Neler Yeni

Android Xiaomi Poco X3 Mükemmel Telefon (!)

B0ra

80+ Bronze
Merhaba,

Aldığımda hızından çok memnun olduğum ama işlevselliğe gelince direkt sınıfta kalan berbat ötesi bir marka ile tanıştırmak istiyorum sizleri...

Alıntıyı görüntüle

Az önce yaşadığım bir sorun, daha önce de bi kaç defa oldu renklere bakın gerçekten çok saçma ( kapatıp açtığımda düzeldi )

Neden Xiaomi gibi bir marka yazılım konusunda sınıfta kalıyor bilmiyorum.

Kendi Stock kamera uygulaması 30 MB fotoğraf çekip kalitesiz bir çekim sunuyorken GCAM ile 3 MB çektiğim fotoğraflar Apple ile kafa kafaya oluyor.

Yazılım bozuk olduğu için gereksiz donmalar da mevcut, örneğin bu olaydan önce canlı tema uyguladım ve geçişlerde öyle bir donuyordu ki sanarsın S3 Mini...

Doğru dürüst muhatabınız bile yok.

Dipnot: Bildirim kısma diye bir olay yok, bildirim sesini kısmak isterseniz telefonun zil sesini kısmanız gerekiyor. Alalı 1 yıl oldu ve ne hikmetse koskoca Xiaomi ekibi Zil sesi ile Bildirim sesinin ayrı olması gerektiğini bilmiyor.

Güncelleme zaten yılda 1 defa geliyor böyle bir marka olmaz olsun.

Kesinlikle bir daha almayacağım bir marka...
NFC mi yoksa PRO mu?

arisaka

80+ Bronze
Mi4 den beri farkli farkli mi ve redmi cihaz kullandim. Tecrubeme dayanarak soyluyorum redmi, poco gibi sirketin alt markalarini kullaniyorsaniz hem yazilim hem de kronik sorun yasama ihtimaliniz mi cihazlara gore cok cok daha yuksek. Alacaksaniz direkt mi alin, ciktigin gunden bu yana Mi 9T kullaniyorum ufak tefek basit sorunlar disinda hic bir seyini gormedim.

Ayrica bir zahmet global rom dan uzak durun ve eu beta yada stabil kurun. Suan cihazimda 2 sene once ki eu beta surumu var sifir sikinti. Boyuna gerekli gereksiz guncelleme yapmaya gerek yok zaten bir yenilik geldigi de yok her guncelleme de cihazin icine ediyorlar.

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
Merhaba,

Aldığımda hızından çok memnun olduğum ama işlevselliğe gelince direkt sınıfta kalan berbat ötesi bir marka ile tanıştırmak istiyorum sizleri...

Alıntıyı görüntüle

Az önce yaşadığım bir sorun, daha önce de bi kaç defa oldu renklere bakın gerçekten çok saçma ( kapatıp açtığımda düzeldi )

Kendi Stock kamera uygulaması 30 MB fotoğraf çekip kalitesiz bir çekim sunuyorken GCAM ile 3 MB çektiğim fotoğraflar Apple ile kafa kafaya oluyor.

Yazılım bozuk olduğu için gereksiz donmalar da mevcut, örneğin bu olaydan önce canlı tema uyguladım ve geçişlerde öyle bir donuyordu ki sanarsın S3 Mini...

Dipnot: Bildirim kısma diye bir olay yok, bildirim sesini kısmak isterseniz telefonun zil sesini kısmanız gerekiyor. Alalı 1 yıl oldu ve ne hikmetse koskoca Xiaomi ekibi Zil sesi ile Bildirim sesinin ayrı olması gerektiğini bilmiyor.

Benim kullandığım Mi8 3 sene sonunda takılıp donmaya başladı, zil sesi bile takılarak çıkıyordu. Sıfırladım olmadı, sıfırdan miui kurdum yine olmadı. En sonunda sıkıldım iPhone'a geçtim. Eşimin telefonu da Mi Mix 2s. O da 2 yılın ardından kendi kendine kapanıp açılmaya ve ön kamerası hiç çalışmamaya başladı. Ona da iphone almayı düşünüyorum.

Bergee

80+ Silver
Merhaba,

Alıntıyı görüntüle

Güncelleme yılda 1 geliyor dediniz bu kesinlikle yalan. 2 senedir redmi note 8 pro kullanıyorum MIUI 10 iken aldım şuan MIUI 12 ayrıca aldığı güncellemeleri sayamam o kadar fazla aldım. Yazılım konusuna gelecek olursak evet bazı cihazlarında bu problem var ama bunları çözebilmek basit root, rom işlerini öğrenip bunları çözebilirsiniz. Zamanında samsung kullanıyordum onda bile deli gibi kasmalar yaşadığım için root, rom olaylarını öğrendim :D Yani bunun sadece markayla alakalı olduğnu düşünmüyorum senede 10 u geçik model çıkarıyorlar birbirleri ile yarışacaklar diye. Sonrası böyle oluyor işte. Ama dediğim gibi güncelleme yılda 1 geliyor dediğiniz olay kesinlikle yalan.

smithblacksmith

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,055
İsim
Samet Demirci
Güncelleme yılda 1 geliyor dediniz bu kesinlikle yalan. 2 senedir redmi note 8 pro kullanıyorum MIUI 10 iken aldım şuan MIUI 12 ayrıca aldığı güncellemeleri sayamam o kadar fazla aldım. Yazılım konusuna gelecek olursak evet bazı cihazlarında bu problem var ama bunları çözebilmek basit root, rom işlerini öğrenip bunları çözebilirsiniz. Zamanında samsung kullanıyordum onda bile deli gibi kasmalar yaşadığım için root, rom olaylarını öğrendim :D Yani bunun sadece markayla alakalı olduğnu düşünmüyorum senede 10 u geçik model çıkarıyorlar birbirleri ile yarışacaklar diye. Sonrası böyle oluyor işte. Ama dediğim gibi güncelleme yılda 1 geliyor dediğiniz olay kesinlikle yalan.
Ben POCO' dan bahsediyorum, REDMI değil.

Ben aldığımdan bu yana adam akıllı 2 güncelleme aldı gerisi hep güvenlik güncellemesi.

Çoğu şeyde haklısınız hocam bende kullanıyorum ama bildirim sesi ayrı
Medya, Zil Sesi, Alarm

Screenshot_2021-11-24-01-04-57-275_com.mi.android.globallauncher.jpg

Abdullah1

80+ Bronze
Ya bendede poco x3 var her şeyi çok güzel fakat telefon arasıra kendi kendine basmaya çalışıyor kapa aç yapınca düzeliyor çok sıkıntılı bi tel

ByDost

80+
aynı cihazı ben de kullanıyorum. Kullandığın tema adı nedir? Daha önce böyle hiç sorun yaşamadım.

NanyaRevB

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
437
İsim
TAHA KOÇAK
Allah Allah, okurken ben hayrete düştüm.
Şu an Resmi Note 7 kullanıyorum, bir sonraki cihazım yüksek ihtimalle farklı marka olacak ama beni hiç bugüne kadar böyle dertlerle uğraştırmadı açıkcası...
Geçmiş olsun hocam.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,767
Üyeler
140,697
Son üye
Mamii53
Top Bottom