Neler Yeni

🔥İndirim Lenovo Legion R27QE 27" 2k 180Hz 0.5ms Monitör Sepette 6.799TL

ShuraA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Cüneyt Günay
Benim de elime geçti, maalesef 2 ölü pixel çıktı ama bu şans işi zaten, değişime yollayacağım. Fiyatına göre gerçekten inanılmaz bir monitör, sevmeyenleri hiç anlamış değilim... Bu markette rakipleriyle arasında 1500-2000tl olan bir monitör, her türlü fiyatına değer. Şimdi asıl soru ileride nasıl olacağı...
Mesaj otomatik birleştirildi:

4060 sistem için alınır mı
4060 2k monitör alınır evet.

anulniin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
İhsan Gül
Viewsonic 2780J 'ten geçmeye değer mi? 0.5ms MPRT mi yoksa GtG mi?

MPRT miş değmez.
cahiliyetimi mazur görün hocam o ne demek oluyor?

Asus VG27AQ mu daha iyidir bu mu bilen var mı? Kağıt üstünde bu daha iyi duruyor ama aralarında 4k fiyat farkı var neredeyse.

Son düzenleme:

stiga05fx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,125
İsim
Draq123

Nanaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
283
İsim
Kayhan Uygun
sync teknolojisine neden bu kadar takıntılısınız anlamıyorum hatta bazıları sync teknolojisi yok diye bu fiyata satıldığını falan söylemiş kahkaha attım :D arkadaşlar sync teknolojileri zaten her zaman input lag ekler o yüzden kullanılmaz ha hikaye oyunları oynarsan açabilirsin ama inanın ben açık da oynadım kapalı da oynadım akıcılık kısmında bir farkını göremedim tam tersi dediğim gibi input lag ekledi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Furkan Değer
Neresi daha iyi? Biri %99srgb biri %131 srgb neyse ya alan alsın bozulması müstehak galiba
O yüzdenin artması daha mı iyi sanıyorsun? 😁 20-30 bin liraya satılan, renk doğruluğu için üretilmiş profesyonel monitörlerde bile öyle bir şey yok, göze hoş göründüğü için kullanılan bir pazarlama saçmalığı sadece. %100'e yakın olması daha iyi o değerin, %5949594499494 olması değil. %100'den uzaklaştıkça oversaturation olacak doğru rengi göstermeyecek ki zaten incelemede de ortada deltalar daha yüksek renk isabeti daha kötü yani AOC'de. Kaldı ki tepki süreleri de daha yüksek.

Gördüğüm kadarıyla AOC'de sadece parlaklık daha iyi o da çok büyük bir farkla değil 20-30 nit falandı.

Son düzenleme:

Ayan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
688
İsim
Mehmet
Uygunsuz davranış
O yüzdenin artması daha mı iyi sanıyorsun? 😁 20-30 bin liraya satılan renk doğruluğu için üretilmiş profesyonel monitörlerde bile öyle bir şey yok, göze hoş göründüğü için kullanılan bir pazarlama saçmalığı sadece. %100'e yakın olması daha iyi o değerin %5949594499494 olması değil. %100'den uzaklaştıkça oversaturation olacak doğru rengi göstermeyecek ki zaten incelemede de ortada deltalar daha yüksek renk isabeti daha kötü yani AOC'ta. Kaldı ki tepki süreleri de daha yüksek.

Gördüğüm kadarıyla AOC'ta sadece parlaklık daha iyi o da çok büyük bir farkla değil 20-30 nit falandı.
Engelle geç hocam ergenin teki. Millete küçücük aklıyla laf sokmak için daha kötü bir monitor atmış birde.

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Furkan Değer
Engelle geç hocam ergenin teki. Millete küçücük aklıyla laf sokmak için daha kötü bir monitor atmış birde.
Doğrudur :LOL:

Sadece referans olması açısından, belki şüphesi olan vardır diye şunları da eklemek istiyorum, arkadaşı ikna etmek adına değil de diğer herkese kılavuz olması adına:

Mesela Rtings'in "The 4 Best Monitors For Photo Editing - Fall 2024" yani "Fotoğraf Düzenleme İçin En İyi 4 Monitör - Sonbahar 2024" listesinde bir numara olan "ASUS ProArt Display PA279CRV", satış fiyatı Amazon'da ₺25.000, sRGB değeri %100.

Veya Rtings'in "The 5 Best Monitors - Fall 2024" yani "En İyi 5 Monitör - Sonbahar 2024" listesinde bir numara olan Samsung Odyssey OLED G8/G80SD S32DG80, satış fiyatı ₺46.500, sRGB değeri %100.

Şimdi bu mantıkla sRGB değeri %131 olan 8.000 liralık AOC monitörün ikisinden de daha iyi olması lazım. İnsan bir sorgular yahu bu nasıl mümkün olabilir diye :)

sync teknolojisine neden bu kadar takıntılısınız anlamıyorum hatta bazıları sync teknolojisi yok diye bu fiyata satıldığını falan söylemiş kahkaha attım :D arkadaşlar sync teknolojileri zaten her zaman input lag ekler o yüzden kullanılmaz ha hikaye oyunları oynarsan açabilirsin ama inanın ben açık da oynadım kapalı da oynadım akıcılık kısmında bir farkını göremedim tam tersi dediğim gibi input lag ekledi.
Sync teknolojisi yok deyince freesync, gsync falan yok sanılıyor ama VESA Adaptive Sync var yani Gsync de Freesync Premium da var demek bu. Ancak anladığım kadarıyla HDMI 2.1 demesine rağmen VRR desteklemiyor, yani konsol için düşünenler varsa almalarını önermem.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Eren Uzun
Siyahta görünüyorsa ölü değil de takılmış olabilir. Bu durumda garantisi olmasa da https://www.jscreenfix.com/ ile düzelme şansı var.
20241005_192511.jpg

Hocam bu şekilde biri lacivert diğeri beyaz renk. Beyaz olan hepsinde görünüyor laciverti sadece siyah da görüyorum. Kutusuna kaldırdım sizin attığınız siteye girip bir deneyeyim mi?

D3ATHLY

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
798
İsim
Y K
Genel olarak %90 ölü piksel çıkıyor diyebiliriz o halde?

Willerox

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
emre çakmak
Hocam bu şekilde biri lacivert diğeri beyaz renk. Beyaz olan hepsinde görünüyor laciverti sadece siyah da görüyorum. Kutusuna kaldırdım sizin attığınız siteye girip bir deneyeyim mi?
Bence hiç uğraşma dostum hazır kaldırmışken ver iadeye gitsin. Yenisini sipariş edersin.

ConquerorXIV

80+ Gold
Uygunsuz Dil
Doğrudur :LOL:

Sadece referans olması açısından, belki şüphesi olan vardır diye şunları da eklemek istiyorum, arkadaşı ikna etmek adına değil de diğer herkese kılavuz olması adına:

Mesela Rtings'in "The 4 Best Monitors For Photo Editing - Fall 2024" yani "Fotoğraf Düzenleme İçin En İyi 4 Monitör - Sonbahar 2024" listesinde bir numara olan "ASUS ProArt Display PA279CRV", satış fiyatı Amazon'da ₺25.000, sRGB değeri %100.

Veya Rtings'in "The 5 Best Monitors - Fall 2024" yani "En İyi 5 Monitör - Sonbahar 2024" listesinde bir numara olan Samsung Odyssey OLED G8/G80SD S32DG80, satış fiyatı ₺46.500, sRGB değeri %100.

Şimdi bu mantıkla sRGB değeri %131 olan 8.000 liralık AOC monitörün ikisinden de daha iyi olması lazım. İnsan bir sorgular yahu bu nasıl mümkün olabilir diye :)

Sync teknolojisi yok deyince freesync, gsync falan yok sanılıyor ama VESA Adaptive Sync var yani Gsync de Freesync Premium da var demek bu. Ancak anladığım kadarıyla HDMI 2.1 demesine rağmen VRR desteklemiyor, yani konsol için düşünenler varsa almalarını önermem.
bozuk çıkan monitörü savunacak kadar zavallısınız

bu andavallıları dinleyip monitörü alanlar, ölü pikel ve açılmayan monitörünüzle ne yaparsanız yapın şimdi hahaha

Top Bottom