Neler Yeni

VATAN BİLGİSAYAR SORUNLU ALIŞVERİŞ

stiga05fx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
695
İsim
Draq123
Adam 0 ürün almış 2. El statüsünde ürün gelmiş kabul etmemekte haklı. Birisi iade etmış felan alakalar etmez 0 göndermeleri gerekir. İade ürün ise outlet olarak satsın

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Şenol Özen
Öncelikle geçmiş olsun.

Depoda bazen hasar alabiliyor ama ramlerin ömürboyu garantisi de mevcut. 2. el olacağını sanmıyorum en fazla biri almıs beğenmemiş iade etmiştir. Ram bloklarının içinde veya ramlerde vs toz var mı aslında daha önemli olan onlar.

En güzeli tekrar satın alıp bunu da iadeye göndermek.
Aynısı başıma geldi. Vatan bilgisayar kesinlikle güvenilir değildir. Hatta Türkiyede kendi siteleriyle satış yapan hiçbir firma güvenilir değildir. Yapacağınız alışverişleri aracı firmalar aracılığı ile yapmanızı tavsiye ederim. On yıldan fazladır aracı firmalar mevcut insanlar halâ gidip direk satıcı firmanın sitelerinden alışveriş yapıp dolandırılıyorlar. Buradan firma isimleri yazmama gerek yok çünki reklam olmaması açısından. Demek istediğimi anlamışsınızdır umarım. Şimdi bi ton uğraş içerisine gireceksiniz yazık zamanınıza.

Messi3

80+
Güvenlik bandının açıldığına kesin olarak eminseniz bence de iade süresini geçirmeden iade edin. Ben bu durumlarda kargoyu açarken video çekiyorum ve güvenlik bandını falan videoda net kayıta alıyorum. Hiç şimdiye kadar güvenlik bandı açılmış ürüne denk gelmedim ama gelirsem iade ederim.

Bir de siz bunu internetten aldıysanız zaten 14 gün içinde iade hakkınız yok mu?

Mağazadan alsaydınız uğraştırır mıydı bilmiyorum, internetten alışverişe göre farklı çünkü galiba iade durumu mağazada, yanlış bilmiyorsam.
Ama mağazadan alsaydınız zaten ürünü bizzat görerek aldığınız için bu ürünü kabul etmeyip bana başka verin derdiniz herhalde.

Online alışverişte ise bu durumda video kaydı çok önemli bence.

Son düzenleme:

ginowhi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Umut Y.
Kutuyu açarken video kaydı aldın mı?

Messi3

80+
Yalnız şu ihtimali söylememişsiniz? Vatan Bilgisayar değil de genel olarak soruyorum.

Adam sebepsiz iade ederse ve mağaza ürünü aldığında siz bunun kutusunu açıp 2. ele düşürmüşsünüz, biz bu açılmış ürünü kime satacağız deyip ürünü tekrar alıcıya yollarlarsa ne olacak?

Böyle bir durum olabilir mi? Bu durumda kutuyu açarken çekilen video mu lazım?

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,736
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Yalnız şu ihtimali söylememişsiniz? Vatan Bilgisayar değil de genel olarak soruyorum.

Adam sebepsiz iade ederse ve mağaza ürünü aldığında siz bunun kutusunu açıp 2. ele düşürmüşsünüz, biz bu açılmış ürünü kime satacağız deyip ürünü tekrar alıcıya yollarlarsa ne olacak?

14 gün içinde sebepsiz iade edebilirsin. İnternetten satış yapıyorlar bunu da riske alacaklar.

Zexius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
326
İsim
Poyraz
Arkadaşlar merhaba, dün vatan bilgisayardan linkteki ram i sipariş etmiştim. 1 yıl önce yine vatan bilgisayardan 2x16 olarak almıştım ve sorun yaşamadığım için 64gb yükseltmek için tekrar sipariş verdim. Bu gün ramler elime ulaştı ve paketi açtım ve gelen ram kutusu daha önce açılmış, güvenlik etiketinde parmak izi var zaten ve güvenlik etiketi de yapışmamış tam olarak, kutu kapağının köşesinde yırtık var ve kutu üstünde de baya toz var (sanki üstüne basıp göndermişler).
Müşteri hizmetlerini aradım ve whatsapp hattından yazmamı söylediler. Oradaki temsilci ile konuştum ama konuştukça daha da sinir bozucu bir hal almaya başladı olay. Söyledikleri şey aşağıdaki resimde mevcut "DEPOMUZDA TEŞHİR VEYA İADE ÜRÜN YOK" şeklinde bir cevap. Ürünün daha önce kullanılmış olduğu ortada iken bana "KARGO İLE GÖNDERİN MERKEZDE İNCELENSİN" diyor. 2.el ürün gönderip üstüne suçlu duruma düşürmeye çalışıyorlar herhalde.
Yasal olarak hakkımı her türlü alırım o konuda sorunum yok tüm kargolarımı iş yerime sipariş veriyorum bu yüzden ki bir çok kamera görüntüsü elimde oluyor ve telefon ile de kayıt alıyorum zaten (Whatsappten video da gönderdim ama kabul etmediler ne hikmetse).
Sonuç olarak 0 ürün parası ödeyip bana 2.el ürün gönderdiler ve bunu kabul etmiyorlar. Bu firmadan alışveriş yaparken defalarca düşünün derim. Şubelerinden görerek bile ürün alacağımı sanmıyorum artık.

Ürünü geldiği gibi geri gönderdim bakalım sorun çıkaracaklar mı postu güncellerim gelişmelere göre.

konu vatan olunca hiç şaşırmadım hertürlüğü rezilliği utanmadan yapıyorlar thh başvurabilirsiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Vatan OEM de çalışıyorum. Yaşadığın ufak bir olaydan kaynaklı firmayı kötülemen doğru değil. Depoda Teşhir veya İade ürünü bulunmaz zaten her ürünün kutusu mükemmel şekilde gelmiyor yada iade alınan ürün kontrol edildikten sonra satışa uygunsa zaten size yönlendiriliyor neye göre bu yorumu yapıyorsun?
adamın attığı fotoğrafları gördünmü sen? kutu savaştan çıkmış gibi her tarafı çizilmiş kutulu bir ürün göndermişler adam da doğal olarak ya açarsam arızalıysa üzerime kalırsa bir yeri kırık çıkık çıkar şüphesiyle iade etmek istemiş bunda anormal bir durum göremiyorum peki ayrıca ufak olay dediğin satıcı iadeyi kabul etmiyor kabul etseymişte adam burda derdini anlatmasaymış sen burda bu adama destek olacağına köstek oluyorsun yazık mağaza müdürü olmayacaksın merak etme.

Aynısı başıma geldi. Vatan bilgisayar kesinlikle güvenilir değildir. Hatta Türkiyede kendi siteleriyle satış yapan hiçbir firma güvenilir değildir. Yapacağınız alışverişleri aracı firmalar aracılığı ile yapmanızı tavsiye ederim. On yıldan fazladır aracı firmalar mevcut insanlar halâ gidip direk satıcı firmanın sitelerinden alışveriş yapıp dolandırılıyorlar. Buradan firma isimleri yazmama gerek yok çünki reklam olmaması açısından. Demek istediğimi anlamışsınızdır umarım. Şimdi bi ton uğraş içerisine gireceksiniz yazık zamanınıza.
Aracı firmalarda bir şey yapmıyorlar merak etmeyin onlarda satıcıların sitesinden alınıp satıcıların yaptığı utanmaz davranışları yapıyorlar amazon harici hiçbir firma zaten güvenilir değil benim gözümde amazondan almadığım her ürün için kumar oynamış gibi hissediyorum

iade olayını göze alarak satış yapmaları gerekiyor kaç milyon paralar kazanıyorlar ticaret yapıyorlar ticarette kazanmakta vardır kaybetmekte bunlar hiç kaybetmeyelim hep kazanalım istiyorlar öyle bir dünya yok öyle bir iş istiyorlarsa devlet memuru olsunlar

Son düzenleme:

SYNTHWAVE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Doğukan
Sana yorum yazan herkese biraz agresif gitmişsin. Kimse sana iade almayız da dememiş. Vatan Bilgisayar şubesine gidip cayma hakkımı kullanmak istiyorum diyeceksin sadece. Gereksiz şov yapıyorsun ve insanlara gereksiz yükseliyorsun. Kargo esnasında da olmuş olabilir. Gidip iade et. Tatava yapma

Messi3

80+
Sana yorum yazan herkese biraz agresif gitmişsin. Kimse sana iade almayız da dememiş. Vatan Bilgisayar şubesine gidip cayma hakkımı kullanmak istiyorum diyeceksin sadece. Gereksiz şov yapıyorsun ve insanlara gereksiz yükseliyorsun. Kargo esnasında da olmuş olabilir. Gidip iade et. Tatava yapma
Nasıl yani güvenlik bandı kargo sırasında nasıl fotoğraftaki gibi olmuş olabilir?

Froxy78

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Muhammet
Arkadaşlar merhaba, dün vatan bilgisayardan linkteki ram i sipariş etmiştim. 1 yıl önce yine vatan bilgisayardan 2x16 olarak almıştım ve sorun yaşamadığım için 64gb yükseltmek için tekrar sipariş verdim. Bu gün ramler elime ulaştı ve paketi açtım ve gelen ram kutusu daha önce açılmış, güvenlik etiketinde parmak izi var zaten ve güvenlik etiketi de yapışmamış tam olarak, kutu kapağının köşesinde yırtık var ve kutu üstünde de baya toz var (sanki üstüne basıp göndermişler).
Müşteri hizmetlerini aradım ve whatsapp hattından yazmamı söylediler. Oradaki temsilci ile konuştum ama konuştukça daha da sinir bozucu bir hal almaya başladı olay. Söyledikleri şey aşağıdaki resimde mevcut "DEPOMUZDA TEŞHİR VEYA İADE ÜRÜN YOK" şeklinde bir cevap. Ürünün daha önce kullanılmış olduğu ortada iken bana "KARGO İLE GÖNDERİN MERKEZDE İNCELENSİN" diyor. 2.el ürün gönderip üstüne suçlu duruma düşürmeye çalışıyorlar herhalde.
Yasal olarak hakkımı her türlü alırım o konuda sorunum yok tüm kargolarımı iş yerime sipariş veriyorum bu yüzden ki bir çok kamera görüntüsü elimde oluyor ve telefon ile de kayıt alıyorum zaten (Whatsappten video da gönderdim ama kabul etmediler ne hikmetse).
Sonuç olarak 0 ürün parası ödeyip bana 2.el ürün gönderdiler ve bunu kabul etmiyorlar. Bu firmadan alışveriş yaparken defalarca düşünün derim. Şubelerinden görerek bile ürün alacağımı sanmıyorum artık.

Ürünü geldiği gibi geri gönderdim bakalım sorun çıkaracaklar mı postu güncellerim gelişmelere göre.

Öncelikle geçmiş olsun ramin fiyatını görünce ben bile gerildim. 5k fiyata ram alıyorsun ve 2. El nerden ürün alacağımızı şaşırdık.

Messi3

80+
Öncelikle geçmiş olsun ramin fiyatını görünce ben bile gerildim. 5k fiyata ram alıyorsun ve 2. El nerden ürün alacağımızı şaşırdık.
Bence şaşıracak bir şey yok. Bilindik yerlerden alıp sonra kargoyu açarken video çekersin. Baktın 2. el geldi o zaman iade :D

Top Bottom