Neler Yeni

AMD den uzak durun..

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Ömerefe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
Efe
AMD nin driver beceriksizliği yüzünden 5700XT ile 6 aydır driver güncellemiyordum dün nereden estiyse FSR destekli en güncel sürücüyü yükliyim dedim DDU ile temiz kurulum yaptım daha 1 saat bile olmadan dota 2 de sistem kitlendi oyun yanıt vermiyor demeye başladı, biraz önce yine aynı hatayı aldım ve sistem kitlendi oyunu görev yöneticisinden kapatmak zorunda kaldım tabi bunlar dışında alt-tab yapınca arada saniyelik donmalar da cabası.

Açık ve net GPU konusunda AMD den uzak durun hatta kaçın. Bu adamlar stabil driver yapmayı beceremiyorlar. Tek tük sorunsuz çıkan driverları uzun aylar kullanmak zorunda kalıyorsunuz. Kartların RX400 den beri bitmek bilmeyen siyah ekran, donma, kitlenme, boşta yüksek bellek frekansı ve buna bağlı kartların boşta daha fazla ısınıp daha fazla enerji tüketmesi gibi komik sorunları var bunlar tabi en bilinenleri benim gibi yıllar içinde bir çok AMD GPU kullanmış biriyseniz ve dikkatli bir kullanıcıysanız çok farklı sorunlar da gözünüze çarpıyor misal bazı driverlarda oyundan çıktıktan sonra ekran hz değeri bozuluyor 144hz gözükse de mouse hareketlerinde takılma bariz şekilde göze çarpıyor 120hz e alıp tekrar 144hz yapınca düzeliyor. Bu tarz farklı ve AMD ye özel sorunlar da bazı driverlarda görüyorsunuz, sürekli bir DDU ile temiz kurulum yapıp hangi driver sorunsuz acaba? diye driver arama peşine düşüyorsunuz.

Aman aman ucuz fiyata bulmadıysanız her zaman için Nvidia tercih edin benden size abi tavsiyesi :)
ben dedıgımde kuduranlar olmustu yıne aglıyolar

emirhan1234

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,741
İsim
emirhan
sen dedin diye uzaklaşacaz değiliz boş konu

DOKTOR🥼

80+ Silver
Dahası