Neler Yeni

Gamepower ve Gametech Resmi 80 PLUS Sitesine Kayıt Edilmiş!

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
Aynı modelden üretilmiş her psu mağazalara verilmeden önce test ediliyor mu 80+ için?
80+ damgalı PSU demiyorum "bu web sitede" yer alan her 80+ damgalı PSU site tarafından tek tek test ediliyor

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,631
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Aynı modelden üretilmiş her psu mağazalara verilmeden önce test ediliyor mu 80+ için?
O nasıl mantıkmış yahu, o zaman büyük markaların bunu yaptığına nasıl emin olabiliyorsun?

dutemo

80+ Gold
En İyi Cevap
3
80+ damgalı PSU demiyorum "bu web sitede" yer alan her 80+ damgalı PSU site tarafından tek tek test ediliyor
Anladım da benim demek istediğim siteden 80+ almış her üretici, o modelden ürettiği tüm psuları teste gönderiyor mu yoksa sadece 1 psu mu teste gidiyor bunu soruyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O nasıl mantıkmış yahu, o zaman büyük markaların bunu yaptığına nasıl emin olabiliyorsun?
Çünkü onlar büyük marka. Gametech ile corsair markasının güvenilirliği aynı mı ?

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,631
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Anladım da benim demek istediğim siteden 80+ almış her üretici, o modelden ürettiği tüm psuları teste gönderiyor mu yoksa sadece 1 psu mu teste gidiyor bunu soruyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çünkü onlar büyük marka. Gametech ile corsair markasının güvenilirliği aynı mı ?
Elinde hiçbir kanıt yokken öyle şeyler sunmaman gerekiyor.

dutemo

80+ Gold
En İyi Cevap
3

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Ben Gametech GTP-600 modelini kullandım bu RGB olmayanını iki tane 12V kanalı vardı ve 12V dan 480W verebiliyordu ama 600W lık PSU hemde 80+ Bronze sertifikalı, nasıl oluyor o iş ?

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Dostlarım sitede gezinirken Gampower 4 model ile ve Gametech 2 model ile sertifika sitesine kayıt olduğunu farkettim ve bildiğim kadarıyla da belirli bir ücretle testleri de yine bu web site yapıp onaylıyor. En azından enerji verimliliği sertifikası gerçek mi sahte mi sorusuna bir cevap olmuş normalde PSU markaları ARGE geliştirmek masraflı olduğu için 80+ sertifikası almış bir markaya ücret karşılığında etiket bastırarak 80+ adı altında piyasaya PSU'ları sürerler. Bu örnekte Gamepower ve Gametech markaları sanırım marka değerlerini biraz daha arttırmak için böyle bir adım atmış bence çok iyi olmuş aynı adımı Rampage ve diğer Türk markalarından da bekliyorum artık listede Türk Markaları da bulunsun işler gittikce şeffaflaşsın soru işaretleri kalmasın. Sertifika sitesinde sitenin yaptığı verimlilik testinin detay tablosu da bulunuyor aşağıda verdiğim linklerden bakabilirsiniz.

GAMEPOWER SAYFASI: https://www.plugloadsolutions.com/80PlusPowerSuppliesDetail.aspx?id=1471&type=2

Alıntıyı görüntüle

GAMETECH SAYFASI: https://www.plugloadsolutions.com/80PlusPowerSuppliesDetail.aspx?id=1492&type=2

Alıntıyı görüntüle
Rampage markası da uzun zamandır var.

dutemo

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Doğru düzgün bir incelemesi de yok tabi ama sitede iç yapısını bir kaç gösteriyor.

Siz bana kaynak sormuyorsunuz ama sizin de kaliteli olduğunu iddia edeceğiniz bir kaynağınız var mı?
İç yapısından kaliteli olduğu nasıl anlaşılıyor onu da anlamış değilim.

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
Doğru düzgün bir incelemesi de yok tabi ama sitede iç yapısını bir kaç gösteriyor.

Siz bana kaynak sormuyorsunuz ama sizin de kaliteli olduğunu iddia edeceğiniz bir kaynağınız var mı?
İddianı destekleyen kaynak atar mısın güzel kardeşim? benim yutacağım sözler değil bunlar.
SAMA Forza modeli için de için gerek Global hatta Amerika kuruluşlu inceleme sitelerinin bile incelemeleri var oturup bakabilirsin.

dutemo

80+ Gold
En İyi Cevap
3
İddianı destekleyen kaynak atar mısın güzel kardeşim? benim yutacağım sözler değil bunlar.
SAMA Forza modeli için de için gerek Global hatta Amerika kuruluşlu inceleme sitelerinin bile incelemeleri var oturup bakabilirsin.
Abi bu gibi markalara hiç stres testi gibi bişey yaptın mı?

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
Top Bottom