Neler Yeni

El Capitan - İade

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Arda
Arkadaşlar merhaba,

Özelleştirme yapmaksızın satın aldığım hazır sistem, geldiği tarihten bu yana oyun sırasında ya da kararlılık testlerinde reset atmakta. Elimde yedek ekipman olmadığı için sadece yazılımsal hamleler yaptım, hiçbiri sonuç vermedi. Sistemi 3 gündür aktif kullanabiliyorum ve geldiğinden beri böyle maalesef. Hiçbir test işlemi yapılmadan gönderilmiş çünkü yük altına binince 10 dk'dan fazla dayanmıyor. Bunun gözden kaçması mümkün değil. Henüz bana ulaşalı 14 gün geçmediği için cayma hakkıyla iade talebi ile ürünü gönderdiğimi yazılı olarak İnceHesap'a bildirdim, kurye bekliyorum. Kendileri hazır sistemlerde iade hakkı olmadığını ve arızalı parçaların tespiti halinde servise yönlendirileceğini söylüyorlar. Ben de az çok mesleğim gereği hukuktan anladığım (!) için bu söylediklerinin yasal olmadığını belirttim. Süreci göreceğiz. Hukuken takipçisi olacağım. Bu sistem burada 100'lerce satıldığı için konu açıp sizi de bilgilendirmek istedim. Bu sistemi takip ettiğim DonanımArşivi platformuna olan güvenim nedeniyle İnceHesap'ı hiç tanımamama rağmen satın almıştım. Bu anlamda yaşayacağım olası sorunlarda, bu platformun yöneticilerinden manevi destek rica ediyorum.

Son düzenleme:

Kimera

80+ Bronze
Arkadaşlar merhaba,

Özelleştirme yapmaksızın satın aldığım hazır sistem, geldiği tarihten bu yana oyun sırasında ya da kararlılık testlerinde reset atmakta. Elimde yedek ekipman olmadığı için sadece yazılımsal hamleler yaptım, hiçbiri sonuç vermedi. Sistemi 3 gündür aktif kullanabiliyorum ve geldiğinden beri böyle maalesef. Hiçbir test işlemi yapılmadan gönderilmiş çünkü yük altına binince 10 dk'dan fazla dayanmıyor. Bunun gözden kaçması mümkün değil. Henüz bana ulaşalı 14 gün geçmediği için cayma hakkıyla iade talebi ile ürünü gönderdiğimi yazılı olarak İnceHesap'a bildirdim, kurye bekliyorum. Kendileri hazır sistemlerde iade hakkı olmadığını ve arızalı parçaların tespiti halinde servise yönlendirileceğini söylüyorlar. Ben de az çok mesleğim gereği hukuktan anladığım (!) için bu söylediklerinin yasal olmadığını belirttim. Süreci göreceğiz. Hukuken takipçisi olacağım. Bu sistem burada 100'lerce satıldığı için konu açıp sizi de bilgilendirmek istedim. Bu sistemi takip ettiğim DonanımArşivi platformuna olan güvenim nedeniyle İnceHesap'ı hiç tanımama rağmen satın almıştım. Bu anlamda yaşayacağım olası sorunlarda, bu platformun yöneticilerinden manevi destek rica ediyorum.
*tanımamama
Oyunlarda ki kullanım oranlarını ve sıcaklıklarını atabilir misiniz ? MSI Afterburner ile

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,799
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Bende kulaklık almıştım , ertesi gün 2 tane iptal talebi e postası ve 2 tane sitesinden iptal talebi başvurusu gönderdim. 3. Gün yine mesaj attim. 4. Gün Yinede bakmayip kargoladilar. Şimdi geri göndermek için kurye bekliyorum. :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Arda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
*tanımamama
Oyunlarda ki kullanım oranlarını ve sıcaklıklarını atabilir misiniz ? MSI Afterburner ile
Alan Wake ile test ettim en son. İşlemci kullanım oranı yüzde 20'yi geçmiyor. CPU sıcaklığı 72-73 derece. Ekran kartı kullanım oranı yüzde 85-90. Sıcaklığı 73-75 derecelere kadar çıkıyor. Daha üstü değil ikisi için de.

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Arda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu sistemle başka sorun yaşayanlar var mı? Konu hemen kaybolmasın, El Capitan kullanıcılarından dönüş bekliyorum.

KToprak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
Kamil
Bu sistemle başka sorun yaşayanlar var mı? Konu hemen kaybolmasın, El Capitan kullanıcılarından dönüş bekliyorum.
Hocam her sistemde sıkıntı olmaz tabi de demek ki sana gelen sistemde parçalardan birinde sıkıntı var şans meselesi biraz. Bende vatandan almıştım 3-4 hafta önce kitlenme sıkıntısı filan oldu ekran kartı arızalı anladığım kadarıyla gönderdim geri iade alsınlar diye uğraşıyorum ama bakalım nolcak bu teknoloji biraz şans işi. Yıllarca ikinci el sistemler kullandım 5-10 senelik filan hiçbirşey olmadı bi tane sıfır alalım dedik arızalı çıktı :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Arda
https://donanimarsivi.com/forum/konu/kendi-kendine-yeniden-baslatma-el-capitan.43690/
ilk defa başıma geldi bana sıkıntısız geldi sadece bugün sebebini bilmediğim şekilde açtığım konudaki şeyler oldu
Size de çok geçmiş olsun. Hala reset atma sorunu devam ediyor mu, yoksa 1-2 kerelik bir tecrübe miydi? İletişime geçtiniz mi İnce Hesap ile?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam her sistemde sıkıntı olmaz tabi de demek ki sana gelen sistemde parçalardan birinde sıkıntı var şans meselesi biraz. Bende vatandan almıştım 3-4 hafta önce kitlenme sıkıntısı filan oldu ekran kartı arızalı anladığım kadarıyla gönderdim geri iade alsınlar diye uğraşıyorum ama bakalım nolcak bu teknoloji biraz şans işi. Yıllarca ikinci el sistemler kullandım 5-10 senelik filan hiçbirşey olmadı bi tane sıfır alalım dedik arızalı çıktı :)
Aynen onun farkındayım çünkü forumda da çok fazla denk gelmedim. Belki kronik sorunlu bir parça olma ihtimaline karşın benzer sorunlar yaşayan birileri olabilir diye sormak istedim sadece.

alıcaktım içe kurt düştü valla
Bir şey diyemiyorum maalesef. Sadece bendeki durumu birebir anlattım. Satıcı kurumun yaklaşımını da yorum katmadan yansıttım. Tercih sizin her zaman.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Yusuf Bilir
Hocam hukuki süreci ben de merak ediyorum. Takipteyim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Emre
Size de çok geçmiş olsun. Hala reset atma sorunu devam ediyor mu, yoksa 1-2 kerelik bir tecrübe miydi? İletişime geçtiniz mi İnce Hesap ile?

Aynen onun farkındayım çünkü forumda da çok fazla denk gelmedim. Belki kronik sorunlu bir parça olma ihtimaline karşın benzer sorunlar yaşayan birileri olabilir diye sormak istedim sadece.
daha önceden başıma geldi oyundan atmalar reset vs araştırdım amd radeon 20.4.2 sürümü hatalıymış o yüzden atıyomuş bilgisine ulaştım sıkıntısız denilen 20.2.2 yükledim tam her şey düzeldi dedim 2 gündür sıkıntı yok bu sabah belgesel-dizi tarzında bişey izliyordum baya 4 saattir ondan öncede bi 4-5 saattir açıktı toplamda 8-9 saat sıkıntısızdı o kadar oyun oynadım fotoshop yaptım sistemi zorladım sıkıntı yok saçma sapan belgesel izlerken reset attı
-İnce hesapla henüz iletişime geçmedim bu sabah olduğu için üstüne sanırım böyle kabullenmek durumundayım çünkü üniversiteye gideniniz varsa şu aralar çok yoğun ödev haftası ince hesapla iletişime geçsemde gönderin bakalım dicekler ben onu yaparsam kalırım ve ödevler vs bitene kadarda 14 gün geçicek yani benim yapıcak bir şeyim yok
(ek bilgi vereyim çok şanssız biri olduğum için + olarak psu sıkıntılı çıktı sıkıntılıdan kastım bu psuların eski moddelerinde kronik ses sorunu vardı yeni modellerde giderilmişti ama muhteşem şansıma benim psudada ses sorunu var bi işlem yaparken tıkırtı benzeri ses çıkarıyor onun içinde görüştüm ama bahsettiğim nedenler yüzünden elim kolum bağlı gönderemiyorum malesef)

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Arda
daha önceden başıma geldi oyundan atmalar reset vs araştırdım AMD radeon 20.4.2 sürümü hatalıymış o yüzden atıyomuş bilgisine ulaştım sıkıntısız denilen 20.2.2 yükledim tam her şey düzeldi dedim 2 gündür sıkıntı yok bu sabah belgesel-dizi tarzında bişey izliyordum baya 4 saattir ondan öncede bi 4-5 saattir açıktı toplamda 8-9 saat sıkıntısızdı o kadar oyun oynadım fotoshop yaptım sistemi zorladım sıkıntı yok saçma sapan belgesel izlerken reset attı
-İnce hesapla henüz iletişime geçmedim bu sabah olduğu için üstüne sanırım böyle kabullenmek durumundayım çünkü üniversiteye gideniniz varsa şu aralar çok yoğun ödev haftası ince hesapla iletişime geçsemde gönderin bakalım dicekler ben onu yaparsam kalırım ve ödevler vs bitene kadarda 14 gün geçicek yani benim yapıcak bir şeyim yok
(ek bilgi vereyim çok şanssız biri olduğum için + olarak PSU sıkıntılı çıktı sıkıntılıdan kastım bu psuların eski moddelerinde kronik ses sorunu vardı yeni modellerde giderilmişti ama muhteşem şansıma benim psudada ses sorunu var bi işlem yaparken tıkırtı benzeri ses çıkarıyor onun içinde görüştüm ama bahsettiğim nedenler yüzünden elim kolum bağlı gönderemiyorum malesef)
İkimizin de ortak sorunu bence yüzde 80 ihtimalle PSU'dan kaynaklanıyor. Hiç üzülmeyin zaten 14 günlük süreye bakmaksızın özelleştirilmiş ürün kategotisinde olduğu için iade olmayacağını söylüyorlar. Dolayısıyla siz de müsait zaman bulunca gönderin, yine yapacakları işlem aynı olacak. Yalnız bu konuyu takip edenler bilsin ki sistemin bana özelleştirilmiş hiçbir yanı yok. Satıcının sözleşmeye bunu yazmasının ve iade kabul etmeyeceğini belirtmesinin hukuken hiçbir geçerliliği yok. Bu anlamda yasal yollarla hakkımı arayıp çözüm alacağımı sanıyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,492
Üyeler
138,365
Son üye
jey11
Top Bottom