından :D
Conquerors-Blade%E2%80%99in-Kale-Ku%C5%9Fatma-Videosu-Yay%C4%B1nland%C4%B1-1-nz3y8otk8u1cnloadb4qaad6dbi2zav4lrggnc7sus.jpg

CupOk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
479
İsim
.
Çok fena zırlıyorsun dostum çok net bir şekilde ps fanboyluğu yapıyorsun insanlar objektif şekilde bir şey yazınca hemen Xbox fani damgasını yapıştırıyorsun.DD buda net bi şekilde ps fanboyluğu yaptığını gösterir bide objektifim demisin baya objektif bir insanın ya (xbot çöp) 🤣 ayrıca kimsenin bir oyuna 1500 TL verecek parası yok parasi olmayan xbox alır olan ps alır kardeşim bu kadar basit şahsen ben ps almak için sadece 2 neden olduğunu düşünüyorum 1 oyunları 2 dualsense her iki konsol da çok güzel bunuda xbox series s den yazıyorum neden parası olmayan Xbox alır diyorsam cevabı şu oyunlara çok fazla indirim geliyor ve daha ucuz bu kadar.
Fifa fortnite tayfa series s alır, az daha koyabilen pc alır, oyun görmek isteyen ps alır

SECTOSS

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,047
İsim
Halit Efe Kaplan

Hello Boys I'm Back​

hocam bıktım artık bu konulara etıketlemeyın hep kavga hep dusmanlık hep fanboyluk sıktı artık kusura bakma tamam basta haklıydın ama cıvıkı cıktı artık yokum bu konuda ben hem serıes x hemde ps5 ile keyfıme bakıcam ıkı tarafında konsolunu sevıyorum ıyı gunler

Yunus274

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,369
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Png dünyadan devam ? Starfield beklentileri karşılayamayan çöp bir bethesda oyunudur ki skyrim ve alt markası olan arkane studionun dishonored serisine bayılan biri olarak bunu söylüyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Geldiğinde bakarsın yeminle yarıldım konuyu okurken balta kesmeli adam diye ağlanmış baya Rdryede at sürme sim falan der bu PAJIDSAIPJADSJIPOJDSA
Artık bunun gibi Xbot palyaçolarına ben cevap vermem adam baya psikolojik bir vakaydı bir de hesap açıp açıp gelmiş zaten yazdığı mesajlar tam bir rezillik okurken ben utandım kendisi tartıştığım Xbot palyaçoları içinde zirveydi bu yüzden 2023'ün tescilli Xbot palyaçosu ödülüne laik oldu bu çabası ve gayreti ile.

Uzun süredir Xbox Series X|S patateslerine vuran vurana gömen gömene olduğu için fazla eleştirip gömüyordum madem bu kadar yanarak ve yakından takip ediyorlar bu konuyu Xbot palyaçoları benden günah gitti o zaman gerçek bir eleştiriyi hak ettiler verelim.

Xbox Series X'de Xbox Series S'de teknik olarak PS4'den daha güçlü konsollar demi bunun dersini vermeme gerek yok size ama gelin bakalım Xbox Series X|S patateslerine çıkan özel oyunların grafik ve teknik kalitesine PS4'e yaklaşabilmişlerimi.

İlk oyunumuz Xbox konsolunun doğuşu ve tanınmasına sahiplik yapan Xbox'ın en büyük özel oyunu Halo serisinin devam oyun Halo Infinite zaten Halo serisinin yaratıcısı olan ana firması Bungi Halo serisini bırakıp Xbox'dan ayrıldıktan sonra Xbox'ta Halo gibi en büyük oyun markasını iyi kaliteli bir firmaya vereceğine 343 Industries adındaki palyaçolara verdiler serinin koyu hayranları Halo 4 ve Halo 5: Guardians ile serinin içine eden 343 Industries firmasına baya öfkeli ve sinirliydiler sonra E3 2018 Xbox sunumunda yeni Halo oyunundan fragman gösterildi ve yine oyunun arkasında 343 Industries firması vardı Halo serisinin devam oyunun adı Halo İnfinte olacaktı ve fragmanda gösterilen şeyler umut vaat ediyordu insanların güvenlerini az da olsa tekrardan kazanmışlardı sonuç da nerden bilebilirlerdi ki gösterdikleri fragmanın tamamen fake olduğunu sonra Halo İnfinte oyundan 2 yıl boyunca ses seda kesildi Xbox Series X çıkacağı duyuruldu falan en sonunda 2020 temmuz Xbox sunumda Halo İnfinte öyle rezil bir oynanış videosu ile oyunculara gösterdiler ki bütün Halo fanları tekrardan hayal kırıklığına uğramıştı grafikler çağ dışı oynanış rezalet yeni nesil konsolları geleceği halde grafikleri çağ dışıydı E3 2018 de gösterdikleri fragman ile 2020 temmuzda gösterdikleri oyunun alakası yoktu downgradenin karalı olmuştu oyun bu olumsuz tepkilerden sonra ertelendi grafikleri düzelteceğiz diye ama sonuç hiç bir şey olmadı oyun aynı o gösterdikleri gibi rezil halde çıkışını yaptı oyun grafik ve teknik olarak o kadar kötüydü ki adamlar oyun dünyasına Craig Meme'ni getirdi Craig komik görüntüsü ve grafikleri ile o kadar dalga konusu oldu ki oyun dünyasının unutmaz efsanesi oldu zaten Halo'yu Halo yapan da dediğim gibi Bungie firmasıydı Bungi seriyi bıraktıktan sonra çıkan serilerin hiç biri kalite olarak Bungie'nin yaptığı Halo'nun yanına bile yaklaşamadı Bungie firması da şu an Sony'ye ait.

Halo Infinite - E3 2018 Fragmanı

Halo Infinite 2020 Temmuz Xbox Sunumu Oynanış Videosu

EdpUBPoXoAIettA.jpg

craig-1637338543243.jpg

Halo 2: Anniversary VS Halo Infinite durumun rezilliği ortada diyecek söz yok 2004 de çıkan oyunun az cilalanmış hali yok etmiş yeni nesil diye sunulan oyunu.
2apiluef7se71.png

WYJUQJR.jpg

Bir diğer oyunumuz Redfall Arkane Studios'un Xbox için özel geliştirdiği sözde yine yeni nesil diye lanse edilen bu oyun grafikleri bugları rezalet optimizasyonu ve berbat ötesi yapay zekası ile bir hüsran oldu oyun o kadar kötü bir oyundu ki 2023'ün en kötü oyunlarında top 5 listesinde kendisine zirvelerde yer buldu bu rezil oyun hakkında fazla yorum yapmayacağım çünkü adını Google yazsanız bile en az 100 tane rezil şey görürsünüz.
rWZ4B7knqVv5xecxnAZ5zd-768-80.png.webp

FvGJisYWcAEhqRa

FvEm_tUWIAEYPcT

Bir diğer oyunumuz ise yüz yılın oyunu nesillerin oyunu gerçek yeni nesil oyun diye lanse edilip yılın en kötü oyunlarında kendisine top listede yer bulan Bethesda Softworks'un geliştirdiği Starfield balonu Xbox ve Todd Howard palyaçosu Starfield'i öyle bir pazarladı ki 1000 gezgen sınırsız bitmeyen görevler derin RPG mekanikleri gerçek yeni nesil grafikler yaşayan NPC olarak RDR 2'den ilham aldık gibi tonla bitmek bilmeyen yalanlar ile çıktı ve çıkan elimizdeki oyun bize ne sunuyordu biliyor musunuz koca bir hiç ne yeni nesil grafikler ne derin RPG ne 1000 gezegen ne yapay zeka ne de oynanış vardı Starfiled'in gerçekten sundukları ise PNG gezgenler merdivenden inip çıkarken bile yükleme ekranının girmesi ki oyunun her yeri yükleme ekranı zaten 1000 gezegen mevzusunun 998'nin boş olması ve bu indiğiniz gezegenlerin hiç bir bölgesinin bir biri ile bağlantısının olmaması bu haritaları yürüyerek 10 dakikada limitine ulaşmanız Starfiled'de ki yapay zekanın berbat ötesi olması ve grafiklerinin PS3 döneminden bile daha kötü olması ayrıca animasyonlarının kalite seviyesi PS2 döneminin en dandik oyunlarını andırır seviyede rezil olması gibi bitmek bilmeyen rezillikler bu grafik kalitesindeki bir oyunu GT 1030'da bile 60 FPS akmanız gerekirken bu rezil oyun RTX 3080'de bile yerleri öpüyordu işin en komik tarafı ise konsol optimizasyonu bile berbat durumdaydı Starfiled Xbox Series X|S patateslerinde 400-720p çözünürlüklere düştüğü halde sabit 30FPS veremiyordu oyunun yapımcısı Todd Howard oyunun bu rezalet durumu hakkında çıkıp oyunculardan özür dileyeceği yerde Xbot palyaçolarına yakışır bir cevap verdi bizim oyunumuz yeni nesil bir oyun ve bu yeni nesil şaheseri deneyimlemek istiyorsanız gidin PC'nizi güncelleyin.
e68cb2364e5da01efe1b78defecec525

2-14.jpg

F44Ag9lXAAA3Wrr

adsiz-jpg.571690

F436xlAWwAATAOt

Gelelim en son çıkan Xbox ve yine yeni nesil diye pazarlanan oyunumuza bu oyunumuz herkesin bildiği ve sevdiği bir oyun olan Forza serisinin Gran Turismo serisine rakip çıkardığı Motorsport ailesinin devam oyunu Forza Motorsport 8 adamlar ellerindeki en iyi markayı bile çöp ederek yılı bitirdiler bırakın Gran Turismo 7 ile yarışmayı oyun grafik olarak mobil oyun seviyelerine gerilemiş grafikleri geçersek oyunun yapay zekası rezalet arabalar daha yolda düz gidemiyor ve oyunun her yeri bug dolu zaten optimizasyon yapmayı unutmuşlar oyunda RTX 4090 ile 39 FPS zor görüyorsunuz Forza Motorsport 8 Forza hayranları tarafından tam bir hayal kırıklığı olarak nitelendirildi 2017 de çıkan Forza Motorsport 7 bile bu oyundan çok daha iyi gözüküyor.

GBRAW_vWkAAyWnV
GBRAXkRXUAAwl9X

d86f62f0b00e7b2cb68c2d7168359d0c.jpeg
5e559d49dc17175d269ac0a3c6ba5f0b.jpeg

Şimdi gelelim 1.84 Teraflops gücünde olan PS4'de yapılan grafik ve teknik anlamda şov yapan oyunlara.

inFAMOUS Second Son 2014
x8k2zflp0iz51.jpg

zfy4zwxsbll81.png

fbglq5b7ak661.jpg

Driveclub 2014
driveclub-looks-insane-this-is-how-it-could-look-like-if-it-v0-je170myw32jb1.png

driveclub-looks-insane-this-is-how-it-could-look-like-if-it-v0-qmklkp8z32jb1.png

driveclub-looks-insane-this-is-how-it-could-look-like-if-it-v0-r5no848y32jb1.png

The Order: 1886 2015
the-order-1886-looks-so-good-v0-fwdhn4yon98b1.jpg

the-order-1886-looks-so-good-v0-wfzh34yon98b1.jpg

the-order-1886-looks-so-good-v0-d32nd4yon98b1.jpg

Bloodborne 2015
bloodborne-why-the-hell-is-it-still-30fps-on-ps5-whyyy-v0-iulwrxuulgy81.jpg

1080p_1_tMD3IYo.png

ilf813b3z7r61.jpg

Uncharted 4: A Thief's End 2016
mpfdpksjw1p41.jpg

ps5_003_7j3RTeB.jpg

ps5_002_FXEKMK1.jpg

Horizon Zero Dawn 2017
dbgj492qgpc81.jpg

738065.jpg

Marvel's Spider-Man 2018
184c34dde6656-screenshoturl.jpg

184c34e19a035-screenshoturl.jpg

pro_000_FPyEjh4.jpg

God of War 2018
pro_000_LvhAUs5.jpg

pro_001_rMdWK0v.jpg

pro_002_D4WXafo.jpg

Death Stranding 2019
lnttvh1qff281.jpg

replaying-death-stranding-first-time-through-the-directors-v0-ope2jzvkjbfb1.jpg

Days Gone 2019
pro_000_2sB5G9B.jpg

pro_002_Vm9SuwO.jpg

pro_003_lIStMqy.jpg

The Last of Us Part II 2020
zhoxDs9r6d433D7WWHH1oqvi.jpg

ellie-the-last-of-us-part-2-uhdpaper.com-4K-7.22.jpg

UkgPbxi3cibHVbkTvv2espxo.jpg

Ghost of Tsushima 2020
screenshots-of-ghost-of-tsushima-ps5-v0-beuduc3kw6qa1.jpg

bf1fvbma9hr91.jpg

worth-to-uprage-my-1440p-monitor-to-4k-v0-x73d5bw6q5qa1.jpg

Spider-Man: Miles Morales 2020
ps5_009.jpg

ps5_010.jpg

ps5_011.jpg

Horizon Forbidden West 2022
qdgeke4h-jpg.611970

ps5_001_k8cKISt.jpg

ps5_003_Dk5uvjh.jpg

Gran Turismo 7 2022
GCTQWW2WoAA8kTM

GCTQWphWUAAbhZo

GCTQW88XAAAAfqN

God of War: Ragnarök 2022
quality-003_EvKWzaV.jpg

GOWR-002.jpg

quality-006.jpg

Bu saydığım başyapıt kalitesindeki oyunlar oyun basınından tam puanlar alıp oyun sektörünü bir sonraki seviyeye taşımıştır zaten bu oyunların grafiklerini ve animasyon kalitelerini söylememe gerek yok yıl 2024 oldu hala bu seviyelere yaklaşan oyun sayısı bir elin parmaklarını geçmez ve Sony bu oyunları 1.84 Teraflops gücündeki PS4'de yaptı yaptı PS4'ü geçtim Xbox'ın o yeni nesil diye çıkardığı rezil oyunları 230.4 Gigaflops gücündeki PS3 özel oyunları olan God of War 3, Uncharted 3: Drake's Deception, The Last of Us hem grafikleri hem de teknik açıdan yok ediyor.

God of War 3 2010
5.jpg
3.jpg

4.jpg

Uncharted 3: Drake's Deception 2011
adsiz-jpg.613077

adsiz4-jpg.613079

adsiz5-jpg.613080

The Last of Us 2013
2.jpg
3.jpg

adsiz3-jpg.410503

Bunlar insanların sadece konsol alma sebebini performans zannediyor PS5 her oyunda Xbox Series X patatesinden daha yüksek çözünürlük ve FPS'de oynatsa da asıl sebep Sony'nin bu eşi benzeri olmayan özel oyun kalitesi oyun dünyasında şu an Sony ile rekabet edecek bir firma yok bu Xbotlar böyle ağlayıp zırlasa da gerçekler bunlar bu yüzden PS5 satışlarda 50 milyonu geçiyor bu yüzden herkes PS konsolu alıyor.

Özetle Xbox'ın yeni nesil diye pazarladıkları Xbox Series X|S patatesleri daha kendi özel oyunlarında bile rezil grafiklerde 720p-400p 30 FPS sabit performans sunamıyorken yeni nesil oyun diye sundukları oyunların kalitesi ise daha Sony'nin PS3 neslinde yaptığı özel oyunların yanına yaklaşamıyor bunun gibi sıkıntılı Xbotlar ise müritliklerinden artık nasıl bir yalandan kılıf uyduracaklarını bulamayıp böyle saçmalıyorlar her zaman dediğim gibi yine tekrarlıyorum hiç bir PlayStation konsolunu kullanmadıysanız ve PS5 alacak durumunuz yok ise gidin PS4 alın bir de yanına PS Plus Deluxe alın keyfinize bakın emin olun hem Xbox Series X den hem de Xbox Sereis S den alacağınız kalite ve oyun deneyimin on kat fazlasını alırsınız ve son olarak tekrar hatırlatayım Xbox 2026 sonunda konsol işinden ayrılıp 3. parti oyun dağıtan bir oyun firmasına dönüşecek bunu da unutmayın.

Son düzenleme:

Yunus274

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,369
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Aynen yunus kankim gelsin yazar bana mehmet.
PS5'e oyun çıkmadı PS5 nesli remastered remake yapımlar ile geçiyor demeniz biraz bilgisizce olmuş ama sizi de bu konuda fazla suçlayamıyorum çünkü Xbot palyaçoları öyle bir algı yarattı ki sanki PS5'e 2020'den 2023'e kadar hiç özel oyunu çıkmamış gibi asında gerçekte olan ise PS5'e 2020'den 2023'e kadar çıkan özel oyun sayısı PS4'e 2013'ten 2016'ya kadar çıkan özel oyun sayısından daha fazla zaten PS5 döneminin ilk üç yılı ile PS4 döneminin ilk üç yılını karşılaştırınca PS5 kat ve kat daha iyi ayrıca PS4 döneminde PS3 oyunlarını da oynayamadığımızı unutmayalım ama PS5 döneminde PS4 oyunlarını da oynayabiliyoruz.

Bakınız bu görseldeki karşılaştırmada PS4'de PS5'de 3. yılını doldurduklarındaki özel oyun sayıları karşılaştırılmış PS4'e de PS5'e de çıkan remastered remake yapımlar liste hazırlanırken yok sayılmış sonuç ortada PS5 nesli PS4 neslinden çok daha iyi.
F_T6Yi9XUAA36bV.jpg

GCWuxusXgAAYfJL.jpg
GCWuzf8WsAA9yUk.jpg

Bu arada God of War serisinin PS5'e remastered versiyonları geliyor PS kullanıcıları bu baş yapıtları oynamak isteseler de oynayamıyorlardı sadece God of War III Remastered oynanabiliyor PS5'de ayrıca buna niye bu kadar takıldınız ben anlamadın zaten asıl bütün oyuncu topluluğunun istediği ve remastered yapılması gereken seri God of War'dı ve sonunda geliyor God of War oyunları PS2 döneminde çıkmasına rağmen oynanışı ve mekanikleri hala taş gibi mükemmel çalışıyor zamanın eskitemediği oyunlardan sadece grafiksel güzel bir cila yapıp koyacaklar bu yüzden ve tam oyun fiyatı bile istemiyor Sony bu tür işlerinde ayrıca hiç belli olmaz remake kalitesinde remastered bile görebiliriz.

2007'de PS2 gibi bir konsolda Sony'nin hikaye sunumu buydu adamlar vizyonlarını hiç bir zaman bozmadılar her zaman baş yapıt kalitesinde oyunlar yapmaya devam ettiler şu sahneyi her izlediğimde hala tüylerim diken diken ediyor PS5 de yenilenmiş grafikler ile oynamak için sabırsızlanıyorum.

Bir diğer anlamadığım ise Sony PS5 alanları enayi yerine koydu PS5 Pro çıkınca işlerin rengi değişebilir demişsiniz de normal PS5 modelleri 2031 yılına kadar oyunları şu an olduğu gibi mükemmel bir şekilde oynatmaya devam edecek PS4 Pro çıktığında normal PS4'e ne oldu insanlar The Last of Us Part II seviyesinde bir oyun 1.84 Teraflops gücündeki PS4'de nasıl 1080p sabit 30 FPS çalışıyor büyücü bunlar falan derken adamlar 2022 sonuna kadar PS4'e destek verip Horizon Forbidden West, Gran Turismo 7, God of War: Ragnarök gibi inanılmaz iyi grafikler sunan bu oyunları PS4 gibi 1.84 Teraflops gücündeki cihazda 1080p sabit 30 FPS oynatmaya devam ettiler artık Digital Foundry bile incelerken şaşırıyordu Sony'nin bu 1.84 Teraflops gücündeki PS4'de yaptıklarına bir de Xbox Series X Xbox Series S cihazına bakarsanız ise ne kadar rezil durumda olduklarını görürsünüz 3. parti oyunların PS5'de daha iyi FPS daha iyi çözünürlük vermesini geçtim daha kendi özel oyunlarında bile 1080p çözünürlük sunamıyorken sabit 30 FPS oynatamıyor bir de bu özel oyunlarının grafikleri PS3 dönemindeki Sony'nin yaptığı özel oyunların yanına bile yaklaşamıyorken durumları böyle örnek Zortfield, Zortfall gibi adamlar 400p-720p'lere düşürdüğü halde sabit 30 FPS vermiyordu oyun yani özetle emin olun 2031 yılına kadar PS5'e öyle özel oyunlar gelir ki bunlar oyun ise diğerleri ne demeye devam ederiz aynı PS4 döneminde olduğu gibi.

2020'den 2023'e kadar PS5'e gelen tüm özel oyunlar ise.
-ASTRO's Playroom 12 Kasım 2020
-Marvel’s Spider-Man Remastered 12 Kasım 2020
-Spider-Man: Miles Morales 12 Kasım 2020
-Demon's Souls 12 Kasım 2020
-Sackboy: A Big Adventure 12 Kasım 2020
-Destruction AllStars 2 Şubat 2021
-Nioh 2 Remastered – The Complete Edition 4 Şubat 2021
-Returnal 30 Nisan 2021
-Ratchet & Clank: Rift Apart 11 Haziran 2021
-Final Fantasy VII Remake Intergrade 10 Temmuz 2021
-Ghost of Tsushima DIRECTOR'S CUT 20 Ağustos 2021
-Kena: Bridge of Spirits 21 Eylül 2021
-DEATH STRANDING DIRECTOR’S CUT 24 Eylül 2021
-UNCHARTED: Legacy of Thieves Collection 28 Ocak 2022
-Horizon Forbidden West 18 Şubat 2022
-Babylon's Fall 3 Mart 2022
-Gran Turismo 7 4 Mart 2022
-The Last of Us Part I 2 Eylül 2022
-Valkyrie Elysium 15 Eylül 2022
-God of War Ragnarök 9 Kasım 2022
-Forspoken 24 Ocak 2023
-Tchia 21 Mart 2023
-Horizon Forbidden West: Burning Shores 19 Nisan 2023
-Marvel's Spider-Man 2 20 Ekim 2023
-God of War Ragnarök: Valhalla 12 Aralık 2023

PS5'e gelecek şu an bildiğimiz özel oyunlar ise bunlar.
-The Last of Us Part II Remastered 19 Ocak 2024
-Naughty Dog birden fazla tek oyunculu hikayeli oyunlar geliştirilmekte olduğunu resmen doğruladı ve bu açıklamayı yaptılar "Naughty Dog'da üzerinde çalıştığımız birden fazla iddialı, yepyeni tek oyunculu hikayeli oyunlarımız var ve sıradaki oyunumuzun ne olduğu hakkında daha fazla detay paylaşmak için sabırsızlanıyoruz" diye açıklama yaptılar.
-Bend Studio ve Naughty Dog'dan ortaklaşa yaptıkları yeni bir özel oyun geliyor çok büyük ihtimal bu proje Uncharted 5
-Granblue Fantasy: Relink 29 Ocak 2024
-Helldivers 2 8 Şubat 2024
-Final Fantasy VII Rebirth 29 Şubat 2024
-Rise of the Ronin 22 Mart 2024
-Foamstars 2024
-Pacific Drive 2024
-SILENT HILL 2 2024
-Stellar Blade 2024
-Lost Soul Aside 2024
-Towers of Aghasba 2024
-God of War Trilogy Remastered 2024
-Sword of the Sea
-Phantom Blade Zero
-Death Stranding 2 2025
-Santa Monica Studio Yeni IP
-Marvel's Venom 2025
-Marvel's Wolverine 2025-2026
-Marvel's Spider-Man 3 2028
-Ratchet & Clank 2029
-Marvel's X-Men 2030
-Insomniac Games Yeni IP 2031-2032

2024'ün başlarında PS5'e gelecek şu an bildiğimiz özel oyunlar ise bunlar.
F_OVSDgWUAAt5XZ.jpg

-The Last of Us Part II Remastered 19 Ocak 2024
-Granblue Fantasy: Relink 29 Ocak 2024
-Helldivers 2 8 Şubat 2024
-Final Fantasy VII Rebirth 29 Şubat 2024
-Rise of the Ronin 22 Mart 2024
-SILENT HILL 2 2024
-Stellar Blade 2024
-Lost Soul Aside 2024
-Pacific Drive 2024
-Foamstars 2024

Son düzenleme: